Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 740989 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #150 dnia: 30.01.2016, 20:28 »
Osobiście jeste bardzo ciekawy jak beda sie sprawdzały siatki pva z chin kilku kolegow kupilo to bedzie rozeznanie.
Sam sie zastanawiam czy karpiowe firmy robią towar pva w chinach czy Chińczycy kopiuja karpiowe klasowe firmy.....
Maciek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #151 dnia: 30.01.2016, 21:02 »
Kilka wierszy wyżej masz test tej siatki na filmie.  Pokazywalem tez ze firma Fox ma ta sama siatkę w ofercie identyczne opakowania tylko naklejki z własnym logo.  Jeśli w Chinach jest 50%taniej to chyba masz odpowiedz. 

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #152 dnia: 30.01.2016, 21:18 »
Siatka PVA Chińska a FOX, na pierwszy rzut oka - opakowania są podobne. Nie wiadomo jak zawartość. Nie będę się wypowiadał, bo nie mam tej siatki FOX oryginalnej. Może różnią się też materiałem. Wiem tylko tyle, że FOX oferuje nam 6 m tego materiału zaś chińczyk 5. A jeżeli chodzi o cenę, to jeżeli te dwa produkty to ten sam materiał to lepiej się opłaca chińczyka - taniej nam wyjdzie a materiał tak samo będzie się sprawował w wodzie.

Pozdrawiam

PS. może się też okazać, że FOX zlecił produkcję siatki chińczykom i oni produkują tą siatkę z lepszego bądź tego samego materiału, ale dodatkowo FOXowi dodali ten 1 m.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #153 dnia: 30.01.2016, 21:46 »
A co znaczy "lepszy" gorszy " czym się charakteryzuje lepsza siatka.  Zrobiłem test w zimnej wodzie rozpuscila się dobrze...  Czy może się rozpuścić szybciej lub bardziej. ?  A jeśli szybciej to czy to jest wskazane?  Może się rozpuścić zanim dotrze do dna.  To chyba nie jest technologia z NASA żeby się zastanawiać którą siatkę kupić. 
Fox faktycznie ma o metr więcej ale również o 14zl drożej. 

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #154 dnia: 30.01.2016, 21:53 »
Chodzi mi o skład z czego ona jest zrobiona czy rybom bedzie to podchodzilo tak jak pisze Sylwek okaze sie  w praniu poczekam na wasze oceny .
Ciekawe czy chinczycy robia to za pare, groszy a markowe firmy chca az tyle sie napasc.
Maciek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #155 dnia: 30.01.2016, 21:54 »
A co znaczy "lepszy" gorszy " czym się charakteryzuje lepsza siatka.  Zrobiłem test w zimnej wodzie rozpuscila się dobrze...  Czy może się rozpuścić szybciej lub bardziej. ?  A jeśli szybciej to czy to jest wskazane?  Może się rozpuścić zanim dotrze do dna.  To chyba nie jest technologia z NASA żeby się zastanawiać którą siatkę kupić. 
Fox faktycznie ma o metr więcej ale również o 14zl drożej.

Lepsza, gorsza. Stosowałem wiele siatek PVA, lepsza czy gorsza to znaczy, że przy nabijaniu np peletem słabsza siatka może szybko pękać, zaś lepsza, będziesz upychał ubijakiem i nie będziesz miał tego problemu. nie chodzi o czas rozpadu siatki, bo są szybko rozkładające się i wolno. Na Twoim filmie zauważyłem, że upchałeś to jakimś ziarnem, które jest śliskie i okrągłe, nie upchałeś go ściśle, zaś gdybyś użył do swojego testu peletu, który jest niekiedy szorstki i nie ma zaokrąglonych kształtów, próbowałbyś go ubijać ubijakiem czy by nie pękła siatka. Nie które siatki np Jaxon, śmierdzą trochę octem, no i też trzeba zwrócić uwagę co się dzieje, czy siatka się w całości rozpuszcza - jaki glut czy maź po niej zostaje i jak to pachnie. To jest ta różnica - lepsza czy gorsza. Ale to co ja napisałem, to jest tylko taka moja opinia, którą zauważyłem stosując siatki PVA.

