Autor Wątek: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie  (Przeczytany 4178 razy)

Offline Piter28

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« dnia: 09.01.2019, 14:19 »
Witam, sprawa wygląda następująco, w weekend wybieram się z żoną do Lwowa samochodem, oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie popatrzył czy nie ma tam jakiś ciekawych sklepów wędkarskich. Znalazłem sklepy flagmana. W tym roku miałem zainwestować w porządne feedery i kołowrotki. Na stronie znalazłem dużo intersujących mnie rzeczy a ceny no cóż, o ok 40% niższe niż u nas. Dla przykładu kijek Flagman Armadale 3,9m 90g koszt zakupu u nas w kraju to 700zł a na miejscu ok 430...... Z tąd moje pytanie, planuje wydać około 2tys zł na sprzęt, czy będzie problem na granicy z przewozem? Obowiązują jakieś cła na taki zakup prywatny? czy jakieś podatki? Orientuję się ktoś?

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #1 dnia: 09.01.2019, 15:01 »
Gdyby istniało tanie coś mieliby wojne :D chyba tylko na alko i tytoń jest limit...powinni się cieszyć,że wspierasz ich kraj

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #2 dnia: 09.01.2019, 15:17 »
Witam, sprawa wygląda następująco, w weekend wybieram się z żoną do lwowa samochodem, oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie popatrzył czy nie ma tam jakiś ciekawych sklepów wędkarskich. Znalazłem sklepy flagmana. W tym roku miałem zainwestować w porządne feedery i kołowrotki. Na stronie znalazłem dużo intersujących mnie rzeczy a ceny no cóż, o ok 40% niższe niż u nas. Dla przykładu kijek Flagman Armadale 3,9m 90g koszt zakupu u nas w kraju to 700zł a na miejscu ok 430...... Z tąd moje pytanie, planuje wydać około 2tys zł na sprzęt, czy będzie problem na granicy z przewozem? Obowiązują jakieś cła na taki zakup prywatny? czy jakieś podatki? Orientuję się ktoś?
https://granica.gov.pl/faq.php
punkt 14
Myślę, że najprościej zadzwonić do Urzędu Celnego i dowiedzieć się.
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #3 dnia: 09.01.2019, 15:29 »
Sam zamawiałem sprzęt z Ukrainy. Problem był na granicy - celnicy czepiali się, że nie można przewieźć więcej niż sprzęt za 300 Euro na osobę, ale jeśli jedziesz z żoną, to tylko musicie ustalić przed granicą co jest czyje i mieć paragony.
Info sprzed 3 tygodni - jeśli z nowym rokiem nic się nie zmieniło, to powinna być aktualne.

Edit: dopiero wszedłem w link kolegi Robina, potwierdzam w praktyce - 300 Euro na osobę w samochodzie :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Piter28

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #4 dnia: 09.01.2019, 15:32 »
no i super dziękuję. Jeżeli 300 euro na osobę to z żoną faktycznie sie wyrobimy :D

Offline golad

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #5 dnia: 09.01.2019, 15:38 »
Kolego jeżeli môwisz że jest takie przebicie,to naprawde warto tam jechać.I co najbliżej granicy Flagman ma sklep we Lwowie??

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #6 dnia: 09.01.2019, 15:47 »
Sam zamawiałem sprzęt z Ukrainy. Problem był na granicy - celnicy czepiali się, że nie można przewieźć więcej niż sprzęt za 300 Euro na osobę, ale jeśli jedziesz z żoną, to tylko musicie ustalić przed granicą co jest czyje i mieć paragony.
Info sprzed 3 tygodni - jeśli z nowym rokiem nic się nie zmieniło, to powinna być aktualne.

Edit: dopiero wszedłem w link kolegi Robina, potwierdzam w praktyce - 300 Euro na osobę w samochodzie :)
Racja Kamil_BBI paragony to podstawa inaczej zakup tego sprzętu na Ukrainie może wyjść drożej niż u nas :o :'(
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #7 dnia: 09.01.2019, 15:47 »
Tak, we Lwowie, tylko polecam wcześniej napisać maila, czy zadzwonić, bo niestety ta sama przypadłość co w polskiej dystrybucji - na stronie jest, a w sklepie nie ma..

Jeśli chodzi o przebitkę cenową, to ja w Black Friday kupiłem 2x Flagman Tregaron za 1107 zł.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline golad

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #8 dnia: 09.01.2019, 15:50 »
Możesz wysłać link.do tego sklepu?

Offline Piter28

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #9 dnia: 09.01.2019, 16:39 »
https://www.facebook.com/pg/Flagman.Lviv/photos/
Strony jako tak nie mają, jest jedna chyba oficjalna, a ja gadałem na FB z nimi link powyżej.

Offline Piter28

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #10 dnia: 09.01.2019, 16:51 »
Kolego jeżeli môwisz że jest takie przebicie,to naprawde warto tam jechać.I co najbliżej granicy Flagman ma sklep we Lwowie??

Tak to wygląda do tego jest do 14 stycznia 25% rabatu więc się opłaca. A przy okazji może uda się trochę zwiedzić :)

Offline golad

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #11 dnia: 09.01.2019, 17:07 »
Gitara.Mieszkam koło Tarnowa tak ze mam 250 km.Porownując ceny to naprawde warto.Dzieki 🍻👌

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #12 dnia: 09.01.2019, 17:24 »
Możesz wysłać link.do tego sklepu?
Link pniżej:

https://www.flagman.kiev.ua
Tam jest kontakt do sklepu, ewentualnie przekieruja Cię do działu obsługi klienta, który w razie czego da znać jak że sprzętem we Lwowie.

Możesz śmiało pisać po angielsku - ogarniają 8)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Clou

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świdnik
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #13 dnia: 09.01.2019, 18:26 »
Kamil.
Jak juz wrócisz z wycieczki to prosze o info czy wszystko przebiegło bez problemu. Sam mam niespelna 200 km, wiec nawet jadac we dwie osoby i biorac pod uwage koszt paliwa, wychodzi bardzo tanio. Ciekawe też czy ceny dla obcokrajowców pokrywaja sie z tymi rynkowymi, czasami sprzedawcy probuja zarobić ekstra, więc chyba warto ustalić szczegóły najpierw w drodze elektronicznej. Napisz tez czy na miejscu ogarniaja trochę angielski lub polski.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pytanie o zakup sprzętu na Ukrainie
« Odpowiedź #14 dnia: 09.01.2019, 18:50 »
Ja już kupiłem wszystko co chciałem, to co opisałem to moje wrażenia.
Jeśli chodzi o ceny to są dokładnie te co na stronie- nie ma podziału na swoich i zagranicznych.

Ja rozmawiałem mailowo po angielsku, na miejscu miałem do pomocy Ukraińca, z tym, że zakupy robiłem z Polski płacąc przelewem. Odbiór opłacał się bardziej osobisty, bo DHL chciał prawie 500 zł.
Z pozdrowieniami,
Kamil