Autor Wątek: Koszyki Matrix Horizon (porównanie z Browning Easy Speed)  (Przeczytany 5633 razy)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koszyki Matrix Horizon (porównanie z Browning Easy Speed)
« Odpowiedź #15 dnia: 19.05.2018, 17:36 »
Wrzucę kamyczek do ogródka zachwytów.

Ostatnio łowiłem rzeczonymi
Matrix wygrywa również jeżeli chodzi o trwałość konstrukcji. Po 1 sesji nad wodą browning zaczął się odginać, a ołowiana kulka obluzowała się na drucie na którym została odlana. Niby można sobie kulkę z powrotem przesunąć a koszyczek rozprostować ale nie będzie już dobrze wyważony co wpływa na kołysanie się w locie  i zmniejszenie odległości i celności podczas dalekich rzutów. W Matrixach pomimo cienkiego drutu konstrukcja wydaję się bardziej trwała, po kilkudziesięciu rzutach na twarde dno (żwir, kamienie) koszyczki nie były pogięte, a obciążenie nie poluzowało się na drucie.

Ja również używałem tych koszyków, ostatnio, intensywnie, 3 dni pod rząd. Około 20 godzin faktycznego łowienia z łapą nad rękojeścią.

Wnioski:

1. Daleko latają.
2. Dobrze trzymają zanętę przy wyrzucie i szybko puszczają ją w wodzie - można nimi zanęcać wstępnie.
3. Są nietrwałe.  :( Być może trafiłem jakąś nieudaną serię. Nie wiem. Wiem, że prawie każdy koszyk jest pogięty - w łowisku są sporadyczne kamole, ale ja w nie nie celowałem. Koszyk po paraboli spadał do wody. I najgorsze - w 4 koszykach odspoiły się łączenia wzdłużne od strony wędziska, czyli sterczą druty, pod które włazi żyłka  >:O

Co ciekawe, koszyki Ulara nie miały odkształceń i latały prawie tak samo daleko.

Jak dla mnie koszyki Matrixa nie są warte swojej ceny, więc ich nie polecam.