Autor Wątek: Krewetki - pytania  (Przeczytany 15512 razy)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Krewetki - pytania
« dnia: 14.12.2016, 19:06 »
Witam

Jakie macie doświadczenia z tą przynętą? Jakie krewetki stosujecie? W pancerzach czy też obrane?
Pozdrawiam
Mirek

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 14.12.2016, 19:17 »
Ja nie używałem nigdy, ale znajomy jak biega za okoniami to na krewetki ładne sztuki ma. Krewetki wcześniej złapane ma w rzece.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 14.12.2016, 19:27 »
Wolę obrane i żeby nie były gumowate po przyrządzeniu. ;) 
Arek

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 14.12.2016, 20:07 »
Na jednym z jezior u mnie krewetki okazały się hitem na węgorza i szczupaka ponoć i sandacze się zdarzały. Sam osobiście próbowałem dwa razy, ale bez efektów. Krewetki mrożone z marketu obierane.
Sebastian


Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 14.12.2016, 22:24 »
Wędkując w Tajlandii na małej komercji miałem efekty tylko na małe krewetki, przebijałem je pushstop-em bądź na 'ichszym' zestawie bezpośrednio na haku.
Łapałem całkiem ładne tilapia - około 1 - 1,5 kg

Całkiem zapomniałem o tym, a chciałem to wypróbować wczesną jesienią - a teraz muszę to zrobić wiosną na lina. To może być dobra przynętą imitujące naturalny pokarm jakim są młode raki.
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 14.12.2016, 22:27 »
Ja podobnie jak Arunio wolę obrane... przyrządzone na maśle, z czosnkiem i podlane odrobiną białego wina. Na koniec posypane świeżą natką pietruszki. Mniam :)  Nadmiar wina wypijam :D

A tak na poważnie, to rzuć okiem na ten film:
Może znajdziesz coś, co Cię zainteresuje :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #6 dnia: 14.12.2016, 23:45 »
Ja używałem wiele razy krewetek koktailowych ( czyli tych małych) , kupuję w marketach gotowe do zjedzenia w zalewie z oliwy z dodatkiem czosnku albo surowe mrożone. Te w zalewie są praktyczniejsze bo gdy zostanie można je zjeść :)
Wniosek jeden istotny - są bardzo skuteczne w wodach gdzie żyją jakiekolwiek raki , sądzę że ryby ,,odbierają" krewetkę jako raka właśnie.W akwenach gdzie nie ma raków nigdy nic na krewetkę nie złowiłem
 Na krewetkę złowiłem karpie, okonie, duże leszcze a raz nawet sandacza . Używałem w metodzie spławikowej i feederowej z klasycznym koszykiem nabijając na hak . Przynęta jest o tyle dobra że sprawdza się nawet bez wstępnego nęcenia , nadaje się na niektórych wodach jako ,,tajna broń"
Pozdrawiam - Gienek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #7 dnia: 15.12.2016, 00:38 »
Używałem z scopex  (na maśle) i garlic (z czosnkiem lepiej smakują) efekty były.
Jakoś zapomniałem o tej przynęcie.
Aż zgłodniałem

Marcin

Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #8 dnia: 15.12.2016, 03:31 »
Krewetki są bardzo dobrą przynętą na okonia, klenia i karpia. Zwłaszcza te duże, których zakłada się kawałek, chociaż i małe dadzą radę. Jako, że przypominają lub są ekwiwalentem raka - sprawdzają się najlepiej tam, gdzie jest jakiś gatunek tego skorupiaka.

Niestety - w Polsce duzy okoń to rzadkość, tak wielka jak decyzje przychylne wędkarzom podejmowane przez ZG PZW :) Krewetka więc może się więc 'nie sprawdzać'... Czyli nie mieć po prostu adresata w danym zbiorniku.

Tutaj warto wspomnieć o jej zaletach. Rosówka działa na okonia, na inne gartunki też, ale zazwyczaj na mętnej wodzie, na rzekach zaś przede wszystkim na podniesionej. To ciekawe jak jej skuteczność spada w czystej wodzie, czasami wręcz szkoda się męczyć. Krewetka natomiast działa 'non stop', zwłąszcza na wodzie czystej. Jej biały kolor mocno się odróżnia od dna i dobrze wabi, zapach też jest mocny.

W UK krewetka to jedna z główneych przynęt okoniowych, gdyż wiele łowisk ma spore okonie. Pod karpia lub klenia niekoniecznie już musi być to najlepsza z przynęt. Czy warto ją stosować? W Polsce pokombinowałbym, aczkolwiek pod klenia lepszą przynętą jest chleb tostowy, który ten gatunek uwielbia.
Lucjan

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #9 dnia: 27.10.2019, 10:19 »
Odgrzewam kotleta.Niedługo zbliża się okres,którym ryby będą mniej żerować i też mam pomysł,aby wypróbować krewetki.Na mojej wodzie jest dużo raków i małży,więc myślę,że krewetka może się sprawdzić.Moje pytanie brzmi-dopalić czymś krewetke? Jak ją zbroić,na włos,bezpośrednio na chaczyk?
I jeśli pośrednim celem moich połowów byłby okoń to spławik czy grunt? Nie ukrywam,że wolałbym łowić na feedera jednak jeśli wtedy okonie by nie skubały wtedy zrobię zestaw na spławik.
No i dawać jakąś zanęte do podajnika-pellety jakieś kryllowe,ochotkowe czy sama oliwka?

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #10 dnia: 27.10.2019, 11:46 »
Krewetka to świetna przynęta okoniowa,ale nie tylko,może zdarzyć się np .kleń,albo lesz.
Sam stosuję ją właśnie od końca października i praktycznie,aż do lodu.
Łowię na feeder.  Zazwyczaj stosuję koszyk z tanią zanęta płociową i ziemią,by nęcić drobnicę.
Szukam spadów i rzucam na spady.
Zakładam połowę krewetki koktailowem na włos. Hak  10-8. Krewetka najlepiej bez żadnego dosmaczania.



Akurat wiosenny,ale też skusił się na połowę krewetki.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #11 dnia: 27.10.2019, 13:54 »
Akurat dzisiaj próbowałem z krewetkami na Wiśle, z nastawieniem na klenia, ale nie było zainteresowania. Natomiast klenie były, ale wolały ciasto. Mimo wszystko, jeszcze dam im parę szans. Rozważam też małże wędzone.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #12 dnia: 04.01.2020, 17:30 »
Próbowałem wiele razy na karpia i nic nie złapałem,ale brały ładne garbusy i pod wieczór parę razy mały węgorzyk się trafił, lecz to było w Uk, w Polsce  nie mam pojęcia czy działa bo nie łapałem około 15 lat
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #13 dnia: 04.01.2020, 19:41 »
W sumie zapomniałem o własnym temacie :D Krewetki zastosowałem kilka razy na Wiśle i nie było najgorzej - trafiły się 2 węgorze. okoń i 2 klenie. Te ryby złowione były na 3 nockach - węgorze około 1 w nocy na tę samą wędkę w ciągu 5 minut, okonie rano już po świcie a klenie jak zmierzchało.
Pozdrawiam
Mirek

Offline Moryc

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krewetki - pytania
« Odpowiedź #14 dnia: 10.01.2020, 20:39 »
U mnie były nawet ok na oknie i wegorze.
Kupowałem mieszankę owoców morza i z niej wybierałem krewetki (mini koktailiowe)
Polecam (z tej samej mieszanki) mule.