Autor Wątek: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze  (Przeczytany 32535 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #90 dnia: 15.11.2019, 13:18 »
No, Rafał... Chłopaki dobrze Ci tu podpowiadają
I tak jak Krwawy pisze odnośnie dużej ilość cukierków: "I daj Boże, żeby udało Ci się ominąć ten etap Pogadamy za dwa-trzy lata "

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #91 dnia: 15.11.2019, 14:43 »
Witajcie .
Tak się jeszcze zastanawiam jak to jest z Chocolatte Orange z Ringersa, czy to faktycznie taki killer który każdy powinien mieć ? Na wielu filmach widuje tą przynętę .
A jak to u was jest ? Jakie macie doświadczenia ?

Dla ciebie to podstawa przezyj te 30 zł - warto

Przeżyć to przeżyje i napewno kupię 😉ale  bardziej chodzi czy faktycznie ona taka łowna jest ?
Jak już kupię to jedno pudełeczko i wziąć te pomarańczowe ? Czy kolorowe ?

Nie kupuj- będą w przesyłce.
Pozdrawiam
Mirek

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #92 dnia: 15.11.2019, 14:43 »
No, Rafał... Chłopaki dobrze Ci tu podpowiadają
I tak jak Krwawy pisze odnośnie dużej ilość cukierków: "I daj Boże, żeby udało Ci się ominąć ten etap Pogadamy za dwa-trzy lata "

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Hehe
Też mi się tak wydaje 😁 co jakiś zakupy a to wezmę taki na próbę a to może jeszcze taki haha 😁

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #93 dnia: 15.11.2019, 15:16 »
Witajcie .
Tak się jeszcze zastanawiam jak to jest z Chocolatte Orange z Ringersa, czy to faktycznie taki killer który każdy powinien mieć ? Na wielu filmach widuje tą przynętę .
A jak to u was jest ? Jakie macie doświadczenia ?

Dla ciebie to podstawa przezyj te 30 zł - warto

Przeżyć to przeżyje i napewno kupię 😉ale  bardziej chodzi czy faktycznie ona taka łowna jest ?
Jak już kupię to jedno pudełeczko i wziąć te pomarańczowe ? Czy kolorowe ?

Nie kupuj- będą w przesyłce.

Nie kupuje 😉 czekam grzecznie na paczkę. 👍😊

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #94 dnia: 18.11.2019, 09:20 »
Witajcie .
Tak się jeszcze zastanawiam jak to jest z Chocolatte Orange z Ringersa, czy to faktycznie taki killer który każdy powinien mieć ? Na wielu filmach widuje tą przynętę .
A jak to u was jest ? Jakie macie doświadczenia ?

Dla ciebie to podstawa przezyj te 30 zł - warto

Mi w zeszłym roku ringers nieźle działał a miałem prawie całą kolekcję. W tym tak sobie. Więc to zależy. Ryby też się uczą czego unikać. Myślę że warto mieć ale sama w sobie przynęta przegrywala czasem z chocolate Orange od sonu i to tonaca. U mnie szybko suche te przynęty zrobiły się a trzymam je w torbie i izolacja termiczna. Mówię o 10 mm pomarańczowych. Co ciekawe jak podałem Ringersy wyprane i chyba żółte oraz te 6 mm liquiden Ringersa by wzmocnić zapach to zrobiły się tonące.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #95 dnia: 18.11.2019, 10:17 »
Czasami ten etap zbierania cukierków warto przejść żeby wiedzieć czego potrzebujemy na "naszej wodzie" bo niestety nie ma przynet uniwersalnych i na każdej wodzie działa co innego.

Takie polecanie "killerow" trochę się mija z celem bo przykładowo u mnie przez wszystkich wychwalana pikantna kiełbasa od sonu nie działa w ogóle (a mocno wierzyłem że bedzie inaczej i dostawała wiele szans). Tak samo ananasowy dumbel od drennana który dla wielu jest przynętą nr 1. Mam wrażenie że kolor żółty jest omijany przez ryby na moich miejscówkach.

Z kolei pomaranczowego ringersa uważam za przynętę doskonałą.

Sam przewaliłem ogromne ilości przynęt i doszedłem do 5-6 które - jeśli ryby żerują - sprawdzają mi się znakomicie.