Pozdrawiam

ps. niekiedy jak dla mnie coś jest podobne, i jestem w 100% pewny że to ten sam model, muszę to spróbować. tak panowie spróbować - smak - wziąć do buzi i wtedy stwierdzić, że to to samo ;)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #156 dnia: 30.01.2016, 22:20 »
A co znaczy "lepszy" gorszy " czym się charakteryzuje lepsza siatka.  Zrobiłem test w zimnej wodzie rozpuscila się dobrze...  Czy może się rozpuścić szybciej lub bardziej. ?  A jeśli szybciej to czy to jest wskazane?  Może się rozpuścić zanim dotrze do dna.  To chyba nie jest technologia z NASA żeby się zastanawiać którą siatkę kupić. 
Fox faktycznie ma o metr więcej ale również o 14zl drożej.

Lepsza, gorsza. Stosowałem wiele siatek PVA, lepsza czy gorsza to znaczy, że przy nabijaniu np peletem słabsza siatka może szybko pękać, zaś lepsza, będziesz upychał ubijakiem i nie będziesz miał tego problemu. nie chodzi o czas rozpadu siatki, bo są szybko rozkładające się i wolno. Na Twoim filmie zauważyłem, że upchałeś to jakimś ziarnem, które jest śliskie i okrągłe, nie upchałeś go ściśle, zaś gdybyś użył do swojego testu peletu, który jest niekiedy szorstki i nie ma zaokrąglonych kształtów, próbowałbyś go ubijać ubijakiem czy by nie pękła siatka. Nie które siatki np Jaxon, śmierdzą trochę octem, no i też trzeba zwrócić uwagę co się dzieje, czy siatka się w całości rozpuszcza - jaki glut czy maź po niej zostaje i jak to pachnie. To jest ta różnica - lepsza czy gorsza. Ale to co ja napisałem, to jest tylko taka moja opinia, którą zauważyłem stosując siatki PVA.

Pozdrawiam

ps. niekiedy jak dla mnie coś jest podobne, i jestem w 100% pewny że to ten sam model, muszę to spróbować. tak panowie spróbować - smak - wziąć do buzi i wtedy stwierdzić, że to to samo ;)

Sylwek czytasz w moich myslach o to w pva chodzi zapach , smak , wytrzymałość , praca.
Sylwek ode mnie :thumbup:
Maciek


Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #158 dnia: 01.02.2016, 10:35 »
Luk pisał, że kupuje jakieś siatki pva na ebay.
Jak stwierdzić, że dana siatka nie szkodzi rybom? czy na tej chińskiej jest podany skład? Bo na tej z ESP nie zauważyłem..
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #159 dnia: 01.02.2016, 10:36 »
Właśnie zamówiłem pierwsza rzecz z Ali. Rakietę do spodowania za 24 zl ;)
Krzysztof

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #160 dnia: 01.02.2016, 10:43 »
Właśnie zamówiłem pierwsza rzecz z Ali. Rakietę do spodowania za 24 zl ;)

Za 24 zł razem z "chinką" nie zły interes :thumbup: Tylko jaka ją teraz wykarmić :D
Z poważaniem Marcin

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #161 dnia: 01.02.2016, 11:11 »
http://es.aliexpress.com/item/Sixteen-Main-fishing-line-shaft-box-coil-box-accessories-box-storage-circular-shaft-fishing-tackle-fishing/32345680641.html

Skusiłem się na to cacko. Chciałem kupić z guru, ale po przeliczeniu zdecydowałem się jednak na chińczyka :)
Tomek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #162 dnia: 01.02.2016, 11:13 »
Właśnie zamówiłem pierwsza rzecz z Ali. Rakietę do spodowania za 24 zl ;)

Za 24 zł razem z "chinką" nie zły interes :thumbup: Tylko jaka ją teraz wykarmić :D

Zupki Chińskie ;) i heja
Krzysztof

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #163 dnia: 01.02.2016, 12:31 »
Trochę mnie to Ali wciągnęło. Jeszcze nic mi nie przyszło, a już kilka rzeczy zamówiłem :) Ależ ta pasja wciąga :)
Tomek

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #164 dnia: 01.02.2016, 13:04 »
Shopping, shopping, shopping :P
Uwaga - od 01.02 do 14.02 Chińczycy mają ferie.
Wysyłka zamówionych w tym czasie towarów może się opóźnić.
Znów jestem