Autor Wątek: Dipowanie robaków  (Przeczytany 4960 razy)

Offline golad

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Dipowanie robaków
« dnia: 13.04.2017, 21:07 »
Cześć Panowie!
Czy dipował z Was ktoś robaki? Jeżeli tak to z jakim skutkiem i czym?
Pozdrawiam.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #1 dnia: 13.04.2017, 21:27 »
Ja w ubiegłym tygodniu dipowałem białe na haku ochotkową Lavą, ale w momencie gdy ustawały brania i nie ukrywam, efekt był. Lava dobrze trzyma się na białych, które podczas ruchu doskonale się w niej pamiętają 8)
Pozdrawiam Seba

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #2 dnia: 13.04.2017, 21:45 »
Z tego co pamiętam Sebek Francja dipował robale czerwone w  dipie bloodworm  LAYERZ ze Starbaitsa.

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #3 dnia: 13.04.2017, 22:04 »
Mi też się zdarzało dipować: scopexem z Winnera i owocową bestią z TB.
Dominik

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #4 dnia: 13.04.2017, 22:14 »
Kiedyś był dip ochotkowy Dragona lecz już nie dostępny, prawdziwy kiler, często stosuję starty żółty ser i w nim buszują robaczki w pudełku :)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline golad

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #5 dnia: 13.04.2017, 22:55 »
Hmm bo wlasnie sie zastanawiam nie dlugo mam zawody splawikowe a rybostan jaki tam jest to karpie leszcze i karasie..noi cos bd musial wykminic zeby je czym skusic.glownie ludzie lapia na tym stawie na grunt lub na methode

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #6 dnia: 13.04.2017, 23:16 »
Biały robak sam w sobie ma tak charakterystyczny smak i  zapach że można być przeciwnikiem dipowania .
Ale - no własnie mi też zdarza się dipować robaki . Tyle że robię to głównie po to by zmienić ich barwę . Bywa często że ryba ( głównie płoć) bierze tylko na robaki w kolorze czerwonym, innym razem tylko żółtym - każdy z  Was zapewne spotkał się z taką sytuacją
Jeśli wyczujemy że jakiś kolor jest nr 1 w danym dniu a nie mamy takich robaków - warto dipem typu Goo czy Lava zmienić kolor robaka
Często takim kolorem jest jasnozielony - konia z rzędem temu kto kupi robaki barwione na zielono - ale przy pomocy dipów fluo da się uzyskać zielonego robaka . Zwlaszcza łowiąc na głębokościach 5+ gdzie kolor zielony jest jeszcze widoczny a inne już nie
Oprócz tego używałem też dipów proszkowych firmy Top Secret - Aminosperm i też zauważałem poprawę ilości brań w sytuacjach gdy na niedipowane robaki brań prawie nie było
Pozdrawiam - Gienek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #7 dnia: 14.04.2017, 00:57 »
Bywa często że ryba ( głównie płoć) bierze tylko na robaki w kolorze czerwonym, innym razem tylko żółtym - każdy z  Was zapewne spotkał się z taką sytuacją

Ja właśnie nie mam, co do tego pewności, czy ryba reaguje na kolory. W zasadzie zastanawiam się od bardzo dawna, jak widzi ryba, czy rozróżnia kolory, a jeśli tak, to jak je "widzi". I na ile istotna jest rola wzroku ryb podczas żerowania. Na zbiornikach mocno zamulonych lub brudnych, w warunkach nocnych, gdzie widoczności w zasadzie nie ma, ryby odnajdują pokarm równie dobrze, jak w ciągu dnia w wodzie czystej. Od lat mam tę zagwozdkę. Niby zmieniam kolory przynęt, ale nie wierzę w to, co robię.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 482
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #8 dnia: 14.04.2017, 07:24 »
Darku, w innym wątku kolega wstawił http://www.salmo.com.pl/czy-kolor-ma-znaczenie/
Jeszcze nie zdążyłem przeczytać, ale na interesujący Cię temat, więc podaje z kronikarskiego obowiązku ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #9 dnia: 14.04.2017, 12:13 »
Dzięki Michał. Artykuł wydaje się ciekawy. Teraz nie mam czasu, ale pewnie w nocy sobie przeczytam.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #10 dnia: 14.04.2017, 12:41 »
Sory ale z tymi kolorami przynęt to  trochę to dla mnie dziwne.


