Autor Wątek: Jaka zanęta pod spławik?  (Przeczytany 8582 razy)

Offline oszi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ZŁÓW I WYPUŚĆ!
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaka zanęta pod spławik?
« Odpowiedź #15 dnia: 22.12.2014, 17:58 »
Luk mam pytanko ;) powiedz którą byś polecił zanętę do mixa  na metodę i do wagglera  chodzi mi o te obecne zanęty Sonubaits  z tych po 2 kg ze sklepu gazdowa.
Zbyszek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jaka zanęta pod spławik?
« Odpowiedź #16 dnia: 22.12.2014, 18:17 »
No właśnie Sonubaits nie zrobił ich pod spławik konkretnie - sa one zbyt treściwe. Oczywiście będą działać ale... Nie wiem czy nie warto kupić jednej i zmieszać z tanią zanęta płociową - aby uzyskac dobry efekt?

Teraz Sonubaits wypuścił nową serię zanęt - specjalnie pod splawik - i Gozdawa powinien miec wiekszość z nich. Supercrumb Lake są dobre na wszystko... Ale cena juz nie jest tak dobra.

Jeżeli chciałbycś mieć cos uniwersalnego - to 2 kg zanęty F1 plus tania zaneta płociowa 1 kg i 300 gram mielonych konopi powinny zrobić 'grę' - bez potrzeby mielenia czegoś (oprócz konopi jeżeli już).
Lucjan

Offline oszi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ZŁÓW I WYPUŚĆ!
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaka zanęta pod spławik?
« Odpowiedź #17 dnia: 22.12.2014, 18:26 »
Dzięki Luk wypróbujemy;)
Zbyszek

Offline oszi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ZŁÓW I WYPUŚĆ!
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaka zanęta pod spławik?
« Odpowiedź #18 dnia: 29.12.2014, 18:58 »
No właśnie Sonubaits nie zrobił ich pod spławik konkretnie - sa one zbyt treściwe. Oczywiście będą działać ale... Nie wiem czy nie warto kupić jednej i zmieszać z tanią zanęta płociową - aby uzyskac dobry efekt?

Teraz Sonubaits wypuścił nową serię zanęt - specjalnie pod splawik - i Gozdawa powinien miec wiekszość z nich. Supercrumb Lake są dobre na wszystko... Ale cena juz nie jest tak dobra.

Jeżeli chciałbycś mieć cos uniwersalnego - to 2 kg zanęty F1 plus tania zaneta płociowa 1 kg i 300 gram mielonych konopi powinny zrobić 'grę' - bez potrzeby mielenia czegoś (oprócz konopi jeżeli już).

A powiedzcie co można dodać do tego mixu żeby bardziej działała na lina i karasia niż na płoć?
Zbyszek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaka zanęta pod spławik?
« Odpowiedź #19 dnia: 29.12.2014, 19:21 »
DObrze mowie - zanęta ciemna - mniejsze osobniki ryb a zanęta jasna - większe osobniki ? tak to można tłumaczyć sobie ?
Krzysztof

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaka zanęta pod spławik?
« Odpowiedź #20 dnia: 29.12.2014, 19:25 »
Tak. Mówi się że małe ryby uciekają od jasnych plam bo je łatwiej złokalizować(czyt. Drapierzca ;D)
Arek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaka zanęta pod spławik?
« Odpowiedź #21 dnia: 29.12.2014, 19:31 »
hehe, myśle o zanęcie pod metode 2kg sonu kupić ale nie wiem co wybrać, eksplodująca mączka rybna jest
http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/sonubaits/zaneta-sypka/eksplodujaca-maczka-rybna-do-metody-exploding-fishmeal-feeder.html

2kg by mi wystarczyło na troche, jakby stosować tą mieszanke w 100% bez mixu żadnego
Krzysztof

Offline oszi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ZŁÓW I WYPUŚĆ!
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaka zanęta pod spławik?
« Odpowiedź #22 dnia: 29.12.2014, 20:51 »
Ja znowu myślałem o tej zanęcie http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/sonubaits/zaneta-sypka/super-drobna-supercrush-expander.html dodał bym trochę konopi i taniej zanęty myślałem coś jeszcze do tego zmielić ale Luk mi odradził :-\ Szkoda że Gozdawa nie ma już Match Method Mix :( wydaje mi się że po zmieleniu paru składników jak pokazywał Luk była dobra zanętą do wagglera jak i do metody.
Zbyszek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaka zanęta pod spławik?
« Odpowiedź #23 dnia: 29.12.2014, 20:54 »
method mixu nie ma, będzie dopiero po nowym roku, wszystko poszło przed świętami w swiątecznym szale zakupów  ;D
Krzysztof