Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 741129 razy)

Offline tankista34

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 3
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #795 dnia: 14.02.2017, 15:01 »
No i kupiłem rozmiar 5000 za całe 103 zł :) przeznaczenie feeder rzeka Odra która płynie około 30 m od mojej działki a i tak jestem na rybach max 10 razy w sezonie , dlatego trochę mi szkoda wydać 300-400 zł na coś co użyje może max 10-15 razy w sezonie.Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Wiadomo bowiem, żeby ukraść milion, trzeba z forsy podatników wydać kilka lub kilkanaście razy więcej na jakiegoś słomianego Misia. A im ten Miś jest droższy, to...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #796 dnia: 14.02.2017, 15:35 »
to inna rzeczywistość, w Polsce powstaje mnóstwo i innowacyjnych rozwiązań, technologii, jednak są sprzedawane, gdyż albo brak zainteresowanych podmiotów lub jak brak zainteresowania uczelni, państwa do opieki nad taką technologią, innowacyjnością. A umówmy się bo tak jest, jak ktoś coś wymyśli to oczekuje jakiś profitów z tego tytułu.
 

A może te technologie sa sprzedawane bo łatwiej kupić chińską podróbę? Po co się męczyć i wkładać sporo sieki w wynalazki, linie i tak dalej, jak Xiao Ping Pong to skopiuje, a firma zza miedzy za rok czy dwa wprowadzi jako swoje? Albo sam Polak będzie kopiował, nie szanując czyichś praw? Dlaczego Niemcy tak dużo produkują, dlaczego im się opłaca? A nam nie? To proste - będziemy kupować chińszczyznę na lewo bez podatków, uderzy to w nas z innej strony.

Panowie, ja widzę sporo pretensji o ceny i wypłaty, ale w UK na pewne rzeczy spogląda się z innej perspektywy. Angole się burzą, że musza brać towar od UE na pewnych zasadach, że przepływ ludzi jest tylko z UE, że Europa ma swój wspólny rynek, tylko Europa i Europa. Tak, bo między innymi o to chodziło, abyśmy jako UE wspierali siebie przede wszystkim. Bez dywagacji o słabościach Unii - ważny jest sens stricte finansowy. Dla mnie to bajka - wymieniajmy się towarami i usługami w UE - tu ma być pierwszeństwo! A dla tych spoza - cło i takie tam :) Polacy mają właśnie otwarte wiele dróg dzięki UE, polski produkt jest honorowany w każdym kraju UE, nie trzeba żadnych certyfikatów... Otwieranie się na Chiny to strzał w stopę tak naprawdę. Powinniśmy myśleć o własnym interesie. Handel z PRC OK, ale na pewnych zasadach. Polska powinna blokować alleekszpres i obkładać wszystko stamtąd cłem. Jeżeli już coś trafia do Polski - to przez dane firmy co cło opłacą... Dzięki temu ma być korzystnie dla polskiego producenta, i ostatecznie dla polskiego klienta.

Lucjan

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #797 dnia: 14.02.2017, 15:41 »
Tak swoja droga to a Alli czasami tez cło jest, ja już 3 razy płaciłem zresztą cło to pikuś bo to 3% chyba, ale gorszy jest vat 23%. Paczki trafiają wyrywkowo do UC ich są tysiące dziennie wiec nie ma możliwości aby tam wszystkie trafiały. Większe i cięższe przesyłki maja już bardzo duża szanse na UC.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #798 dnia: 14.02.2017, 15:44 »
I tak ma być. Polska firma ma płacić VAT a Chinol nie?
Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 638
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #799 dnia: 14.02.2017, 16:02 »
Walka z Aliexpress to walka z wiatrakami. Rywalizację z Chinami przegraliśmy dawno bo wygrała chciwość przedsiębiorców i pewnie skłonność do przyjmowania "nagród" przez polityków. Dawno temu.

Pracuję w UK w centrum dystrybucyjnym i prawie wszystkie towary są MADE IN CHINA. Czasami ktoś im w UK nada markową naklejkę. Luk gdzie te brytyjskie firmy robią te swoje markowe produkty?

Online Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 598
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #800 dnia: 14.02.2017, 16:03 »
I tak ma być. Polska firma ma płacić VAT a Chinol nie?
To nie tak, jak sprowadzasz, naliczasz sobie VAT do zapłacenia. Chyba ;) Jak coś jest z poza UE.
Chinol płaci VAT u siebie, o ile ma taki podatek. A chyba nie ma.
Dobra nie piszę nic więcej bo się nakręcę. :facepalm:
Tomsza

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #801 dnia: 14.02.2017, 16:08 »
Na 200 zamówień zapłaciłem jeden raz VAT. Szkoda, że o 1 raz za dużo.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #802 dnia: 14.02.2017, 16:24 »
Ale jak chcielibyście kupować, nie płacąc podatków? Wszystko  ma być w Polsce po cenie z ae? Jak bronić polski przemysł, polskiego producenta? To on zatrudnia ludzi i daje im pracę, to oni wszyscy płacą podatki, nie Chińczyk. Najlepiej byłoby zarobić kupę kasy, i nie płacić podatków. Ale jest coś za coś. Darmowe szkolnictwo, benefity, służba zdrowia, policja, wojsko i masa rzeczy - to kosztuje. Mamy opiekuńcze państwo - trzeba na to płacić.

