Autor Wątek: (K) Shimano Stradic CI4+ 4000  (Przeczytany 2470 razy)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Shimano Stradic CI4+ 4000
« Odpowiedź #30 dnia: 12.01.2019, 22:03 »
Fuego to dla mnie taki model bazowy dla serii LT. Ma już wszystkie dobre w tej serii rozwiązania i okazuje się mocna i sensowna konstrukcja.
Modele wyższe, czyli droższe, to dodatkowe upgrade’y :)
Kolejny przeskok jakościowy to właśnie Ballistic LT, bo ma wysokiej jakości przekładnie.

Ten freams jest powyżej czy poniżej Fuego ?

Fuego LT 3000 widziałem , macałem i kręciłem live a Freams-a 3000 użytkowałem ostro przez 2 lata .

Fuego LT 3000 na sucho nie zachwycił mnie niczym , a wręcz przeciwnie . Rozmiarowo i wagowo bez porównania do Freams-a w tym samym rozmiarze , ale to w końcu jest LT . A po trzecie ten dziwny klips zastosowany w LT , jakoś nie przemawia to za mną .

Czy aby na pewno ta nowa technologia LT robi takie wielkie wrażenie ?? Na to chyba każdy musi podejść sobie indywidualnie .

Ale pomijając te 3 fakty widoczne gołym okiem , na prawdę trudno stwierdzić jednoznacznie czym oba kołowrotki różnią się znacznie .

Porównując parametry obu zawodników mamy praktycznie to samo . Jeśli czymś się różnią są to małe niuanse , takie jak : przełożenie,
pojemność szpuli, czy brak dodatkowej szpuli w Fuego co obniża znacznie jego cenę .

Z tego co zauważyłem w Fuego mamy korpus DS5 a we Frems-ie HardBody-Z , ale zaś w Fuego mamy hamulec ATD a w Frems-ie UTD.

Jeśli chodzi o nową wersję Frem-sa LT , to aż z ciekawości coś o nim se poczytam .

Hmm, porównując oba wspomniane modele z "kosmiczną" technologią LT technicznie nie za wiele widzę różnicy , żeby nie napisać nic ;)

Przepraszam , jedno widzę cenę :-X Fuego 3000 kosztuje ok. 340 zł a Freams najtaniej znalazłem za 520 zł . Różnica 200 zł , tylko w czym konkretnie ??? Jakoś nie zauważyłem , żeby w opisie było zamieszczone : obudowa Zaion czy choćby CRBB a o innych nie wspomnę .

Z poważaniem Marcin

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: (K) Shimano Stradic CI4+ 4000
« Odpowiedź #31 dnia: 13.01.2019, 00:10 »
Masz rację, sprawdziłem parametry i na papierze wszystko to samo. Pewnie cena to podatek od nowości.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Shimano Stradic CI4+ 4000
« Odpowiedź #32 dnia: 13.01.2019, 08:57 »

...
Fuego LT 3000 na sucho nie zachwycił mnie niczym , a wręcz przeciwnie . Rozmiarowo i wagowo bez porównania do Freams-a w tym samym rozmiarze , ale to w końcu jest LT . A po trzecie ten dziwny klips zastosowany w LT , jakoś nie przemawia to za mną .

Czy aby na pewno ta nowa technologia LT robi takie wielkie wrażenie ?? Na to chyba każdy musi podejść sobie indywidualnie .

...

LT do starszych modeli bym nie porównywał. Między nimi są pewne różnice, nie przełomowe, ale jednak.

Miałem okazję przyjrzeć się kilku modelom Fuego i nie mam większych zastrzeżeń.
Co więcej, podczas pracy, nie ma tego charakterystycznego szumu/szmeru spod rotora, jaki był słyszalny w Daiwach starszych serii.
Nowa technologia LT, to nie żaden przełom. Dla mnie największym plusem jest zażegnanie przez markę problemów z pinionami, a także nowe, mocne i agresywne przekładnie, które na dodatek swoimi gabarytami robią wrażenie. Inżynierem nie jestem, więc nie wytłumaczę zagadnień związanych z wielkością i proporcjami, wiem jednak, że rozmiar ma znaczenie i jak widzę koła napędowe z LT, albo też BG, to już wiem, że to będzie dobre ;D
Bardzo sobie cenię tę firmę i z radością kupię jakiś model z nowej serii, bez stresu, że popełniono jakieś poważniejsze wady w konstrukcji, jak to było we wcześniejszych latach. 
Żeby jednak nie było tak różowo.
Nowe klipy na szpulach LT to krok w tył jeśli chodzi o rozwiązanie techniczne w tym miejscu :facepalm:
Poza tym jednoelementowe korbki, wkręcane bezpośrednio mają pewien minus, bo jak już się ją odkręci do transportu, to można sobie ją wsadzić... nie wiadomo gdzie :P

Spieramy, się dyskutujemy, obrzucamy argumentami i faktami. Zgadzamy się na pewno w jednym, do sprawy należy podejść indywidualnie :)
Każdy z nas ma inne preferencje, upodobania, nawyki. Możemy przeanalizować kijek czy kołowrotek, wskazać plusy, minusy, pochwalić producenta za cenę, za design, a ostatecznie to i tak są tylko sugestie ;)
Jedyne co ewentualnie warto wziąć pod uwagę, dokonując zakupu/ wyboru, to przestrogi lub też złe opinie, potwierdzane przez wiele osób.

Acha.
Też nie widzę specjalnie różnic między Freams'em LT a Fuego LT, zarówno na papierze, jak i w "bebechach"- przyjrzałem się filmikom z rozbiórek nowego Freamsa :)
Czesiek

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: (K) Shimano Stradic CI4+ 4000
« Odpowiedź #33 dnia: 13.01.2019, 09:55 »

Poza tym jednoelementowe korbki, wkręcane bezpośrednio mają pewien minus, bo jak już się ją odkręci do transportu, to można sobie ją wsadzić... nie wiadomo gdzie :P


Ja swojego maleńkiego LT (3000-CHX) transportuję w futerale na aparat. Takie futerały są po 15 zł. do kupienia w internecie.
Większość futerałów jest wypełniona pianką ,młynek się nie obija a rączka jest w małej kieszonce. :)
Są tańsze od pokrowców na kołowrotki wędkarskich firm. ;) Fakt ,że za każdym razem przed transportem trzeba go zdemontować z kija ( lub nie ;) ) :)
Wymiary wewnętrzne pokrowca : 14 cm x 9 cm x 10 cm / dł. x szer. x wys.
Wymiary zewnętrzne pokrowca : 16 cm x 11 cm x 12 cm

...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: (K) Shimano Stradic CI4+ 4000
« Odpowiedź #34 dnia: 13.01.2019, 12:57 »
Zbieg okoliczności i kupiłem Stradica CI 4000 z mniejszym przełożeniem od naszego kolegi z forum ;)

Ten sposób z etui od aparatu całkiem fajny.