Autor Wątek: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka  (Przeczytany 3954 razy)

ProBono

  • Gość
Piszę do tych, którzy mieli podobną sytuację, podobną sprawę i może doradzą, wesprą, podpowiedzą. Miałem ja przyjemność sprzedać jedną z moich wędek, która również i tu pojawiła się na sprzedaż. Zapakowałem sprzęt w rurę PCV, folia bombelkowa, pianka do rur ładnie owinietę i wysyłka. Zresztą Ci koledzy, którzy kupili ode mnie wędkę mogą się wypowiedzieć i potwierdzą, że dbam o dobre zapakowanie, choć drapieżnikom nie byłem w stanie dorównać.
Pakowanie, wysyłka i na 3 dzień telefon, że przysłałem uszkodzoną wędkę.... Kilka słów wyjaśnienia i wędka wraca właśnie do mnie. Trochę sytuacja patowa, bo wysyłałem kij w idealnym stanie a wraca do mnie takie o to coś... Uszkodzeń na ,,paczce nie ma żadnych", jak będę miał to w ręce to zobaczę co kurier na to powie, bo sytuacja patowa...
Nie mniej koledzy pytanie do Was, czy macie jakiś sposób, może ktoś z Was ma pomysł jak to naprawić, bo jak już kij z tęsknoty za mną pęka to niech już u mnie zostanie.

Zdjęcia od kolegi, który zakupił i odsyła, nie będę się kłócił bo nie mam tego w zwyczaju i w związku z tym proszę Was o pomoc.

Gwarancja minęła, również żywotność odeszła, łowny duch opuścił wędzisko, bo wyleciał przez pęknięcie.

Moje zdjęcia do sprzedaży

Zdjęcie przed pakowaniem

Offline Ziele

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Philippines
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #1 dnia: 07.02.2019, 21:02 »
Kurczę, słabo to wygląda. Pozostaje chyba skrócić kij i zrobić spigot.  Ewentualnie oskrobać blank poniżej pęknięcia i próbować oszlifować by dopasować do szczytówki.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #2 dnia: 07.02.2019, 21:03 »
Hmm, a skąd wiesz że to Twój kij ???

Mi to śmierdzi "podmianką" . Skoro tak zabezpieczyłeś kij a uszkodzeń na "paczce nie ma żadnych" , no to chyba kij uległ samo destrukcji po upływie gwarancji :-X

 "Zapakowałem sprzęt w rurę PCV, folia bombelkowa, pianka do rur ładnie owinietę" - bo jakbyś włożył w metalową rurę , to problemu by nie było :P :P :P :P

Sorry , ale chyba ktoś Cię w h......a robi.
Z poważaniem Marcin

ProBono

  • Gość
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #3 dnia: 07.02.2019, 21:13 »
Właśnie koledzy... patowa sytuacja ale wyszedłem z założenia, że swój swojego nie oszuka, reprezentujemy jedną z dużych zrzeszeń pasjonatów...

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #4 dnia: 07.02.2019, 21:24 »
Dla mnie osobiście mocno podejrzane. Identyczne uszkodzenie miałem jak walnąłem wędkę drzwiami od samochodu. Jeśli kupujący nie sprawdził wędki przy kurierze, to można już pogrzebać reklamację...

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #5 dnia: 07.02.2019, 21:26 »
Podmianka albo przypadkowe uszkodzenie przez kupującego (nadepnął ?).
Jak paczka cała to nie ma szans, żeby było coś nie tak. To nie jest szkło, że może pod własnym ciężarem po upuszczeniu paczki pęknąć.

timken

  • Gość
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #6 dnia: 07.02.2019, 21:29 »
Kupujący totalnie zawalił sprawę, nie dopełnił swoich obowiązków. Po stwierdzeniu uszkodzenia powinien spisać protokół szkody u kuriera. ( ja zawsze otwieram przesyłki z wędkami przy kurierach ). Po odbiorze przesyłka jest już własnością adresata. Można było dochodzić wypłaty odszkodowania. Sam to przerabiałem. ProBono zbyt łatwo wziąłeś winę ( i koszty ) na siebie....
P.s. to zdecydowanie nie wygląda na uszkodzenie w transporcie...

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #7 dnia: 07.02.2019, 21:35 »
Kupujący totalnie zawalił sprawę, nie dopełnił swoich obowiązków. Po stwierdzeniu uszkodzenia powinien spisać protokół szkody u kuriera. ( ja zawsze otwieram przesyłki z wędkami przy kurierach ). Po odbiorze przesyłka jest już własnością adresata. Można było dochodzić wypłaty odszkodowania. Sam to przerabiałem. ProBono zbyt łatwo wziąłeś winę ( i koszty ) na siebie....
1. Na spisanie protokołu masz 7 dni.
2. Jeżeli paczka nie jest uszkodzona oraz nie zawiera szkła to nie ma opcji, żeby coś się stało z DOBRZE zapakowanym towarem - tutaj firma kurierska i tak odmówi reklamacji ze względu na brak śladów uszkodzenia.
3. Zawalił trochę kupujący, bo powinien nagrać film z rozpakowania, żeby być czystym. Ja zawsze tak robię i ostatnio rutyna mnie zabiła, bo tego nie zrobiłem, a tu bach uszkodzona przelotka w wędce (ale AnglingDirect już wysłał nową wędkę :)

