Autor Wątek: Mleko skondensowane i w proszku jako dodatek do zanęt  (Przeczytany 8523 razy)

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Na jednym z filmów o wędkarstwie karpiowym widziałem jak chłopaki dodawali do kukurydzy, którą nęcili mleko skondensowane z puszki. Miało to według ich opinii zrobić wabiącą chmurkę.
Czy kiedyś dodawaliście do zanęt takiego mleka albo mleka lub śmietanki w proszku?
W ogóle czy warto dodawać jakiś ekstra smużących dodatków? Jeśli tak to jakich?

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mleko skondensowane i w proszku jako dodatek do zanęt
« Odpowiedź #1 dnia: 11.01.2015, 12:53 »
Rzeczywiście, z takiego mleka powstaje niezła chmura w wodzie.
Niektórzy z moich kolegów stosują tę metodę przy połowie amurów. Kukurydza z dodatkiem mleka w proszku.
Łowią sporo amurów, choć ciężko mi powiedzieć czy jest to zasługą tego mleka, czy też po prostu są skuteczni.
Pozdrawiam
Mateusz

elvis77

  • Gość
Odp: Mleko skondensowane i w proszku jako dodatek do zanęt
« Odpowiedź #2 dnia: 11.01.2015, 13:58 »
Mleko w proszku to bardzo często podstawowy składnik powierzchniowych zanęt na np.ukleje.Jest to składnik do produkcji kulek proteinowych.

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Mleko skondensowane i w proszku jako dodatek do zanęt
« Odpowiedź #3 dnia: 11.01.2015, 15:22 »
Elvis77 mi zostało dużo miksu który robiłem na bazie psiej karmy. Tam było mniej więcej 30% karmy, 30% mleka w proszku reszta to mączki kukurydziane, sojowe, zmielone płatki owsiane, kaszka manna i kukurydziana.
Z racji tego, że nie umiem znaleźć dla tego miksu innego zastosowania (a kulek na razie robić nie będę bo jeszcze trochę zostało mi zrobionych) dodaję go często do zanęty. Niezbyt widzę różnicę w wabieniu ryb no może poza tym, że częściej wzdręgi łapałem. 

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mleko skondensowane i w proszku jako dodatek do zanęt
« Odpowiedź #4 dnia: 11.01.2015, 18:32 »
Witam

Często stosuję mleko w proszku do zanęt uklejowych , można powiedzieć że jest niezbędny dodatek. Stosuję tylko mleko tłuste gdyż dłużej się unosi w toni, często jeszcze w domu mieszam na sucho mleko z żółtą przyprawą curry lub kurkumą i kozieradką - wtedy chmura zanętowa ma kolor żółty co chyba lepiej działa niż biały
Kombinacją mleka z przyprawami mieszam na sucho z jasnymi zanętami drobnej frakcji , najlepiej uklejowymi w ilości 300g na kilogram suchej kupnej zanęty. Moje ulubione zanęty ktore łaczę z mlekiem to ABLETTA, Super Cup i Special - wszystkie MVDE

                 Pozdrawiam - Gienek
Pozdrawiam - Gienek

Offline Leoard 1000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sandnes\Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mleko skondensowane i w proszku jako dodatek do zanęt
« Odpowiedź #5 dnia: 11.01.2015, 20:48 »
Do mixów dodają drinków mlecznych w proszku,podobno lepiej się kleją.
Pozdrawiam -Leszek
Leszek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mleko skondensowane i w proszku jako dodatek do zanęt
« Odpowiedź #6 dnia: 11.01.2015, 20:59 »
Oprócz oczywistych zastosowań uklejowych o których piszą uczestnicy - dodatek mleka w proszku robi niezłą chmurę w wodzie, i karpiarze używaja często tego składnika do zig rigów.

Umieszcza się przynętę w toni, czasem blisko powierzchni - i spoduje zanetą w to miejsce - robiąca właśnie taką chmurę. Karpie i amury wchodzą w takie miejsce i ciemna przynęta stanowi oczywisty cel... Na zawodach w moim kole jedna para uzywając zig rigów złowiła 120 kilo karpia i amura w 24 godziny. a to nie komercja. Następna para łowiąc tradycyjnie złowiła 30 kilo tylko! To tylko mały przykład - ale zig  rigi i taki miks z dodatkiem mleka w proszku, skondensowanego również, może zdziałać cuda.
Lucjan