Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 740960 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #750 dnia: 14.02.2017, 11:26 »
Nie wiem ale powiem wam że z 10 lat użytkuje dwie karpiówki jaxona XTpro do tego dwa hegemony jaxona - zestawy spisują się świetnie rocznie ciągne na nie po kilkadziesiąt karpi 10 plus i nic się nie dzieje... wiadomo kupiłem je zaraz jak wyszły na rynek ale złego słowa nie powiem... smaruje młynki , wymieniłem w nich pałąki kabłaka  razem z łożyskami (oryginalne z serwisu) a co ciekawe te hegemony mają dalej w ofercie... także myśle że im sie sprzedają i są bez awaryjne..
A na 100%  było to wytworzone w chinach. Kijki świtnie zrobione .. Zycze każdemu wyjąć tyle rybek co ja na nie...
Maciek

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #751 dnia: 14.02.2017, 11:29 »
Spójrz chociażby na klip. Wg Ciebie to ten sam kręcioł? ;D Kaman, to podróba, robiona po to, aby właśnie naiwniacy się skusili.
Chyba powinno się  właśnie kupić go i napisać, dlaczego warto 'przepłacać'. Gwarancja zapewne 5 letnia :D

Klip identyczny jak w baitrunner 6000D. Kupowalem dodatkową szupule z takim samym badziewnym klipem.
Zby

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #752 dnia: 14.02.2017, 11:31 »
Nie wiem ale powiem wam że z 10 lat użytkuje dwie karpiówki jaxona XTpro do tego dwa hegemony jaxona - zestawy spisują się świetnie rocznie ciągne na nie po kilkadziesiąt karpi 10 plus i nic się nie dzieje... wiadomo kupiłem je zaraz jak wyszły na rynek ale złego słowa nie powiem... smaruje młynki , wymieniłem w nich pałąki kabłaka  razem z łożyskami (oryginalne z serwisu) a co ciekawe te hegemony mają dalej w ofercie... także myśle że im sie sprzedają i są bez awaryjne..
A na 100%  było to wytworzone w chinach. Kijki świtnie zrobione .. Zycze każdemu wyjąć tyle rybek co ja na nie...

Spoko, też mam dwie karpiówki Jaxona, też kupione jakieś 10 lat temu - seria Perseus. Na moje potrzeby wystarczą spokojnie i też się nic złego z nimi nie dzieje. Dlatego takie rzeczy trzeba porządnie przetestować, bo z trwałością jest różnie.
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #753 dnia: 14.02.2017, 11:37 »
Co do iphona jedna uwaga polecam przeczytać co pisze na plecach...  urządzenia ,Designed by Apple in California Assembled in China
Także technologia jest z zachodu ( czytac dokumentacja ) ale wykonanie całości wraz z montażem chiny , wietnam etc - generalnie azja....
Z ciekawostek podam że ekran jest pokrywany jakimś toksycznym szitem ( który nie spełnia norm w eurpie , stanach ) ale jak wiemy w azji norm nie ma... myja tym powłoki ekranu podczas montażu ..
Cała globalna produkcja opiera się na przekazaniu technologi ... dokumentacji - natomiast wytworzenie i montaż azja.
Kolejną tym razem optymistyczną ciekawostką jest fakt iż koncerny odchodza od produckcji w chinach swych kluczowych komponentów ( boją się kopjowania )
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #754 dnia: 14.02.2017, 11:45 »
Spójrz chociażby na klip. Wg Ciebie to ten sam kręcioł? ;D Kaman, to podróba, robiona po to, aby właśnie naiwniacy się skusili.
Chyba powinno się  właśnie kupić go i napisać, dlaczego warto 'przepłacać'. Gwarancja zapewne 5 letnia :D

Klip identyczny jak w baitrunner 6000D. Kupowalem dodatkową szupule z takim samym badziewnym klipem.

Ale DL ma taki klip

Lucjan

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #755 dnia: 14.02.2017, 11:48 »
Panowie, jest pewna różnica...

Posłużę się przykładem podajnika do Metody. Nie zaprojektował go Chińczyk, nie wymyślił go, bo i skąd. Normalnym jest, ze firma zlecająca jego produkcję zastrzega sobie pewne prawa. Chinol głupi nie jest, nie chce stracić kontraktu. Ale jest inna fabryka z Chin, która u siebie robi 'kopię'. Wystawia to na portalach i szuka chętnych. I zgłaszają się Jaxony, Mikado i inne Kongery. I jest 'taki sam' podajnik do Metody.

