Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 741271 razy)

Offline daniel_lisek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kanał YouTube
  • Lokalizacja: Czarna Białostocka
  • Ulubione metody: bat i feeder
NAJLEPSZE OKAZJE NA ALI: https://goo.gl/viY1ZQ
GRUPA NA FB "Sprzęt Wędkarski z AliExpress": https://goo.gl/azfNb5

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #286 dnia: 27.02.2016, 20:07 »
Witam

Ja żyłkę nawijam  na mokro, i tak dzisiaj przeglądając AliExpress, znalazłem na stronie przyrząd do nawijania żyłki, który montuje się na wędce :D coś mi się wydaje, że to samo oferuje nam sklep Askari w gratisie, za zakupy na kwotę ponad 250 zł. Porównajcie sami.



link do sklepu z tym urządzeniem:
http://www.askari.pl/
a tutaj na Ali
http://www.aliexpress.com/item/Portable-Mini-Universal-Fishing-Reel-Line-Spooler-Works-Clips-on-to-nearly-Any-Size-Rod-L547/32456781711.html

tak że widzicie, jeżeli chcemy taniej to z AliExpress - bez kosztów wysyłki; a jeżeli za darmo to z askari - ale w tym przypadku trzeba zrobić zakupy na 250 zł (przyrząd można kupić, kosztuje koło 28 zł + koszty wysyłki...)

Pozdrawiam



Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3009.msg86601#msg86601


Ta nawijarka niewiele jest warta, wszystko zależy od szpuli ale po kilku obrotach szpuli następuje efekt przytarcia i trzeba co rusz luzować szpulę, pewnie dlatego Askari daje ją za darmo do zakupów.
Janusz

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #287 dnia: 27.02.2016, 20:50 »
Witam

Ja takich rzeczy nie używam do nawijania żyłek, tylko pokazałem gdzie co i jak ;) Ja normalnie mam w piwnicy wiadro, które zalewam wodą wkładam tam szpulkę z żyłką, która kręci się na plastikowym kołku, w ten sposób nawijam żyłkę, na swoje kręciołki.

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #288 dnia: 27.02.2016, 22:07 »
Witam

Ja takich rzeczy nie używam do nawijania żyłek, tylko pokazałem gdzie co i jak ;) Ja normalnie mam w piwnicy wiadro, które zalewam wodą wkładam tam szpulkę z żyłką, która kręci się na plastikowym kołku, w ten sposób nawijam żyłkę, na swoje kręciołki.

Pozdrawiam

Ja dopowiem, że nawijam żyłkę, wrzucając luźno szpulkę do wody. Tańczy jak cholera. Trzeba też nawijać spokojnie. Ale od kiedy zacząłem tak robić, nigdy nie miałem skręconej żyłki na kręciole po nawinięciu. Polecam.

Offline alexart

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #289 dnia: 28.02.2016, 08:00 »
Może nie jestem ekspertem w handlu z Chinami, ale mam styczność z podróbkami Chińskimi i niestety cena takich podróbek jest adekwatna do ich jakości. Pamiętajcie, że w przypadku każdej rzeczy, z jakiej korzystamy, to co trzymamy w ręce, składa się z wielu procesów jej wytworzenia, również badań, czy kontroli jakości - które to procesy są bardzo czaso- i kosztochłonne, a zazwyczaj nie występują w przypadku chińskich podróbek. Jeśli znane firmy produkują w chinach, to dają tam technologię i standardy, i bardzo często najważniejsze elementy procesu są objęte tajemnicą - np. skład mieszanki z której wykonuje się dany element, czy smar użyty do smarowania. W podróbkach jest byle co i to cała magia niskiej ceny.
Zawsze warto rozważyć czy to rzeczywiście się opłaca, bo możemy kupić niby takie same krętliki 10 razy tańsze, ale czy wiemy z czego zostały zrobione... czy np. nie wykonano ich z rudy wydobytej np. na poligonie atomowym?
Pamiętajcie o przysłowiu, że chytry traci dwa razy.

