Autor Wątek: Pellety do Metody - jak przygotować?  (Przeczytany 25472 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Pellety do Metody - jak przygotować?
« dnia: 28.09.2014, 00:04 »
Dyskusja dotyczy przygotowywania pelletów do Metody (filmik: https://splawikigrunt.pl/filmy/filmy-instruktazowe/pellety-do-metody-jak-przygotowac)

Tutaj mozna zapytać o szczegóły lub podzielić się własnymi doświadczeniami! Zapraszam do dyskusji!  ;)
Lucjan

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #1 dnia: 01.10.2014, 10:30 »
Witaj Luk,na filmie jak przygotowac pellet do do metody pokazany jest Horlicks za pomoca którego można skleić pellet.Moje  pytanie to czym można zastąpić Horlicks.W necie znalazłem sugestie że kawa Inka.Co myślisz na ten temat?.Takiego Horlicsa nie znalazłem w kraju.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #2 dnia: 01.10.2014, 13:14 »
Hm, kawa Inka raczej mi nie podchodzi. Zamiast Horlicksa można użyć zapewne zwykłego kakao w proszku - słodkiego... Chodzi mi o drink czekoladowy lub coś w tym stylu.  Ma on właściwości klejące właśnie, sam słodki smak czekolady nie zaszkodzi a pomoże. Klej zanętowy jest dość mocny - drink już nie. I tak trzeba dozować go sobie odpowiednio aby nie przesadzić, jak we wszystkim!

Kawa Inka natomiast nie jest klejąca, ma za to mocny aromat. Czy ryby to lubią? Nie wiem, ale raczej nie! ;)

Nie wiem jakie pellety kupisz - ale polecam poligon doświadczalny w domu. Wsypać z pół kubka, dolać wody... Później drink czekoladowy w proszku i mozna zobaczyć jak to wszystko działa. Nad wodą można sie zdenerwować - bo jak coś nie wyjdzie, to się okazać może, że nie mamy więcej pelletów. A każdy inaczej pije wodę! Te z Dynamite Baits lub Bait-techa są świecące i wolniej chłoną, tańsze 'no name' za to chłona dużo więcej. Jedne się rozwalają przy większej ilości wody - inne nie.  Tak więc mała próbka, zwłaszcza z dodatkiem tego kakao w proszku się przyda na początek!
Pozdrawiam
Lucjan

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #3 dnia: 01.10.2014, 13:55 »
Kupię ten drink czekoladowy,znalazłem też klej do pelletu sonubait.Pozdrawiam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #4 dnia: 01.10.2014, 17:46 »
Mirek, jeżeli możesz nie kupuj tego kleju z Sonubaitsa.  Nie jest dobry i strasznie szybko chłonie wode - nawet w zamkniętym słoiku. Po miesiącu trudno już go użyć. Akurat ten produkt im się nie udał...
Lucjan

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #5 dnia: 01.10.2014, 18:10 »
Luk ok,dzięki za podpowiedz.Jak znajdziesz chwile czasu to podaj skład Horlicks.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #6 dnia: 01.10.2014, 20:26 »
Wheat Flour (55%), Malted Barley (15%), Dried Whey, Sugar, Calcium Carbonate, Vegetable Fat, Dried Skimmed Milk, Salt, Vitamins (C, Niacin, E, Pantothenic Acid, B6, B2, B1, Folic Acid, A , Biotin, D, B12), Ferric Pyrophosphate, Zinc Oxide.

Czyli mąka, słód jęczmienny, mleko w proszku, witaminy i tak dalej. Myślę, że słód tak działa - klejąco...
Lucjan


Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #8 dnia: 01.10.2014, 22:17 »
Takie coś znalazłem. Co o tym myślisz.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #9 dnia: 01.10.2014, 22:23 »
Jak najbardziej to...
Lucjan

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #10 dnia: 01.10.2014, 22:34 »
To jestem w domu,dozować będę jak na filmie.

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #11 dnia: 02.10.2014, 18:30 »
Ciekawe czy kleik ryżowy w proszku byłby dobrą alternatywa do podklejania pelletu. Kiedyś stosowałem go z powodzeniem w zanęcie... Patrzyłem za tym Horlicks'em, jest u nas dostępny w niektórych e-sklepach ze zdrową  żywnością w cenie 14 do 24 pln za 300g.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #12 dnia: 02.10.2014, 21:32 »
Wydaje mi się, że ten Horlicks to starczy na kilkanaście sesji minimum.  Chyba warto go mieć - ja dzisiaj wziąłem sobie z 4 łyżeczki wsypane do woreczka. I super porcyjka! Klej z Sonubaitsa by się zbrylil i byłby nie do użycia. Koniec końców i tak nie wykorzystałem, ryba brała dobrze...

A do sklejania pelletów wiele rzeczy chyba się nada! Faktycznie kleik może być dobry. I wszystko co słodkie. Ja daję też do wody melasy - i jest OK - ale jednak na głębszych łowiskach lepiej mieć pewność, że całość trzyma się idealnie.
Lucjan

Offline prabek82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Heanor UK
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #13 dnia: 03.10.2014, 21:40 »
Witam. Luk na filmiki jak przygotować pellety do metody mówisz o pudełkach firmy Drennan.
Na ebay znalazłem coś takiego i chyba wyglądają na takie same o których mówisz.
http://www.ebay.co.uk/itm/DRENNAN-Maggibox-Bait-Box-bait-boxes-all-sizes-/350738590113?pt=UK_BOI_Packing_Postal_Supplies_Labels_LE&var=&hash=item51a9a629a1

Znalazłem jeszcze coś takiego, czy to są te same?
http://www.ebay.co.uk/itm/Drennan-bait-box-set-of-6-/130990903739?pt=UK_BOI_Packing_Postal_Supplies_Labels_LE&hash=item1e7faa91bb

Myślę że ten zestaw bardziej będzie się opłacał niżeli kupować każde z osobna.
Tam w opisie jest napisane "pre drilled hole's in the lids" Czyli jak dobrze rozumię te dziurki nie są do końca przewiercone?


Krzysiek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #14 dnia: 03.10.2014, 21:51 »
Wszystkie pokrywki są z dziurkami. Drennan wypuścił teraz niebieskie pudełka (Aqua) - one nie mają dziurek. Ale lepiej mieć pokrywki z dziurkami - są do wszystkiego - robaków, białych... I tak łowiąc nie zamyka sie pudełka za każdym razem, więc miks podsycha  sobie powolutku.
Ten zestaw pudełek jest w dobrej cenie (ten drugi za 11.99)!
Lucjan