Autor Wątek: Jak działa OSA  (Przeczytany 30971 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 642
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #105 dnia: 07.03.2015, 20:52 »
Hein -Polska ma perspektywy, niskie zadłużenie publiczne, potencjał w postaci pracowitego społeczeństwa, w miare dobrze wyedukowanego. Gdybyś widział co się dzieje w UK to byś się załamał. Ja widze upadek zachodniej cywilizacji. Tutaj wszystko sie juz ludziom należy, dla wielu pracą jest siedzenie na zasiłku. Fabryki, te które jeszcze są w Uk opieraja się na pracy imigrantów, bo Angol tam praciwać nie chce... Możesz nie przyjąc pracy z urzędyu pracy i dalej masz zasiłki.... Szok!

Cameron to genialny polityk wg mnie. Po cichutku poucinal masę benefitów, mając związane ręce praktycznie. Ale i tak przyjdzie lewica i rozda to co konserwatyści z lib-demami uzbierali... To jest katasrofa. O Polske sie nie bój, emeryturę uzyskasz. Polskę czeka boom gospodarczy, nie mam y wciąż dróg, kolei, mieszkań, inwestycji... Nie jesteśmy przeinwestowana Hiszpanią, złodziejską Grecją czy ibędąca wciąż na 'zero' Irlandią. Polacy raczej juz nie popełnia błędu innych państw Europy. Mamy złotówkę, zabezpieczeni jesteśmy przed upadkiem rynku nieruchomości. Gdyby nie ten cholerny frank szwajcarski i setki tysięcy osób mający nóż przy gardle byłoby super.

Lucjan

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #106 dnia: 07.03.2015, 21:02 »
Ciesze się z Twojego optymistycznego nastawienia LUK :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #107 dnia: 07.03.2015, 21:19 »
Luk jeżeli obecna niegospodarność się utrzyma czarno to widzę .Jesteśmy krajem bez kapitału ,krajem taniej siły roboczej ,w którym wyprzedaje sie wszystko co możliwe w obce ręce ,rodzime firmy muszą wypruwać sobie flaki ,żeby konkurować z zachodnimi koncernami które mają niebo większy kapitał. Nie promuje się u nas tego co polskie wręcz przeciwnie to zagraniczni inwestorzy zwalniani są z podatków mają ulgi itd. Jesteśmy w stanie być jednym z najpotężniejszych państw w europie tylko potrzeba dobrych gospodarzy, ja cały czas w to wierzę . Uważam , że tzw. zachód nic dobrego do nas nie wniósł ,dokończył dzieło ZSRR czyli upodlił Polaków do końca ,z niegdyś dumnego narodu staliśmy się wyrobnikami europy. Ale ja cały czas wierzę w przebudzenie się narodu w tym duchowe amen.
Krzychu

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #108 dnia: 07.03.2015, 21:36 »
Luki masz racje .tylko potrzebujemy mądrych ludzi  którzy to wykorzystają ,dla tego zawsze mówię że trzeba stawiać na młodych i a nie na starych przeżartych przez komunizm .Według mnie pokolenie 30 latków i tak jest stracone (moja córka,zięć) lepiej będzie miał wnuk (4 lata) o ile rządzący się  opamiętają .

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 151
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #109 dnia: 07.03.2015, 21:40 »
Luk masz racje ale zmojej strony jedna lyszka dziekciu co do uni i kasy z niej z racji tego ze biznes w ktorym dzialam od poczatku napedzala kasa z uni to troszke na to inaczej patrze zauwaszcie jedna rzecz dla mnie zasadnicza unia pompuje kase w dziedziny ktore nie zrobia jej krzywdy np infestruktura drogi wybudyjemy a kto je wybuje zachodnie konsorcja i gdzie kasa wraca  z powrotem do krajow starej uni ekologia oczyszczalnie sciekow fotowoltanika systemy oszczedzania energi skad bierzesz technologie z unii bo cie nie zatwierdza i tak tomwyglada my cieszymy ze nam daja ale nikt nie liczy ile jest wytransferowanych spowrotem
plus niepotrzebne inwestycje lotniska z ktorych samoloty nie lataja parki wodne itp pierdoly
o ile drog komunikacyjnych nie neguje czy drogowych i kolejowych to pozostale inwestycje najczesciej sa czynioje namzasadzie teraz i tu
to pytam czemu unia nie daje kasy na fabryki,  lub technologie ktore w polsce zostana na stale daje do myslenia? Przeciez za swoje nie bedzie robic konkurencji .... sobie
i tak to wlasnie jest np ja z fabrykami jak polska chce doinwestowac z budrzetu zakaz niech pada programy trseba pisac do uni o zgode jak im nie przeszkadza temat to pozwola doinwestowac
?.........
Maciek