Zgoda tylko czy tak jest zawsze? Od wielu lat zajmuję się sprzedażą między innymi armatury. Widziałem produkty z chin dobre i te złe. Wszyscy polscy producenci zamawiają swoje baterie w chinach, niemieckie firmy robią powoli to samo. Jeśli na chińskie baterie (10 letnia gwarancja) obsłużyłem 6 reklamacji w okresie 5 lat a na jedną z firm (produkcja w Hiszpanii) ok 20 w roku ubiegłym to o czymś to również świadczy. Nie możemy generalizować, że zawsze produkty chińskie są be. Mnie osobiście nie stać na płacenie za logo czy nazwisko kogoś znanego na produkcie. Podam Wam przykład.
Wyciskarka do cytryn zaprojektowana w latach 80 przez Philipe Starcka. Cena kawałka aluminium (które z tego co się orientuję nie powinno mieć styczności z kwasami jak sok z cytryny) ok 260 zł. Poza tym w Polsce dominuje "złodziejski" handel. Na większości produktów markowych marża wynosi ok 50%. Są oczywiście wyjątki :D na produktach spożywczych zarobimy od 3 do 10%. Na śrubkach na wagę Casto...ma wali średni narzut 800-1000%. Krzyżyki do glazury u mnie w sklepie kosztują 1 zł brutto a w Casto 6,50 :-\ cena zakupu ok 80 groszy brutto/op. Tak się robi kasę, tylko czy my zwykli ludzie zawsze będziemy w tym kraju okradani?
Kończąc wywód ja tam się cieszę, że jest Alli :)
Artur

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #290 dnia: 28.02.2016, 09:16 »
Też się skusiłem na małe zakupy.
http://pl.aliexpress.com/item/600pcs-Fishing-Lin-Cylindrical-Space-Beans-Space-Bean-Olive-Shape-Fishing-Tackle-Fishing-Supplies-Float/32593238272.html wyszło po przeliczeniu 14,78zł.Za taki zestaw w Polsce zapłacimy co najmniej 40zł.
http://pl.aliexpress.com/item/New-12Pcs-Orange-Foam-Fishing-Line-Bobbin-Spools-Plastic-Storage-Box-Case-Outdoor-Travel-Fishing-Tackle/32590024990.html alternatywa dla zestawu Guru Rig Box.Wcześniej zamówiłem http://pl.aliexpress.com/item/Hot-sale-60pcs-lot-Outdoor-Fishing-line-Circular-Winding-plate-foam-Board-Fishing-Lure-Trace-Wire/32485826707.html
Zastanawiam się jeszcze nad tymi szczypcami http://pl.aliexpress.com/item/Fishing-Multifunctional-Plier-Stainles-Steel-Carp-Fishing-Accessories-Fish-tackle-Lure-Hook-Remover-Line-Cutter-Scissors/32344775305.html ale chyba cenowo rewelacji nie ma bo takie same w kolorze czerwonym z logiem Mikado znalazłem na allegro za 13zł,jeśli ktoś znalazł taniej to będę wdzięczny za link.
Znalazłem też jedną ciekawą rzecz http://pl.aliexpress.com/item/MadBite-Hot-Sale-7-1inch-18CM-Fishing-Pliers-Fishing-Clamp-Split-Ring-Cutters-Fishing-Hooks-Remover/32571433049.html?s=p Jeśli macie subskrybowanego na Youtubie Tomkahaczyka to pewnie widzieliście prezentacje firmy Cuda i identyczne szczypce.Ciekaw jestem jak jest z tą firmą Cuda.
Co do gum to mam złe doświadczenie.W 2013 roku zamówiłem gumy po taniości na allegro.Nie miałem zbytniego doświadczenia w spiningu,guma to guma.Dopiero kiedy spiningowałem z wujkiem, zauważył on że te gumy w ogóle nie pracują.Po prostu sztywne były,zero pracy nawet ogonka.Z tego samego zamówienia miałem też seledynowe kopytko,miało nawet wklejone oczko.Te już było lepsze.Praca fajna no i szczupaki kusiło.Zamawiałem z firmie Rumpol, na allegro użykownik artusiek.Dlatego po prostu trzeba samemu na próbę zamówić mała ilość,a potem większą partie jeśli nie będą jakieś lipne.Sam zamówię chyba http://pl.aliexpress.com/item/Grub-fishing-lures-soft-artificial-fishing-lures-sircl-tail-grub/869634315.html bo zamierzam w tym sezonie popróbować trochę bocznego troka.Przy takich mały twisterach chyba nie będzie żadnej różnicy,co do pracy ogonka,Jedynie mogę się rozwalać szybciej.
Uważam,że takie rzeczy jak krętliki,agrafki,stopery czyli drobne akcesoria można spokojnie zamawiać robiąc porządne zakupy na cały rok i jeśli się dużo łowi to kilka złoty w kieszeni zostanie.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #291 dnia: 28.02.2016, 10:25 »
Wbrew pozorom różnica w pracy może być bardzo duża. Akurat mam porównanie twisterów 5cm Mann's i Dragon. Te pierwsze pracują przy najwolniejszym prowadzeniu a drugie potrzebują większej prędkości zanim zaczną się ruszać.


