Autor Wątek: Pellety do Metody - jak przygotować?  (Przeczytany 25187 razy)

Offline jacek1977

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #15 dnia: 05.10.2014, 14:18 »
Witam Luk. Gdzie moge kupic ta melase truskawkowa co prezentowales na filmikach. Pozdrawiam .
Kwiatek

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #16 dnia: 05.10.2014, 18:35 »
Kupujcie pudełka sprawdzonych marek,ja kupiłem taniochę i się powykrzywiały.Przez zimę trzeba zaopatrzyć w coś porządnego.Jak mówi stare przysłowie,nie kupuj tanio bo cię nie stać.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #17 dnia: 06.10.2014, 10:08 »
Melase truskawkową kupiłem w Polsce (Krokodyl we Wrocku). Tutaj raczej kupisz zwykłą - ale jest równie dobra. Dynamite Baits ma taka i jest bardzo dobra:

http://www.dynamitebaits.com/products/p/xl-liquid-molasses

W Polsce warto kupowac pewne rzeczy, bo sa o wiele tańsze od zachodnich. Niestety nie wiadomo czemu wiele rzeczy zachodnich jest droższych w Polsce... ale to już inna sprawa ;)

Ta melasa z DB kosztuje chyba z 3 funty. Wystarcza na wiele sesji. Mozna kupić osobno aromat truskawkowy - który jest bardzo skuteczny - i ja często z niego korzystam (mozna dodawać do pelletów, zanęt oczywiście, expanderów). 
Lucjan

Offline jacek1977

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #18 dnia: 06.10.2014, 18:30 »
Melaska zostala juz zamowiona 10zł buteleczka 600ml. Oczywiscie zamowilem x2 jesc nie woła a napewno sie przyda .  Nastepny krok do przodu w temacie gruntowym .  :) Dziekuje pozdrawiam
Kwiatek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #19 dnia: 06.10.2014, 20:50 »
Nie ma za co... ;)  Ja robię w ten weekend atak  'leszczowy' - i też uderzam z melasą. Chcę dopaść łopatę 70 cm... Taki mam cel tej jesieni. Kombinuje właśnie jak tutaj skoncentrowac melasę aby przypasować leszczom jak najbardziej.
Lucjan

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #20 dnia: 06.10.2014, 21:03 »
Co sadzicie o takim pelecie do metody? Kupilem troche lecz nie mam czasu nawet go namoczyc zobaczyc jak chlonie. W sumie teraz mam 30min to ogarnehttp://fishclub.pl/zanety/88150-stpellet-fruit-z-ryba-2mm-na-wage-5900000097428.html




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #21 dnia: 06.10.2014, 21:33 »
Po kilku minutach zassal cala wode zimna. Po 15 dal juz sie sciskac prawie na max. Po 20 prawie papka. A po 30 przy przycisnieciu czuc taka kulke moze 0.5 mm




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #22 dnia: 07.10.2014, 01:10 »
Jak dla mnie piękny pellecik. Cena taka jak w UK... Tak więc rewelacji nie ma jeżeli chodzi o wartość...

A z tego copiszesz to wodę chłonie dokładnie tak jak powinien! ;)
Lucjan

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #23 dnia: 07.10.2014, 01:41 »
Fajnie ze bedzie odpowiedni bo sklep mam blisko i obsluga w nim jest pro. Maja rozne smaki i cena w porownaniu do paczkowanych jak dla mnie bomba bo nawet 50gr na miejscu mozna kupic.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #24 dnia: 07.10.2014, 12:32 »
To macie super. Zastanawia mnie jak się spisuje pellet polskich producentów karm dla ryb, ale jeżeli ten z opisu właśnie jest taki to dobrze. Doszły mnie słuchy, że inny 3 mm był bardzo twardy i nie  chłonął wody łatwo, co go raczej przekreślało, zostawała opcja mielenia i dodawania do miksu.   Myślałem o kupnie dużego worka 25 kilo ale boję sie ryzykować.  Jakbyście mieli takowy po testach - proszę o opinie! ;)
Lucjan

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #25 dnia: 07.10.2014, 20:06 »
jacek1977 gdzie zakupiłeś tą melasę?,możesz podać link do sklepu?

Luk, z powodzeniem używam twojej zanęty do metody :),czy masz może jakiś sprawdzony  przepis na zanętę do koszyczka?Jeśli tak, to czy możesz się nim z nami podzielić ? ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #26 dnia: 08.10.2014, 00:38 »
Do koszyka używam tego samego miksu - ale nie trzeba go mielić. Ostatnio zacząłem bardziej kombinować z miksem pod leszcza - i wtedy nie daje konopi zmielonych. Ale to dlatego, że łowię na rzekach (woda płynąc niesie zapach, a leszcz na punkcie konopi nie szaleje). Na wodach stojących miks z przepisu działa u mnie non stop. Ale trzeba zmniejszać juz rozmiary koszyków powoli. Za miesiąc będę już dodawał ziemi torfowej lub z kretowiska przesianej na sicie aby miks był ciemniejszy i mniej odżywczy. Zamiast Match Method Mixa daję wersję Dark aby całość była ciemna. No i martwe białe robaki lub martwa pinka powinny robić grę... Kilka w koszyku i kilka na haku... Lub głowa dendrobeny. Z kulek lub pelletów warto miec coś w kolorze fluo - bo to lepiej działa już w czystszej, zimniejszej wodzie...
Lucjan

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #27 dnia: 08.10.2014, 20:35 »
Mam pytanie odnośnie kulek i pelletu na przynęte, tych których używasz.Jak jest z ich datą ważności i jak je przechowywać przez okres kiedy nie wędkujemy.Mam zamiar nabyć taki pakiet przynętowy i obawiam się że mogę nie zdążyć ich wykorzystać. :(Zastanawiałem się również nad taką pastą jak prezentujesz na filmach lecz troszkę drogawa, ;Dczy polecił byś jakiś zamiennik dostępny w kraju. :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #28 dnia: 08.10.2014, 21:20 »
Kulki proteinowe i pellety powinny mieć długie życie - sezon a nawet dwa... Trzymaj je zamknięte w pudełku nie wystawione na słońce i bedzie OK. Pellety z Sonubaitsa, te haczykowe, jak spicy sausage - maja igłę i dwa haki z quick stopami w komplecie... Tak więc w tej cenie jest tez coś... Sama igła z Drennana to u mnie 1,5 funta...

Co do pasty - to jej uzycie sprawia, że utrzymuje ona aromat przynęty dłużej - jak się rozpadnie to wtedy jest jak zwykła zanęta leżąca przy przynęcie, która uwalnia swoje 'soki' dopiero na dnie... Nie musisz miec tych past z Sonubaitsa wcale. Namiel pelletów, dodaj jakiegoś kleju, aromatu (nie za dużo) i ugnieć jak ciasto. I masz pastę! Ja dodaje tylko pasty z włóknami - która sprawia, że nie rozpada się ona tak szybko. Pokombinowałbym z jakimiś otrebami lub płatkami owsianymi lekko zmielonymi - aby uzyskać dobrą konsystencję i gotowe!
Lucjan

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #29 dnia: 08.10.2014, 22:03 »
Udalo mi sie uprosic zone i jutro na 5h jestem ustawiony z kolega na lowisko zupelnie mi nieznane. Przetestuje ten pelet na wage. Dam znac




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team