2 rodzaje większych kulek, 2 małe przynęty typowo do metody, 1 jaskrawe pop upki i ewentualnie słoiczek miodowej kukurydzy. Nic wiecej nie potrzebuje.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #96 dnia: 18.11.2019, 14:22 »
Też na początku wpieprzyłem się w te przynęty, jak dzik w sosnę. Nie rozumiem co mnie pokusiło, aby tyle towaru nakupić?
Dzisiaj wiem, że potrzebuję 9 do 11 przynęt, które mi obsłużą cały sezon.
Zawsze podchodzę do zakupów wędkarskich na spokojnie i z rozsądkiem, ale cukiereczki zniszczyły mi wtedy świat :D

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #97 dnia: 18.11.2019, 14:39 »
Mi by starczyły wszystkie  8/10 mm od Marosa + pelet typu feed od 8-14mm +kukurydza cukk z 2 smaki i chleb tostowy ;D

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #98 dnia: 18.11.2019, 14:44 »
Każdy szuka swojej "wędkarskiej drogi" i tyle. Jakkolwiek by to patetycznie brzmiało. A że producenci są świetni we wciskaniu swojej produkcji, albo wylatują z rynku - to inna sprawa.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline paweles

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #99 dnia: 03.12.2019, 08:36 »
W myśl przysłowia co za dużo to nie zdrowo. Ja bym proponował trzy kolory dumbli/kulek 8/10 żółty, biały i coś wpadającego w czerwień o smakach slodko oraz rybnym (Drennan, Sonu, Match pro, Maros, Lorpio) jakiś pellet na włos 8/6(np. Sonu blood worm) I z tym zaczynał. W miarę poznawania łowiska ewentualnie dodatkowe zakupy.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Ryba wplywa na wszystko..

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #100 dnia: 03.12.2019, 08:49 »
Ja używam głównie MatchPro 8mm i 12mm, jednen śmierdziel, jeden słodki, jeden kwaśny. Mam dumbelsy, popupy i kulki ale na nie nigdy nic nie złowiłem.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #101 dnia: 11.04.2020, 09:11 »
Ma ktoś jakieś doświadczenia z użytkowania przynęty do metody Lorpio https://sprzetlorpio.pl/pol_n_Zanety-przynety_Przynety-do-methody-395.html?gclid=EAIaIQobChMI6Juw6ubf6AIVycmyCh2CQQRkEAAYASAAEgInY_D_BwE ? Jak wyniki, przynęty sprawdzają się?
Marcin

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #102 dnia: 11.04.2020, 09:45 »
Ma ktoś jakieś doświadczenia z użytkowania przynęty do metody Lorpio https://sprzetlorpio.pl/pol_n_Zanety-przynety_Przynety-do-methody-395.html?gclid=EAIaIQobChMI6Juw6ubf6AIVycmyCh2CQQRkEAAYASAAEgInY_D_BwE ? Jak wyniki, przynęty sprawdzają się?
Całkiem dobre przynęty za niewielkie pieniądze. Fajne jest to, że są w małych opakowaniach i dzięki temu możesz kupić kilka rodzajów do przetestowania nie wydając przy okazji fortuny. Najlepiej sprawdzały mi się waftersy i pellet, popki dużo gorzej. Ale ja generalnie popków nie lubię. Co do smaków i kolorów to trzeba samemu popróbować, bo na każdej wodzie inny rodzaj dawał najlepsze brania. Ale to tak jak z każdą inną przynęta.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #103 dnia: 11.04.2020, 12:32 »
Ma ktoś jakieś doświadczenia z użytkowania przynęty do metody Lorpio https://sprzetlorpio.pl/pol_n_Zanety-przynety_Przynety-do-methody-395.html?gclid=EAIaIQobChMI6Juw6ubf6AIVycmyCh2CQQRkEAAYASAAEgInY_D_BwE ? Jak wyniki, przynęty sprawdzają się?
Całkiem dobre przynęty za niewielkie pieniądze. Fajne jest to, że są w małych opakowaniach i dzięki temu możesz kupić kilka rodzajów do przetestowania nie wydając przy okazji fortuny. Najlepiej sprawdzały mi się waftersy i pellet, popki dużo gorzej. Ale ja generalnie popków nie lubię. Co do smaków i kolorów to trzeba samemu popróbować, bo na każdej wodzie inny rodzaj dawał najlepsze brania. Ale to tak jak z każdą inną przynęta.
A ja wręcz przeciwnie uważam. Przynęty są bardzo drogie. Stara seria Lorpio Magic była dosłownie 2-3 zł droższa, a kulek było 5x tyle co w tym plastikowym woreczku. Skok na kasę. Same kulki, dumbelsy zupełnie inny skład, mniej skuteczny niż seria Magic.
Fakt, że dodali waftersy i to one powinny być droższe, ale jest jak jest. Jak ktoś jeszcze znajdzie stare kulki to polecam tutti frutti - dosłownie killer na wodzie PZW w rozmiarze 10 czy 12 mm

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #104 dnia: 11.04.2020, 13:29 »
Ja miałem kiedyś White Halibut z Lorpio w formie kulek. Naprawdę fajne efekty na to miałem, seria gdzieś prysła a szkoda bo chętnie bym nabył jeszcze jedno opakowanie. Innych Lorpio nie testowałem.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.