Offline atet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • To forum uzależnia, ale warto
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #292 dnia: 28.02.2016, 14:14 »
Wiele bardzo ciekawych rzeczy można kupić. Widziałem zdjęcia ciekawych zakupów, ale trudno mi było odnaleźć je w serwisie - głównie przez to, że oferta jest ogromna. Fajnie byłoby gdyby można wypracować "zwyczaj" konwencję, że kupujący:
a) podaje linka do zakupionego przedmiotu (cenę pl)
b) jeżeli jest możliwe zdjęcia realnego zakupu i czas odbioru przesyłki
c) kilka słów o jakości.

Taka informacja pomoże potencjalnie zainteresowanym - myślę o sobie. 

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #293 dnia: 28.02.2016, 15:36 »
Zgoda tylko czy tak jest zawsze? Od wielu lat zajmuję się sprzedażą między innymi armatury. Widziałem produkty z chin dobre i te złe. Wszyscy polscy producenci zamawiają swoje baterie w chinach, niemieckie firmy robią powoli to samo. Jeśli na chińskie baterie (10 letnia gwarancja) obsłużyłem 6 reklamacji w okresie 5 lat a na jedną z firm (produkcja w Hiszpanii) ok 20 w roku ubiegłym to o czymś to również świadczy. Nie możemy generalizować, że zawsze produkty chińskie są be. Mnie osobiście nie stać na płacenie za logo czy nazwisko kogoś znanego na produkcie. Podam Wam przykład.
Wyciskarka do cytryn zaprojektowana w latach 80 przez Philipe Starcka. Cena kawałka aluminium (które z tego co się orientuję nie powinno mieć styczności z kwasami jak sok z cytryny) ok 260 zł. Poza tym w Polsce dominuje "złodziejski" handel. Na większości produktów markowych marża wynosi ok 50%. Są oczywiście wyjątki :D na produktach spożywczych zarobimy od 3 do 10%. Na śrubkach na wagę Casto...ma wali średni narzut 800-1000%. Krzyżyki do glazury u mnie w sklepie kosztują 1 zł brutto a w Casto 6,50 :-\ cena zakupu ok 80 groszy brutto/op. Tak się robi kasę, tylko czy my zwykli ludzie zawsze będziemy w tym kraju okradani?
Kończąc wywód ja tam się cieszę, że jest Alli :)

Artur, zważ, że ja nie odradzam nikomu, tylko chcę uświadomić, że lepiej liczyć się z tym, że towar będzie gorszej jakości niż może to wyglądać na zdjęciach. Zawsze mam dylemat, czy kupić nowe chińskie cudo, czy lepiej używany oryginał. Już kilka razy kupowałem na naszym forum markowe, używane rzeczy i jestem bardzo zadowolony zarówno z ceny jak i stanu kupionego sprzętu.
Sam chętnie bym zobaczył jak wygląda kołowrotek przeceniony z 300 dolarów na 30 i czy jest wart tych 30, ale jakoś nie mam przekonania. A co do marży, to masz całkowitą rację, dodam tylko, że na spożywcę również zdarzają się takie "śrubki" na których marża sięga kilkuset procent :D
Robert