 Z tego co wyczytałem (a tego typu artykuły czytałem wcześniej) najmniej widocznym w wodzie jest kolor czerwony a najbardziej widoczne są niebieski ,fioletowy i indygo.

?Na głębokości około 3 metrów zanika kolor czerwony, później pomarańczowy a żółty zaczyna wyraźnie blaknąć. Na głębokości 10 metrów nie widać już pomarańczowego a żółty szybko zanika. Na około 20 metrach żółty wygląda jak zielono-niebieski a nie zmieniony dla oka pozostaje jedynie niebieski, indigo i fioletowy..... W czystym jeziorze kolor czerwony będzie jeszcze widoczny na głębokości 3 metrów ale w mętnej rzece „zamieni się” w czarny już pół metra pod powierzchnią."

więc dlaczego tyle kulek ,pelletów i innych przynęt jest w kolorach czerwień,róż,pomarańczowy ,żółty czyli najmniej widoczny w mętnej wodzie , Natomiast nie stosuje się (lub niezbyt często stosuje) fiolet ,niebieski .

Proszę o wytłumaczenie mi tej kwestii.

Offline RAV93

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istnieją ludzie, którzy łowią ryby, i tacy, którz
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #11 dnia: 14.04.2017, 13:35 »
Ja to nie wiem co i jak z tymi kolorami ale wiem że coś w tym jest. Ostatnio byłem na komercji do gry weszły dumble lorpio krill & shrimp kolor biały i czerwony i zdumienie moje było takie iż na białe nie miałem brań a na czerwone wpadły krasie,  karp , liny.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 482
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #12 dnia: 14.04.2017, 15:13 »
Sory ale z tymi kolorami przynęt to  trochę to dla mnie dziwne.


 Z tego co wyczytałem (a tego typu artykuły czytałem wcześniej) najmniej widocznym w wodzie jest kolor czerwony a najbardziej widoczne są niebieski ,fioletowy i indygo.

?Na głębokości około 3 metrów zanika kolor czerwony, później pomarańczowy a żółty zaczyna wyraźnie blaknąć. Na głębokości 10 metrów nie widać już pomarańczowego a żółty szybko zanika. Na około 20 metrach żółty wygląda jak zielono-niebieski a nie zmieniony dla oka pozostaje jedynie niebieski, indigo i fioletowy..... W czystym jeziorze kolor czerwony będzie jeszcze widoczny na głębokości 3 metrów ale w mętnej rzece „zamieni się” w czarny już pół metra pod powierzchnią."

więc dlaczego tyle kulek ,pelletów i innych przynęt jest w kolorach czerwień,róż,pomarańczowy ,żółty czyli najmniej widoczny w mętnej wodzie , Natomiast nie stosuje się (lub niezbyt często stosuje) fiolet ,niebieski .

Proszę o wytłumaczenie mi tej kwestii.
Pytanie czy powyższe stwierdzenia dotyczą oka ludzkiego czy rybiego?
Fioletowy i niebieski... pewnie dlatego jest mało popularny, bo w naturze pokarm w takich kolorach jest niezwykle rzadko spotykany, więc rybie się z jedzeniem nie kojarzy. Tak myślę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #13 dnia: 05.11.2019, 21:02 »
Do pudełka z czerwonymi robakami wlewałem rumowy olejek do ciasta.
Łowiąc w rzece karaś i karp lepiej brał na te robaki jak na inne przynęty.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Adnotacja moderatora:
wiadomość przeniesiona do właściwego, już istniejącego wątku.
Sztywnej linki🎣

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dipowanie robaków
« Odpowiedź #14 dnia: 05.11.2019, 21:14 »
Ok

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin