Autor Wątek: Karma dla ptaków jako zanęta  (Przeczytany 11962 razy)

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Karma dla ptaków jako zanęta
« dnia: 19.10.2014, 08:49 »
Jakie składniki powinna posiadać karma dla ptaków aby nadawała się idealnie do stosowania jako zanęta?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Karma dla ptaków jako zanęta
« Odpowiedź #1 dnia: 19.10.2014, 10:40 »
Normalnie to myślę, że nie ma się co tam sygerować składem - raczej szedł bym w stronę ceny... U mnie mieszanki dla ptaków są  w kilku wersjach - ja uzywam najtańszej - z racji tgo, że ma i tak wiele ziaren i niewiele jej potrzeba. Nie zawiera konopi, i to jest mus jak dla mnie -to trzeba zawrzeć.Bo z ziaren konopie sa najlepsze!

Bohdan - uważałbym z ziarnami o tej porze roku! Są bardzo sycące - i o ile nie nastawiamy się na karpia - mogą często zaszkodzić zamiast pomóc. Plusem pelletów jest to, że ulegają dezintegracji - ziarna natomiast nie. O ile w lato bym szedł w ciemno z ziarnami - teraz już uważałbym...

Co do mieszanki - to tani miks ziaren - możesz świetnie doładować podczas preparacji - dodając melasy, aromatów. Nad wodą już sypnąłbym trochę soli w większych kawałkach (grudki - rock salt - te dodajemy do miksów ziaren i pelletów, mielona sól do miksu do Metody) - i takie coś zapodał rybom. Leszcz powinien szaleć na tym punkcie! Świetną opcją są też kombinacje ziaren i pelletów. Wtedy masz dwa w jednym.
Lucjan

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Karma dla ptaków jako zanęta
« Odpowiedź #2 dnia: 19.10.2014, 11:51 »
O ziarna zapytałem wybiegając już do przodu z porą roku :)Prezentujesz je na swoich filmach i stąd to pytanie ;)Co do składu mieszanki to co z twardszymi składnikami takimi jak np. słonecznik?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Karma dla ptaków jako zanęta
« Odpowiedź #3 dnia: 19.10.2014, 12:42 »
Niełuskany będzie pływał - i trzeba po namoczeniu cedzakiem go usunąć. Sam słonecznik jest bardzo dobry - aczkolwiek drogi... Mielony świetnie nadaje sie do zanęty.

U mnie w składzie miksu dla ptaków jest kilka ziaren zbóż (pszenica), słonecznik łuskany, coś jakby kasza jaglana, owies w postaci prawie płatków i coś co nazywa się dari.
Lucjan