Podobnie jest z kołowrotkami. Chińczycy sami już robią swoje modele i je 'odsprzedają', ale nie wierzę, że robi to Shimano - że odkupuje od Chińczyka. Oni raczej padają ofiara plagiatu - tak jak Drennan. Shimano to zbyt dobra marka aby sobie pozwolić na coś takiego. Podobnie jest z Iphone. Nie robią go Chińczycy, w sensie wymyślają. Oni go składają, a to wielka różnica. Dlatego iPhone to iPhone. Miałem 2,3,4,5,6 teraz 7. I nikt mi nie wmówi, że są 'takie same' lub lepsze chińskie Iphone'y. Są odpowiedniki, ale to nie jest to samo.

Ja zadam takie pytanie. Czy nam się opłaca kupować takie zamienniki? Jako klienci, często tak, mamy coś lepszego w niższej cenie. Ale jak pomyślimy, to wędkarsko wcale na tym nie korzystamy mocno. Okazuje się, ze Mikado wzięło inne model podajników do Metody. I co? tez sa tanie - ale już są ich... To jest olbrzymia różnica. Fani i zwolennicy lepszego podajnika i tak wybiorą Drennan, Prestona czy ESP. Ale korzysta pomysłodawca, a nie Chińczyk. Jeżeli będziemy kupować kopie, to firmy same zaczną oferować nam coraz większe badziewie. Dodatkowo nie jest to dobre dla naszego przemysłu. Bo Shimano czy Drennan płacą podatki w Polsce, w UE. A to też ważna rzecz. Powinniśmy stawiać na swoje patenty i ich bronić, a nie wspierać zwykłe złodziejstwo i bylejakość. Czy ktoś uważa, że taka firma jak Mikado, Konger czy Jaxon nie może zrobić własnych podajników? Dlaczego nie zacząć projektować własnych rzeczy. Nikt nie każe wymyślać koła jeszcze raz - ale w wielu tematach można zrobić bardzo dużo. Sami zobaczcie co Korda/Guru wykonało na przestrzeni ostatnich 10 lat. Sa osoby co zarzucają mi promowanie obcych rzeczy. Ja za obce uważam kradzione. Jesteśmy w wielu dziedzinach trzecim światem wędkarskim, bo stawiamy na zerżnięte patenty, często ordynarnie. A można inaczej. W spinningu się da nieprawdaż? Salmo, kilka innych firm nie musi zamawiać z Chin, spławiki tez można robić, koszyki - zobaczcie jakie ma Wirek (i Jaxon dzięki temu) - jaka to jest technologia!

Oczywiście, z wielu rzeczy można korzystać z alliexpresa, nie uważam, ze to jest złe. Ale warto się zastanowić,czy robimy dobrze (jest to - użyłbym słowa 'niekorzystne'). O wiele lepiej, aby Wirek robił swoje koszyki w Polsce, i aby kosztowały 3-4 zeta. Wolę to niż jakieś chińskie podróby za 1-2 złote. Bo jak taki Wirek się zawinie, to Chinol nic nam nowego nie wymyśli... :) To jak z pewnym programem w UK, który wspiera małe sklepy. Nawołuje się wędkarzy aby tam kupowali coś. Jeżeli będą kupować tylko on-line, to taki sklep zbankrutuje i co dalej? Gdzie kupić robaki, zanętę, chociażby te podstawowe rzeczy? Ja to mam w UK - nie mam gdzie kupić robaków, zanęty. Musze jechać kawał drogi, przecież to bezsens... Dlatego dość niechętnie czytam o 'takich samych' rzeczach z Chin. Bo dla mnie to strzelanie sobie samemu w stopę. Podobnie jak zabieranie ryb. Jakiś wędkarz zabiera więcej, nie myśli o skali globalnej tylko o sobie samym. Jest analogia? Według mnie wielka... Nie stać nas? Zobaczcie jak jest z zabieraniem ryb- wielu tez używa tego samego argumentu, że ich nie stać...
Luk .Tak na to można patrzeć jak się ma pieniądze.
Większość Polaków zarabia o niebo mniej niż wy w Anglii a niektórzy maję jeszcze mniej kasy na wędkarstwo.
Jak cie stać to kupuj produkty markowe ,dawaj zarobić ludziom ,wspieraj płacących podatki .
Ja niestety ale zamiast kupić koszyczek z Drenmnana za 14 zł wole kupić podróbę z Jaxona+ 1 kg zanęty do tego za te same pieniądze.
Nie twierdze że mnie nie obchodzi to że chinole robią podróbki , że pracują za miskę ryżu , że  podatku w PLK nie płacą,ale niestety my nie mamy na to wpływu.
Dla nas liczy się ekonomia.