Ja rozumiem, jeżeli jeszcze Chinol by sprzedawał coś swojego... Ale jeżeli on wciska nam kopie produktów, czyli skradzione pomysły firm europejskich, i my uważamy to za dobry biznes, to super. Ludzie stracili pracę u nas, bo wygryzł ich Chińczyk, i to jest dobre? Przecież sami sobie piłujemy gałąź na której siedzimy. Ciekawe jak daleko da się tak dojechać?

NIe wierzę w takie ideologie. Dodatkowo mówi się o tym, że polski przemysł nie jest polski, że nie ma polskiego kapitału... A jak ma być?  A może wszystko kupujmy od Chińczyka :D 
Lucjan

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #803 dnia: 14.02.2017, 17:13 »
Luk my i tak płacimy po kilka razy podatek za te same pieniądze i ciągle wymyślają nam coraz to nowe opłaty.
Tak jak wspominałem  gdyby Polak zarabiał tak jak zarabia się w reszcie UE to nikt z nas by sobie bańki  nie zawracał AliExpress ale że zarabiamy jak zarabiamy to musimy kombinować ,kupować podróby ,zamienniki  albo tam gdzie taniej.
Wyobraź sobie że zarabiasz 2000 zł ,opłać za to mieszkanie ,media,abonamenty , rób zakupy,płać podatki za wszystko .Ciekawe czy wtedy tak samo będziesz mówił  i czy stać cie będzie na Prestony, Drennany czy inne Guru.
Niestety niektórzy tu naprawdę marnie przędą .Ja np mam Rentę inwalidzką 850 zł na rękę (ty pewnie tyle na wędkarstwo wydajesz) płace podatki za prawie wszystko więc się nie dziw że czasem i chciał bym cokolwiek bez podatku czy cła kupić.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #804 dnia: 14.02.2017, 17:28 »
42% polaków nie sać na wyjazd urlopowy podejrzewam że na zachód od nas każdego pracującego nawet Ci z marketów nie mają z tym problemów. Po prostu mamy zaburzony stosunek wydatków do zarobków, wiec nie dziwota że w PL sprzedaje sie to co najtańsze. Wystarczy wejść na allegro w byle jaką kategorie i posegregować po popularności i zobaczymy że czym produkt tańszy tym popularniejszy.

Aliexpress byłyby jeszcze popularniejszy gdyby nie strach rodaków przy zakupach zagranicznych, kiedyś gdzieś czytałem że 70% paczek w polskim ehandlu to paczki za pobraniem tak jak by to w jakiś sposób zabezpieczało przed oszustwem, podpisujesz płacisz odbierasz a jak otworzysz i cegła w środku to i tak twój problem. Ciemny lud u nas niestety.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #805 dnia: 14.02.2017, 17:37 »
Jarek, przykro i, ze jestes w takiej sytuacji, rozumiem że jest Ci ciężko. Rozumiem takie postępowanie. Ale mam nadzieję, ze rozumiesz też, że to o czym piszesz, to nie jest rozwiązanie. Podstawą aby było lepiej jest obniżenie podatków, teraz mamy ich zwiększanie. Ja wcale nie mam zamiaru namawiać Cię do kupowania Prestonów czy Drennanów, nie do końca jednak jest to powód (wysoka cena), aby popierać niepłacenie podatków lub handel kradzioną własnością intelektualną. Jaxon spokojnie mógłby sam zrobić swój podajnik do Metody tak jak Mikado teraz. Da się, zapewniam Cię. Fajnie jakbyś kupował teraz MIkado a nie Jaxona, i innym tłumaczył dlaczego. Może dotrze to do nich, że lepiej jest postawić na wiele własnych rozwiązań. Zapewniam, że kilka lat - i to w wielu przypadkach od nas kupowaliby Angole, gdyby takie Mikado stawiało na własne pomysły. Ale samo z siebie się to nie zacznie. Czy trzeba Einstaina aby coś wymyślić? Kto słyszał o firmie Guru 5 lat temu? A gdzie są teraz? Przecież to nie są żadni fizycy kwantowi - ci co wymyślają te patenty...  Skoro Wirek sprzedaje wymyślone koszyki przez siebie za 3-4 złote, a jakieś Guru kosztuje 15 zeta, to dlaczego miałoby się coś nie udać? Jestem pewien, ze Wirek też mógłby mieć koszyk  podobny lub lepszy niż Guru, za połowę tej kwoty.
Lucjan

