Autor Wątek: Chleb tostowy - jaki polecacie?  (Przeczytany 3195 razy)

Bombay

  • Gość
Chleb tostowy - jaki polecacie?
« dnia: 16.08.2019, 22:41 »
Witam,
chyba w tym roku przerobiłem wszystkie chleby z sieci dyskontowych i dalej nie mogę kupić takiego który będzie trzymał się haczyka w nurcie (nie mówię o nurcie 40 gramów).
Jakie polecacie chleby? ;)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chleb tostowy - jaki polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: 16.08.2019, 23:01 »
Używam tylko chleb polecany przez Lucjana, ale nie łowię na rzekach.
Robert

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Chleb tostowy - jaki polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: 16.08.2019, 23:31 »
Jak Ci się chleb nie chce trzymać samego haczyka to spróbuj zakładać go na gumkę do peletu i dopiero na haczyk. Tak można łowić i metodami spławikowymi i feederem nawet na sporym uciągu.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Chleb tostowy - jaki polecacie?
« Odpowiedź #3 dnia: 16.08.2019, 23:50 »
Witam,
chyba w tym roku przerobiłem wszystkie chleby z sieci dyskontowych i dalej nie mogę kupić takiego który będzie trzymał się haczyka w nurcie (nie mówię o nurcie 40 gramów).
Jakie polecacie chleby? ;)

Ja też przerobiłem wiele i używam chleba z biedronki. Jest bardzo dobry zwłaszcza do mielenia bo sie za bardzo nie klei.

Co do przepływanki to raczej marne szanse żeby chleb utrzymał się dłużej niż 2 przepuszczenia zestawu. Możesz spróbować używać grubszych haczyków ale i tak nie jest to zbyt trwała przynęta.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Chleb tostowy - jaki polecacie?
« Odpowiedź #4 dnia: 17.08.2019, 08:58 »
Zgadzam się z kolegą Stanem ,sam łowię na chleb na gumkach i trzyma się elegancko ;)

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chleb tostowy - jaki polecacie?
« Odpowiedź #5 dnia: 17.08.2019, 11:57 »
To może ja zacznę od drugiej strony ;D. Są specjalne haczyki że sprężynką założoną na haku co powoduje lepsze trzymanie się chleba no chyba, że już takie używasz :P.

https://allegro.pl/oferta/sprint-carp-japan-hak-haczyk-pasta-ciasto-itp-r-10-6637127734
- Arek -

Bombay

  • Gość
Odp: Chleb tostowy - jaki polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: 17.08.2019, 17:10 »
Taki zestaw do wycinania posiadam, ale nie nadaje się do łowienia dużych ryb, bo ten kawał ciasta jest bardzo mały i mało atrakcyjny dla 2kg klenia.
Mówicie o takim sposobie nakładania chleba? Muszę sprawdzić. Póki co idę po mielonkę i jade na kleniochy.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Chleb tostowy - jaki polecacie?
« Odpowiedź #7 dnia: 30.12.2019, 09:02 »
Podczepię się pod wątek. Na jaką maksymalnie głębokość (zbiornik z wodą stojącą) można stosować miksowany chleb tostowy w drucianym koszyku feederowym, aby dotarł na dno bez obaw, że opadając w wodzie całość chleba nie ulegnie wypłukaniu z koszyka feederowego? Ewentualnie jakie rozwiązanie można zastosować, aby chleb nie uległ wypłukaniu z podajnika podczas opadania koszyka na dno?
Marcin

Bombay

  • Gość
Odp: Chleb tostowy - jaki polecacie?
« Odpowiedź #8 dnia: 30.12.2019, 10:40 »
Chleb zawsze smuży w czasie opadania i to jest jego podstawowe zadanie. Jak ograniczysz to zjawisko to nie będzie sensu go używać. Można pokombinowac z mielonymi płatkami lub mielonym ttx Ale wyników to zabieram nie poprawi.

Offline Bartek19

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Chleb tostowy - jaki polecacie?
« Odpowiedź #9 dnia: 30.12.2019, 18:08 »
Taki zestaw do wycinania posiadam, ale nie nadaje się do łowienia dużych ryb, bo ten kawał ciasta jest bardzo mały i mało atrakcyjny dla 2kg klenia.

Ja takie Klenie łowiłem i większe też na trzy pinki, hak 16, przypon 0,10. Przepływanka - Dojajec. :)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Chleb tostowy - jaki polecacie?
« Odpowiedź #10 dnia: 24.01.2020, 15:56 »
Miksowany chleb tostowy nie wykorzystany podczas jednego łowienia można zamrozić i przechować go przez jakiś czas w zamrażalniku, aby wykorzystać go podczas kolejnego łowienia? Taki rozmrożony chleb nie traci swoich właściwości?
Marcin

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Chleb tostowy - jaki polecacie?
« Odpowiedź #11 dnia: 24.01.2020, 16:09 »
Miksowany chleb tostowy nie wykorzystany podczas jednego łowienia można zamrozić i przechować go przez jakiś czas w zamrażalniku, aby wykorzystać go podczas kolejnego łowienia? Taki rozmrożony chleb nie traci swoich właściwości?

Nie traci.

Tak na marginesie. Jeżeli chcesz sobie zrobić większy zapas mielonego chleba tostowego to możesz go po zmieleniu wysuszyć i przechowywać szczelnie zapakowany bez potrzeby zapychania zamrażarki. Oczywiście przed łowieniem należy go wtedy namoczyć podobnie jak suchą zanętę.