Offline alexart

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #294 dnia: 28.02.2016, 16:06 »
Ja coraz częściej spotykam się z taką sytuacją:
Można kupić w dobrej cenie dobry chiński niemarkowy produkt,
szmelc produkowany w chinach dla hipermarketów, szmelc produkowany w chinach
markowany jakąś dobrą firmą. Odniosę się tu do sytuacji jaką widziałem parę
lat temu. Znajomy wysłał do chin baterię umywalkową znanej niemieckiej marki
aby mu ją podrobili. Po jakimś czasie Chińczycy odesłali mu dwie baterie.
Gdyby nie waga (cieńszy korpus w środku) nie dałoby się zgadnąć która jest oryginałem ???
Z produktami w każdej branży robi się u nas syf. Kostki masła po 180 gramów zamiast 200.
Napoje 1,75 l zamiast 2, ostatnio zwróciłem uwagę, że nawet tabliczka czekolady niby jest w promocji
ale już nie ma 100 gramów tylko np. 80. Dla mnie to jest chamstwo i tyle.
Artur

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #295 dnia: 28.02.2016, 16:10 »
Ja coraz częściej spotykam się z taką sytuacją:
Można kupić w dobrej cenie dobry chiński niemarkowy produkt,
szmelc produkowany w chinach dla hipermarketów, szmelc produkowany w chinach
markowany jakąś dobrą firmą. Odniosę się tu do sytuacji jaką widziałem parę
lat temu. Znajomy wysłał do chin baterię umywalkową znanej niemieckiej marki
aby mu ją podrobili. Po jakimś czasie Chińczycy odesłali mu dwie baterie.
Gdyby nie waga (cieńszy korpus w środku) nie dałoby się zgadnąć która jest oryginałem ???
Z produktami w każdej branży robi się u nas syf. Kostki masła po 180 gramów zamiast 200.
Napoje 1,75 l zamiast 2, ostatnio zwróciłem uwagę, że nawet tabliczka czekolady niby jest w promocji
ale już nie ma 100 gramów tylko np. 80. Dla mnie to jest chamstwo i tyle.

W sklepie ZAWSZE patrzę na cenę za kilogram, bo mają obowiązek podawać. Często jest tak, że cena produktu w opakowaniu promocyjnym (+10% gratis itp.) jest wyższa od leżącego obok tego samego produktu bez promocji...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline alexart

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #296 dnia: 28.02.2016, 16:14 »
Jakoś mnie to jednak cały czas denerwuje. Wszędzie musisz uważać na tyły żeby Cię ktoś nie wyr... >:(
Artur

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #297 dnia: 28.02.2016, 16:16 »
Ja coraz częściej spotykam się z taką sytuacją:
Można kupić w dobrej cenie dobry chiński niemarkowy produkt,
szmelc produkowany w chinach dla hipermarketów, szmelc produkowany w chinach
markowany jakąś dobrą firmą. Odniosę się tu do sytuacji jaką widziałem parę
lat temu. Znajomy wysłał do chin baterię umywalkową znanej niemieckiej marki
aby mu ją podrobili. Po jakimś czasie Chińczycy odesłali mu dwie baterie.
Gdyby nie waga (cieńszy korpus w środku) nie dałoby się zgadnąć która jest oryginałem ???
Z produktami w każdej branży robi się u nas syf. Kostki masła po 180 gramów zamiast 200.
Napoje 1,75 l zamiast 2, ostatnio zwróciłem uwagę, że nawet tabliczka czekolady niby jest w promocji
ale już nie ma 100 gramów tylko np. 80. Dla mnie to jest chamstwo i tyle.
To ostatnio modny zabieg tak zwany downsizing produktów po prostu robienie nas w konia.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #298 dnia: 28.02.2016, 16:28 »
Pośrednio wymuszamy to sami jako klienci. Chcielibyśmy tanio kupować ale dobrze zarabiać za swoją pracę.

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #299 dnia: 28.02.2016, 16:58 »
Wbrew pozorom różnica w pracy może być bardzo duża. Akurat mam porównanie twisterów 5cm Mann's i Dragon. Te pierwsze pracują przy najwolniejszym prowadzeniu a drugie potrzebują większej prędkości zanim zaczną się ruszać.
Czyli raczej sobie odpuszczę.Wszelkie woblery także.
Tutaj produkt dla osób które chcą łowić na inserty a mają słaby wzrok http://pl.aliexpress.com/item/3x28-Magnifier-Glasses-Style-Outdoor-Fishing-Optics-Binoculars-Telescope-free-shipping/32512368888.html ;D
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm