Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 740972 razy)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #315 dnia: 03.03.2016, 10:56 »
Witam

Oto moja dzisiejsza paczka - 100 szt. krętlików karpiowych. Cena niecałe 22 zł!




Pozdrawiam

EDIT
Idealnie pasują do podajników E-S-P. Szybka wymiana dłuższych przyponów i dźwignia jest idealna! Zaś do krótszych przyponów do metody, gumkę można skrócić na odpowiednią długość, żeby tylko zasłonić odcinek mocowania przyponu z krętlikiem. Po prostu dociąć odpowiedni kawałek rurki.


Oraz do zestawów gruntowych, tak samo jak w przypadku pierwszym.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #316 dnia: 03.03.2016, 11:28 »
Witam
Oto moja wczorajsza paczka z AliExpress :) Krętlik w rozmiarze nr 10. Inną mają chyba numerację niż my ;) ale cóż... 100 krętlików za cenę 7,85 zł. To i tak tanio niż u nas.
Pyza to ich 10 jakiemu u nas odpowiada.

Widziałeś gdzieś na ali podwójne ?

Fajnie opisujesz, jakbyś dawał jeszcze linki, żeby nie trzeba było ich szukać, byłbym wdzięczny :)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #317 dnia: 03.03.2016, 11:45 »
Witam
Oto moja wczorajsza paczka z AliExpress :) Krętlik w rozmiarze nr 10. Inną mają chyba numerację niż my ;) ale cóż... 100 krętlików za cenę 7,85 zł. To i tak tanio niż u nas.
Pyza to ich 10 jakiemu u nas odpowiada.

widziałeś gdzieś na ali podwójne ?

Fajnie opisujesz jakbyś dawał jeszcze linki żeby nie trzeba było ich szukać  byłbym wdzięczny :)

Jakub, jak znajdę krętliki podwójne, to podrzucę Ci link, ale coś mi się rzuciło w oczy, że już widziałem. A tutaj podrzucam link do tych co zakupiłem
http://ja.aliexpress.com/item/100pcs-lot-fishing-swivel-Ball-Bearing-swivel-with-safety-snap-solid-rings-rolling-fishing-swivels-for/32517972670.html

A tutaj dzisiejsze, tylko, że już są niedostępne :/ ale trzeba czekać na ponowną dostępność :) Lub szukać innych :)
http://ja.aliexpress.com/item/100pcs-A-shape-Barrel-Swivel-Solid-Rings-Fishing-Connector-With-Snap-Accessories-Gear-Tools/32494144364.html

Pozdrawiam

EDIT

Mówisz i masz :D Oto link do podwójnych krętlików :)

http://ja.aliexpress.com/item/Fishing-Tackles-High-Speed-Double-Rolling-Swivels-Fishing-Connector-Swivel-Accessories-100pcs-lot/32498144895.html

Tylko nie wiem jak z ceną, czy nie ma taniej, ale to musisz sam zadecydować ;)

Ta oferta jest chyba najkorzystniejsza, jaką Ci podałem... Bo tutaj zobacz w wyszukiwarce jakie są ceny za ilość szt. Chyba, że poczekasz na promocję :)
http://www.aliexpress.com/w/wholesale-Fishing-Tackles-High-Speed-Double-Rolling-Swivels.html



Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3009.msg86601#msg86601
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #319 dnia: 03.03.2016, 12:07 »
Co Ty tak po chińsku się męczysz :)

http://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160303030250&SearchText=fishing+swivel+Ball+swivel+with+safety+snap+

Muszę sformatować komputer, bo zauważyłem, że czasami mi się zmieniają samoczynnie języki... I nie wiem, czemu wyskakuje mi stara nazwa strony AliBaba (tak dawniej się nazywała ta stronka).
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #320 dnia: 03.03.2016, 12:22 »
W poprzednim sezonie stosowałem do podajników ESP zamiast tej oryginalnej złączki właśnie taki krętlik (tylko mój był nr 8), zauważyłem znacznie więcej spinek i rozerwanych pyszczków karpi, po prostu taki krętlik mocniej siedzi w tym gnieździe (gumie) i rybie przy braniu trudniej go wyrwać z podajnika, a jest to korzystne, jak zaraz po samozacięciu ryba wyrywa złączę (krętlik) z podajnika, bo tym samym ciężki koszyk jest oddalony od przyponu. Wróciłem więc do klasycznych złączek, tych dodawanych razem z koszykiem ESP i wciskam go tylko troszkę, by ryba się zacięła, ale na tyle słabo, żeby go wyrwała. To takie moje spostrzeżenia (mogą dla kogoś się przydać), każdy ma swoje przemyślenia i robi, jak sam uważa!
Sławek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #321 dnia: 03.03.2016, 12:29 »
W poprzednim sezonie stosowałem do podajników ESP zamiast tej oryginalnej złączki właśnie taki krętlik (tylko mój był nr 8), zauważyłem znacznie więcej spinek i rozerwanych pyszczków karpi, po prostu taki krętlik mocniej siedzi w tym gnieździe (gumie) i rybie przy braniu trudniej go wyrwać z podajnika a jest to korzystne jak zaraz po samozacięciu ryba wyrywa złączę (krętlik) z podajnika bo tym samym ciężki koszyk jest oddalony od przyponu. Wróciłem więc do klasycznych złączek tych dodawanych razem z koszykiem ESP i wciskam go tylko troszkę by ryba się zacięła, ale na tyle słabo żeby go wyrwała. To takie moje spostrzeżenia (mogą dla kogoś się przydać), każdy ma swoje przemyślenia i robi jak sam uważa!

Masz kolego rację, ja też już w tamtym roku to zauważyłem. Nawet oryginalne spinki z E-S-P też mocno były umieszczone w podajniku. Ale na to jest sposób, po prostu musimy ten łącznik lekko rozwiercić, żeby z niewielką siłą można było wyjąć krętlik czy spinkę z podajnika. Ja do tych nowych, które zademonstrowałem dziś, tak samo kawałek tej gumy, co jest w podajniku E-S-P, delikatnie rozwierciłem pod te dzisiejsze moje krętliki. Dobrze kolego, że o tym napisałeś. Słuszna uwaga. :bravo:

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #322 dnia: 03.03.2016, 13:46 »
Ja w ogóle przy metodzie zacząłem stosować krętliki z agrafką, które bez oporu wchodzą w podajnik (agrafka pozwala na szybką zmianę przponu), a powyżej podajnika na żyłce daję dwa stoperki. Wtedy ryba przy każdym ruchu głową oddala podajnik od siebie.
Lekkie włożenie złączki do ciężkiego podajnika ESP nic nie da, bo... przy zarzucaniu i tak wlezie do końca ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #323 dnia: 03.03.2016, 14:52 »
Ciekawe z tym stoperkiem z drugiej strony podajnika.

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #324 dnia: 03.03.2016, 15:05 »
Ja w ogóle przy metodzie zacząłem stosować krętliki z agrafką, które bez oporu wchodzą w podajnik (agrafka pozwala na szybką zmianę przponu), a powyżej podajnika na żyłce daję dwa stoperki. Wtedy ryba przy każdym ruchu głową oddala podajnik od siebie.
Lekkie włożenie złączki do ciężkiego podajnika ESP nic nie da, bo... przy zarzucaniu i tak wlezie do końca ;)

Czy tak wlezie do końca, to bym się nie zgodził, moje spostrzeżenia są podparte testami nad wodą, po wyholowanych rybach widzę złączkę wyrwaną, no chyba, że przy dość silnych rzutach to się zgodzę, że złącze może zostać mocniej wciśnięte lub ciężkich koszykach (używam podajników 56 g). Co do tych stoperków, które stosujesz - jeśli są blisko koszyka, to w momencie samozacięcia, kiedy ryba jest zaskoczona i nerwowo rusza łbem, to bym powiedział, że jeszcze utrudniają oddalenie się koszyka a tym samym mogą powodować większe ryzyko spięcia. Rozumiem, że te stopery, które stosujesz, mają powodować samozacięcie, skoro krętlik z agrafką wchodzą luźno.
Sławek

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #325 dnia: 03.03.2016, 15:14 »
Zakupiłem takie coś na zimniejsze dni. Niby do snowboarda, ale może się sprawdzi :)
http://www.aliexpress.com/snapshot/7376343952.html?orderId=73214185245763
Tomek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #327 dnia: 08.03.2016, 20:41 »
Koledzy czy ktoś nosi się z zakupami. Interesują mnie takie jak niżej stopery które u mnie schodzą jak woda i potrzebuję na ten sezon większą ilość chetnie odkupię lub dorzucę się z zakupami na aliexpress
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder

Offline Nedia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #329 dnia: 10.03.2016, 18:52 »
Dzisiaj dostałem przesyłkę z Ali, spośród zamówionych kilkunastu rzeczy dotychczas dotarła siatka pva 25 mm a dziś żyłka Daiwa 0,26 500 m. Zdziwiło mnie bo otrzymałem dwie żyłki w tym samym rozmiarze zamiast zamawianej jednej. Obydwie szpule opisane tak samo jako 500 metrowe i przekroju 2,6. Po rozpakowaniu oryginalnych plastikowych opakowań stwierdziłem, że szpule mimo opisu posiadają nawój najprawdopodobniej 250 metrów (stąd zapewne przesyłka dwóch szpul). A już cieszyłem się, że może raz coś padło in plus.