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #8 dnia: 07.02.2019, 22:16 »
Miałem bardzo podobną sytuacje właśnie z zakupem tu na forum. Wędka przyszła u mocnej rurze PCV, żadnych uszkodzeń z zewnątrz wiec przyjąłem bez sprawdzania :facepalm:. Otwieram paczkę a tu niespodzianka, kij uszkodzony >:O. Telefon do kuriera- nie wróci się, proszę składać reklamację przez infolinię. Telefon do sprzedającego, on zaskoczony bo pakował sprzęt cały. Jako, że odebrałem przesyłkę bez sprawdzania i sprzedający wychodził z trochę innego założenia niż kolega to miałem problem-sam jestem sobie winien >:(. Po kilku wiadomościach ze sprzedającym i dokładnym obejrzeniu paczki okazało się co tak naprawdę się wydarzyło. W odpowiednim świetle można było dostrzec,  że gruba warstwa taśmy zamykającej jeden koniec została uszkodzona po czym jeszcze raz oklejona prawie identyczną taśmą(delikatnie inny odcień) ???. Rozpocząłem więc walką z firmą przewozową, która nie była łatwa i przyjemna(m.in.  usłyszałem od kuriera, który przyjechał spisać protokół, że nie wpisze tego bo to on decyduje co ma być w protokole ???), ale po kilku mailach, telefonach na infolinie i wizycie w oddziale udało się i dostałem zwrot :D.  Byłem w podobnej sytuacji co kupujący i jak większość tu również uważam, że jeżeli nie sprawdził dokładnie paczki przy kurierze, to już nie Ty powinieneś za to odpowiadać i ponosić tego konsekwencje. Niewykluczone, że uszkodził ją kurier, co potem zatuszował jak w moim przypadku, albo kupujący sam ponosi winę za uszkodzenie. Według mnie on popełnił błąd, który pozbawił również Ciebie możliwości reklamacji u kuriera. Za paczkę odebraną nie powinieneś już odpowiadać. Takie jest moje zdanie. Powodzenia życzę :thumbup:
Kamil

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #9 dnia: 07.02.2019, 22:22 »
Dziwne pęknięcie.Napewno nie powstało ono przed otwarciem.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #10 dnia: 07.02.2019, 22:29 »
Koledzy Ci tu dobrze radzą. Twoja altruistyczna postawa skutkuje tym, że teraz wyłącznie dobra wola kupującego decyduje o rozwiązaniu problemu. Przy tym stanie faktycznym, który został opisany przez Ciebie, zostajesz sam z problemem, chyba że kupujący będzie prezentował taką samą postawę jak Ty :(

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #11 dnia: 07.02.2019, 22:44 »
Współczuję Ci Stary :(
Tak jak pisali koledzy mi również pachnie to uszkodzeniem przez kupującego i jednocześnie jego cwaniactwem. Szkoda że takie sytuacje się zdarzają i ludzie jeśli mają możliwość to unikają odpowiedzialności za wszelką cenę, nie zważając na to że sami nie chcieli by się znaleźć po drugiej stronie.
Ciekawe czy przypuszczenia moje i innych kolegów są trafne i czy osoba która kupiła od Ciebie wędkę będzie miała okazję przeczytać ten wątek...
Jeśli tak to zapewne i tak się nie przyzna, ale chociaż powinien mieć wyrzuty sumienia za każdym razem gdy będzie składał swoje sprawne wędki 😉
Ale jeśli faktycznie nie on spowodował te uszkodzenia to należy mu zwrócić honor za tak nieprzyjemne i niemiłe podejrzenia.
Mam nadzieję że sprawa sie dobrze zakończy.
Powodzenia :) :money:

Offline B7Studio

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #12 dnia: 07.02.2019, 22:58 »
Hej, Miałem podobne uszkodzenie wędziska. Przywaliłem drzwiami od samochodu, ale wędkę udało się uratować.  Została nawiercona od góry i zalana mieszanką żywic na odcinku około 10 cm, bez potrzeby skracania. Pracę wykonał starszy pan , który na co dzień zajmuje się budową wędzisk.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #13 dnia: 08.02.2019, 07:30 »
Hej, Miałem podobne uszkodzenie wędziska. Przywaliłem drzwiami od samochodu, ale wędkę udało się uratować.  Została nawiercona od góry i zalana mieszanką żywic na odcinku około 10 cm, bez potrzeby skracania. Pracę wykonał starszy pan , który na co dzień zajmuje się budową wędzisk.

A dasz mi na niego namiary w wiadomości prywatnej? Może kiedyś chciałbym zbudować wędzisko.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Uszkodzona przez nieznanego szkodnika w środku tuby - wysyłka
« Odpowiedź #14 dnia: 08.02.2019, 07:45 »
Na bank wędka przytrzaśnięta drzwiami od auta. Miałem identyczne znaki jak załatwiłem swoją wędkę w taki sposób.
Adam