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #756 dnia: 14.02.2017, 11:49 »
Spójrz chociażby na klip. Wg Ciebie to ten sam kręcioł? ;D Kaman, to podróba, robiona po to, aby właśnie naiwniacy się skusili.
Chyba powinno się  właśnie kupić go i napisać, dlaczego warto 'przepłacać'. Gwarancja zapewne 5 letnia :D

Klip identyczny jak w baitrunner 6000D. Kupowalem dodatkową szupule z takim samym badziewnym klipem.

Ale DL ma taki klip


Wg mnie wygląd zewnętrzny wskazuje na pokrewieństwo z baitrunnerem d.
Zby

Kadłubek

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #757 dnia: 14.02.2017, 11:56 »
Hmm już zaczyna się poważny OT, ale co tam... lecimy :-*

Znajdz mi Stihla robionego w Eu i milion innych firm.

Czy zastrzegają sobie prawa: patenty są dostępne w internecie, umowy pomiędzy firmą X z np. Eu a firmą Y z Chin są raczej nie ujawniane.
Zostaje poszanowanie konkurencji (etyka biznesu). Dlaczego Luk piszesz, że Iphone to super i nie kopiował nic! Mało przegrali w sądach z Samsungiem który nota bene robi dla nich podzespoły? Słynne wojny patentowe S vs A. Zegarek z Iphona Apple też skopiował. Czyli pisząc Twoją tezą Iphone to podróba.

Outsourcing jest wszędzie. Biznes to kasa a nie ceregiele.

Problem jest taki, że właśnie firmy dają co raz większy chłam i wmawiają, że to nowość, lepsze a psuje się 3x szybciej.
Konsumpcjonizm.

Płacenie podatków: Apple płaci w USA podatki.... FB też :P Nie w Irlandii. Optymalizacja kosztów

To jak jest? Apple jest obcy i kradziony a kupiłeś wszystkie? Widzisz analogię?
Każdy wybiera co chce nikt nie zmusza nikogo do kupienia, pokazujmy drogę i przedstawmy argumenty za i przeciw.
Znajdziemy alternatywę np. ww. kołowrotek opiszmy jak jest. Nie piszmy, że nie bo nie.

Co do iphona jedna uwaga polecam przeczytać co pisze na plecach...  urządzenia ,Designed by Apple in California Assembled in China
Także technologia jest z zachodu ( czytac dokumentacja ) ale wykonanie całości wraz z montażem chiny , wietnam etc - generalnie azja....
Z ciekawostek podam że ekran jest pokrywany jakimś toksycznym szitem ( który nie spełnia norm w eurpie , stanach ) ale jak wiemy w azji norm nie ma... myja tym powłoki ekranu podczas montażu ..
Cała globalna produkcja opiera się na przekazaniu technologi ... dokumentacji - natomiast wytworzenie i montaż azja.
Kolejną tym razem optymistyczną ciekawostką jest fakt iż koncerny odchodza od produckcji w chinach swych kluczowych komponentów ( boją się kopjowania )
Przenoszą się do Afryki bo taniej....
Jakby się bali to by robili w "macierzy" ale jakoś nikt nie chce. No już niedługo się to zmieni jak roboty wszystko będą składać

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #758 dnia: 14.02.2017, 12:04 »
A ja się pytam kto chińczyków nauczył i dał technologie, kosmici ? Duże zachodnie koncerny aby zaoszczędzić to wymyśliły i Luk chcesz mi powiedzieć że oni znawcy tematu nie wiedzieli że to za kilkanaście lat odbije się czkawką na Europie czy USA ???
A teraz Chiny to potęga maja kasę mają technologie i to co najważniejsze tanią siłę roboczą nikt im nie podskoczy - niestety :o
A u nas co najwyżej małe zakłady Hand Made które produkują małe ilości dla wybranych mogą się utrzymać, reszta musi kupować w Chinach żeby utrzymać się na rynku.
Póki co nie produkują zanęt na dużą skale ;D ;D ;D całe szczęście :P :P pewnie tylko dlatego że tam żywność się nie marnuję ale jak poziom życia się podniesie to kto wiem ...
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #759 dnia: 14.02.2017, 12:09 »
Kolejną tym razem optymistyczną ciekawostką jest fakt iż koncerny odchodza od produckcji w chinach swych kluczowych komponentów ( boją się kopjowania )