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #806 dnia: 14.02.2017, 18:06 »
Widzę, że dyskusja nadaje się na osobny wątek, coś w stylu 'Czy warto kupować towar z Chin" :)
Chciałbym zauważyć, że większość jak nie każda firma czy to Polska czy Angielska czy z innego kraju chce oszczędzać i robi to często na podatkach uciekając do rajów podatkowych.
Luk, Ty jesteś idwalistą i dobrze ale świat taki nie jest :) piszesz o niemieckich markach, że są dobre i dbają o jakość, a Dieselgate? To wyszło na światło dzienne - ile nie wyszło?
Większość firm (wielkich koncernów) robi produkty różne pod względem jakości na konkretne rynki. Do "gorszych" krajów pchają gorsze produkty. Głównie to branża spożywcza ale czy tylko?
Firmy takie jak Drennan, Preston, Guru czy inne, które nie są wielkimi markami muszą ciągle walczyć o rynek. Robią to jeszcze jakością ale jak będą miały przewagę nad konkurencją to zejdą z niej dla zysków.
Sam staram się kupować rzeczy oryginalne jak mogę ale nie na wszystko mnie stać więc czasem wybieram zamienniki. Towary gorszej jakości muszą być na rynku żeby zapełnić lukę, która nie są w stanie pokryć produkty markowe.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Kadłubek

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #807 dnia: 14.02.2017, 18:16 »
Tak jak wspominałem  gdyby Polak zarabiał tak jak zarabia się w reszcie UE to nikt z nas by sobie bańki  nie zawracał AliExpress ale że zarabiamy jak zarabiamy to musimy kombinować ,kupować podróby ,zamienniki  albo tam gdzie taniej.

Ali jest nastawiony na handel do USA i EU zachodniej. Dlaczego? Bo oni mają kasę. Oni jakoś potrafią oszczędzać, kupować zamienniki.
PL to drobny odsetek handlu z Chinami

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #808 dnia: 14.02.2017, 18:25 »
Luk my i tak płacimy po kilka razy podatek za te same pieniądze i ciągle wymyślają nam coraz to nowe opłaty.
Tak jak wspominałem  gdyby Polak zarabiał tak jak zarabia się w reszcie UE to nikt z nas by sobie bańki  nie zawracał AliExpress ale że zarabiamy jak zarabiamy to musimy kombinować ,kupować podróby ,zamienniki  albo tam gdzie taniej.
Wyobraź sobie że zarabiasz 2000 zł ,opłać za to mieszkanie ,media,abonamenty , rób zakupy,płać podatki za wszystko .Ciekawe czy wtedy tak samo będziesz mówił  i czy stać cie będzie na Prestony, Drennany czy inne Guru.
Niestety niektórzy tu naprawdę marnie przędą .Ja np mam Rentę inwalidzką 850 zł na rękę (ty pewnie tyle na wędkarstwo wydajesz) płace podatki za prawie wszystko więc się nie dziw że czasem i chciał bym cokolwiek bez podatku czy cła kupić.

Jarku, sytuacja, w której się znajdujesz, nie jest do pozazdroszczenia, szczerze Ci współczuję, ale w pewnym sensie jest ona wynikiem tego, że... kupujemy bezpośrednio w Chinach. Tak to teoretycznie wygląda, bo państwo nie ma środków na zwiększenia Twojego świadczenia, ponieważ znaczna część naszych dochodów zasila, buduje chiński kapitał. Ja nie mam o to pretensji do Ciebie, to oczywiste, raczej do nas wszystkich. Na jakim forum hobbystycznym byśmy się nie znaleźli, znajdziemy tam wątek o zakupach w Chinach. Nieważne, czy będzie to wędkarstwo, modelarstwo, majsterkowanie, zawsze jest to samo - chińskie sklepy i obawa o to, czy zostanie doliczone cło.

Cóż mogę dodać, może jedynie to, że nigdy w życiu nic nie kupiłem w chinach. Dziwne, prawda?
Jacek

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #809 dnia: 14.02.2017, 18:43 »

Cóż mogę dodać, może jedynie to, że nigdy w życiu nic nie kupiłem w chinach. Dziwne, prawda?
Ja też nic w Chinach (krajach 3 świata) nie kupiłem - po co - jak firmy sprowadzają to za mnie :) - Popatrz na to co masz i gdzie wyprodukowane Jaxon, Mikado, Dragon - nie mają żadnej fabryki w PL, to chińszczyzna firmowana przez te firmy, Shimano produkuje w Chinach, Daiwa itd..
Buty - wystarczy spojrzeć jakie nosisz, moje Merrele - z USA są produkowane w Malezji, PUMA, NIKE itd. tez - kołowrotek Daiwa z Vietnamu, takie życie. Firmy istnieją tylko i wyłącznie w jednym celu - maksymalizacji zysków, jeśli haczyk kosztuje w chinach 0,01 zł to nikt go w PL nie będzie produkował za 10 gr
Spójrz gdzie są produkowane żyłki - na świcie a kto je sprzedaje.