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #110 dnia: 07.03.2015, 21:59 »
Masz racie drogi Unii szkody nie zrobią a zakłady tak chodzi o zbyt ,produkcie nie tak dawno polikwidowali cukrownie w Polsce sprzedali Niemcom którzy pozamykali zakłady ale na swoim terenie wybudowali największe cukrownie w europie ludzie mają prace ,rolnicy zbyt na swoje buraki a polski robol niech się buja a rolnik niech bimber pędzi tak samo jest z mleczarniami ,cementowniami czy cegielniami na moim terenie był zakład Krotoszyńskie Przedsiębiorstwo Ceramiki Budowlanej który skupiał 42 zakłady produkujące cegłę dachówki w latach 2005 zakład kupili Niemcy i pozamykali zakłady w to miejsce otworzyli hurtownie z niemieckimi produktami ,niemiecki robotnik ma prace a polski nie i co to za polityka

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #111 dnia: 07.03.2015, 22:06 »
Ja jestem sceptyczny co do unii ,uważam, że tylko na tym straciliśmy. Potężny zachodni kapitał zlikwidował w Polsce co chciał,a my budzimy się z ręką w nocniku, a nasi durni politycy się nie sprzeciwiają , zresztą do czego to doszło żeby nie w stolicy Polski tworzono prawo dla naszego kraju ,nie jesteśmy suwerennym krajem. Kiedyś decyzje zapadały w Moskwie dziś w Brukseli .
Krzychu

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 151
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #112 dnia: 07.03.2015, 22:07 »
Dla mnie ciekawym tematem jest zyciem w polsce po 2022 roku kiedy zamkniemy wszystkie dotacje z uni skoncza sie obiecanki rzadowe
Boje sie ze bedzie tak jak na bialorusi bieda i tyle
jeste ciekawy co wtedy klasa polityczna bedzie obiecywac moze gaz lupkowy znowu tak jak ostatnio tacy z nich fachowcy .............do dziwnych opowiesci
Maciek

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #113 dnia: 07.03.2015, 22:10 »
Maciek to już będzie rewolucja wtedy :)
Krzychu

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 151
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #114 dnia: 07.03.2015, 22:12 »
Ciekawi mnie czy wtedy ci wataszkowie ze zwiazkow wezma sprawy w swoje rece
bo teraz to tylko swoich stołkow pilnuja............
Maciek

Offline dkg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #115 dnia: 07.03.2015, 22:40 »
No pieknie,dyskusja zaczela sie od walki z klusownikami,a skonczy na pisaniu petycji o samorozwiazanie sejmu,senatu i dymisje rzadu. ;D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 642
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #116 dnia: 08.03.2015, 02:15 »
Zakończę off topowanie - tutaj... Temat dotyczy OSY i tego się trzymajmy! ;D
Lucjan

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #117 dnia: 25.03.2015, 19:33 »
To wracając do tematu - zwalczanie kłusowników tak. Wszelkimi metodami.
Jeśli zaś mówimy o OSA, to niestety chłopaki na filmiku nie działali zgodnie z prawem.

Ujęcie obywatelskie przewidziane prawem przysługuje każdemu obywatelowi. Możesz być w SSR, nie musisz i możesz ująć sprawcę przestępstwa. W przypadku jego agresji w Twoją stronę, masz prawo ją odeprzeć wg zasad przewidzianych prawem (obrona konieczna). Co do kajdankowania - nie wolno! Jest coś takiego, jak Ustawa o Środkach Przymusu Bezpośredniego. Zaliczają się do nich kajdanki, pałki, gazy, prowadnice, pies służbowy, siła fizyczna itd. Nie przysługują one SSR. Oddzielne ustawy wskazują organy uprawnione do stosowania ŚPB. Np Ustawa o Policji, Ustawa o Strażach Mejskich o uzbrojonych formacjach ochronnych i tak dalej. W praktyce ujęcie obywatelskie powinno polegać na uniemożliwieniu sprawcy przestępstwa ucieczki bez nawiązywania fizycznego kontaktu. Idiotyczne, ale prawdziwe. Nie wolno nam użyć siły wobec kogokolwiek, kto w danej chwili bezpośrednio nie zagraża życiu, zdrowiu lub mieniu naszemu lub czyjemukolwiek. Najlepiej śledzić i sprowadzić policję. Wtedy możemy mieć pewność, że nie złamaliśmy prawa. Każdy inny ruch z naszej strony (polegający na fizycznym kontakcie z kłusownikiem) może być dowolnie interpretowany przez sąd, prokuraturę i inne dziwne organy państwa.   
Połamania!
-Mateusz-