Chińczycy i tak kopiują. Koszta pracy w Chinach rosną i dlatego przenosi się produkcje. Niekoniecznie do Europy czy USA. Nowy kierunek to ...np. Etiopia.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #760 dnia: 14.02.2017, 12:13 »
Patrząc na aspekt nazwijmy to lokalnego patriotyzmu to lepiej kupić koszyki Mikado bo to nasza firma i zatrudnia pewnie więcej osób niz importer od Drennana. Czym oni więcej sprzedadzą koszyków wyprodukowanych dla nich w Chrl tym bardziej się rozwiną a co za tym idzie to podatki i miejsca pracy.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #761 dnia: 14.02.2017, 12:15 »

Luk .Tak na to można patrzeć jak się ma pieniądze.
Większość Polaków zarabia o niebo mniej niż wy w Anglii a niektórzy maję jeszcze mniej kasy na wędkarstwo.
Jak cie stać to kupuj produkty markowe ,dawaj zarobić ludziom ,wspieraj płacących podatki .
Ja niestety ale zamiast kupić koszyczek z Drenmnana za 14 zł wole kupić podróbę z jaxona+ 1 kg zanęty do tego za te same pieniądze.
Niestety .

Nie rozumiesz mnie do końca. Nie wspierasz wcale polskiego przemysłu, tylko chiński. To i tak jest lepsze niż kupowanie przez chińskie portale, bo są normy i płacone cło i podatki. Ale gdyby tak zmusić Jaxona do pracy nad własnymi patentami, to mogłoby się okazać, że kilkadziesiąt osób ma zajęcie, a Ty lepszy podajnik w podobnej cenie. Na dodatek może powstać wiele polskich firm, lepsze łowiska, lepsza infrastruktura - i tak dalej i dalej...

Jak myślisz, dlaczego 'nie masz' pieniędzy? Po części przez to, że polegamy na Chinolach, a nie na własnym przemyśle. Ja mieszkam w UK, ale płacę tyle za wynajem, co Ty za kilka miesięcy. Nie porównuj tu pewnych rzeczy - bo w UK wcale nie jest tak różowo, zwłaszcza w Londynie. Jak uważasz, ze czynsz na poziomie 2/3 Twoich zarobków jest OK - to przelicz to na polskie realia. Dodaj inne opłaty, i będzie kto wie, może i gorzej? :-\


Kadłubek - ja wcale nie uważam Apple za przykład świetnej firmy. Podobnie jak innych korporacji, które starają sie kombinowac i nie płacić podatków. Chodzi mi o sam produkt. Mam iPhone'a i wiem, że jest dobry. Nie wmówi mi nikt, ze tak nie jest. Nie spotkałem się z chińskim odpowiednikiem, Galaxy też nie jest do porównania, ale to już inna sprawa (ostatnio widziałem informację na lotnisku, że z Galaxy 7 nie polecisz - niezłe, co?).

Tu chodzi o to aby dawać firmom odpowiednie bodźce. W UK 'chińskie' firmy wędkarskie to margines, prym wiodą ci, co sami kombinują. Drennan i Preston to 80% pewnego segmentu rynku. Pomimo, ze biorą z Chin, są mocni, bo stawiają na jakość i wynalazki. Oczywiście nie zawsze - część też biorą na lenia od skośnookich. Ale kasa idzie z pomysłów, nie z tanich rzeczy.

Panowie, ja nie mówię, ze kupowanie od Chińczyków jest złe. Nie uważam tego za rozsądne, to jest różnica. Wielu z nas uważa, że jak sami się wyłamiemy, to się nic nie stanie. Ale tak myślą tysiące, może miliony... I kupujemy chłam i tandetę. Warto właśnie robić tak, aby Chińczyk był tylko częścią tego procesu. W obecnym wymiarze to my jesteśmy częścią chińskiego procesu. Oni nam wciskają swoje rzeczy. A wcale tak być nie musi. Wolny handel nie oznacza, ze kupujemy najtaniej gdzie się da, trzeba myśleć o innych rzeczach.

Mi chodzi o pewien proces. Pokazywanie, ze można kupić coś 'na lewo' - wcale nam nie pomoże, sprawę tylko pogorszy. To jak z pokazywaniem jak unikać płacenia podatków, analogia prosta - bo dana firma ponosi koszta dodatkowe, Chinol z alliexpres nie. Wysyłanie kasy do Chin wcale nam nie pomaga...

Nie chcę, aby ktoś się poczuł urażony - nie mam zamiaru nikogo o nic oskarżać :o Bardziej wskazałbym, że warto pomyśleć nad tym wszystkim. Skąd się biorą pewne rzeczy...


Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #762 dnia: 14.02.2017, 12:15 »
Hmm już zaczyna się poważny OT ale co tam lecimy :-*

Znajdz mi Stihla robionego w Eu i milion innych firm.

Czy zastrzegają sobie prawa: patenty są dostępne w internecie, umowy pomiędzy firmą X z np. Eu a firmą Y z Chin są raczej nie ujawniane.
Zostaje poszanowanie konkurencji (etyka biznesu). Dlaczego Luk piszesz, że Iphone to super i nie kopiował nic! Mało przegrali w sądach z Samsungiem który nota bene robi dla nich podzespoły? Słynne wojny patentowe S vs A. Zegarek z Iphona Apple też skopiował. Czyli pisząc Twoją tezą Iphone to podróba.

Outsourcing jest wszędzie. Biznes to kasa a nie ceregiele.

Problem jest taki, że właśnie firmy dają co raz większy chłam i wmawiają, że to nowość, lepsze a psuje się 3x szybciej.
Konsumpcjonizm.

Płacenie podatków: Apple płaci w USA podatki.... FB też :P Nie w Irlandii. Optymalizacja kosztów

To jak jest? Apple jest obcy i kradziony a kupiłeś wszystkie? Widzisz analogię?
Każdy wybiera co chce nikt nie zmusza nikogo do kupienia, pokazujmy drogę i przedstawmy argumenty za i przeciw.
Znajdziemy alternatywę np. ww. kołowrotek opiszmy jak jest. Nie piszmy, że nie bo nie.

Co do iphona jedna uwaga polecam przeczytać co pisze na plecach...  urządzenia ,Designed by Apple in California Assembled in China
Także technologia jest z zachodu ( czytac dokumentacja ) ale wykonanie całości wraz z montażem chiny , wietnam etc - generalnie azja....
Z ciekawostek podam że ekran jest pokrywany jakimś toksycznym szitem ( który nie spełnia norm w eurpie , stanach ) ale jak wiemy w azji norm nie ma... myja tym powłoki ekranu podczas montażu ..
Cała globalna produkcja opiera się na przekazaniu technologi ... dokumentacji - natomiast wytworzenie i montaż azja.
Kolejną tym razem optymistyczną ciekawostką jest fakt iż koncerny odchodza od produckcji w chinach swych kluczowych komponentów ( boją się kopjowania )
Przenoszą się do Afryki bo taniej....
Jakby się bali to by robili w "macierzy" ale jakoś nikt nie chce. No już niedługo się to zmieni jak roboty wszystko będą składać

I tu sie mylisz robia w macierzy zwłaszcza węzłowe komponenty które z polityki coraz większej ilości firm nie mogą być eksportowane na zewnątrz ....
Maciek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #763 dnia: 14.02.2017, 12:17 »
(...)Jeżeli będą kupować tylko on-line, to taki sklep zbankrutuje i co dalej? Gdzie kupić robaki, zanętę, chociażby te podstawowe rzeczy? Ja to mam w UK - nie mam gdzie kupić robaków, zanęty. Musze jechać kawał drogi, przecież to bezsens... Dlatego dość niechętnie czytam o 'takich samych' rzeczach z Chin. Bo dla mnie to strzelanie sobie samemu w stopę. Podobnie jak zabieranie ryb. Jakiś wędkarz zabiera więcej, nie myśli o skali globalnej tylko o sobie samym. Jest analogia? Według mnie wielka... Nie stać nas? Zobaczcie jak jest z zabieraniem ryb- wielu tez używa tego samego argumentu, że ich nie stać...(...)

Luk - moim zdaniem dawno jest "pozamiatane". Zresztą, ryby rybami. Mieszkam w mieście które ma 250 000 mieszkańców i ....żadnej księgarni :(

Offline Kulboczek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #764 dnia: 14.02.2017, 12:19 »
Prawda jest taka, że wystarczy znaleźć fabrykę która ma możliwości produkcyjne w danym asortymencie.
Masz fizycznie taki produkt? Wysyłasz, w ciągu miesiąca przysyłają Ci prototyp na wzór im przesłanego. 2-3 miesiące później nadadzą Ci kontener danego modelu. Często produkowane z tych samych materiałów.

Tak robią np. dyskonty
Sprzęt który oferują jest wykonywany w tych samych fabrykach co markowe produkty tylko pod inną nazwą, czasem różnią się poszczególnymi elementami wyglądu, bo niestety Chińczycy, Tajwańczycy, ... czasem jak i Polacy idą na łatwiznę. Jeśli produkt ma wyglądać identycznie, trzeba go dokładnie rozpisać, opisać, rozrysować, etc.
Łukasz