Autor Wątek: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit  (Przeczytany 12083 razy)

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #30 dnia: 28.09.2016, 00:13 »
Mr Proper, nie przejmuj się moim wpisem. Chciałem bardziej pokazać, że nie jest to taki dobry zestaw do częstych wypadów, co niektórzy mogli wywnioskować. Dokładnie - na szybkie wypady z przemieszczaniem się jest OK, gorzej z tymi gdzie łowi się na stałe, sporo siedzi.
Za recenzję dostałeś ode mnie :thumbup: jakby co :)

Co do pokrowca. Nie wiem ile masz u siebie jeżyn, ale ja sporo. Jeżeli będzie on otwarty z żyłkami o które może się to cholerstwo zahaczyć, to jest pozamiatane. U mnie one rosną cały rok. Nie wyobrażam sobie przedzierania się przez krzakolce z nim właśnie.
Ja mam duży pokrowiec z Prodigy, i jak nie wpakujesz do niego dużo, to jest lekki i poręczny. A wiaderko? Jak mieszamy zanętę nad wodą, mamy przynęty, atraktory - to jest to tez nieodzowna część wyposażenia. Ogólnie - magazyn, a nad wodą można go po zrobieniu zanęty użyć jako schowek ponownie. Sam miks nakryć przykrywką lub miskę wsunąć pod fotel. Jakość łowienia bez zestawu do mieszania i przesiewania wyraźnie się zmniejsza. Tak naprawdę zestaw plecak z fotelem, pokrowiec i wiaderko nie jest wcale taki zły.

Co do fotela. Od kwietnia do września/pażdziernika ocieplająca tkanina nie jest potrzebna, ale  później to ważny element wypraw. Łatwo się wyziębić bez tej poduszki. Ja mam ten model:
http://www.billyclarke.co.uk/en/jrc-chairs/10479-jrc-stealth-x-lite-chair.html

Tyłka nie urywa ale jest lekki (3 kg) i ma regulowane wszystkie nogi. Ten co pokazujesz to faktycznie porażka.

Pamiętajmy, że recenzje zawsze mają własne odniesienie do tematu, ktoś może mieć inne. Warto mieć to na względzie, użytkownik zawsze coś swojego w tym odnajdzie. Nie chodzi tu o to kto ma rację, ale o punkty widzenia. Dla wielu wersja krzesła nieocieplanego może być super, bo się bardzo ciepło ubierają na przykład - i im to nie przeszkadza :)

Nie myślcie, że mam zamiar tutaj się kłócić :P Sam brałem ten zestaw pod lupę i myślałem o nim, ale po obejrzeniu go w sklepie i w akcji u kilku znajomych, stwierdziłem, że przy moim wędkowaniu nie zda on egzaminu. A szukałem czegoś pod rzekę Wye konkretnie. Komuś może on pasować idealnie!

Arek - tu nie chodzi o to kto ma rację. Jeżeli podepniesz Cuzo pod plecak - to masz raptem 3 kilo więcej do dźwigania, ale cały wachlarz możliwości również, jak chociażby montaż ramion do feedera i fajek, karuzel i stolika. A do tego Koruma praktycznie niczego nie założysz! Nic nie musi leżeć na ziemi wtedy. Plecak zawsze można odciążyć i zapakować coś do większego pokrowca, który w moim przypadku ma 3 komory.

A co do KAmila - to jego zestaw pakowany na plecy z fotelem ma z 25-30 kilo chyba \ :P  Różnica więc 3 kilo jest nieistotna...
Luk Ja nie mam też zamiaru się wykłócać udowadniać wyższości nad większością ? :D
Tak jak pisałeś Każdy ma swoje upodobania, każdy ma inne priorytety w danym dniu wędkarskim :P Ale pierwsza wersja twojej wypowiedzi mnie zastanowiła, co Ty chcesz-  piszę o zestawie do rovingu do szybkich ekstremalnie trudnych wypadów a Ty polecasz Cuzo i duży pokrowiec Myślę sę Masochista :P (sorki ) A może ja piszę jakiś grypsem ;)
Nie - nie polecam nikomu tego krzesła na dłuższe wypady, co podkreśliłem w pierwszej wypowiedzi, Ale dla ludzi którzy by szukali czegoś do czego ja szukałem tego krzesła myślę że będzie OK


Sam posiadam Krzesło ( o którym juz piszę po raz któryś ) Karpiowe i na nim najczęściej łowiłem do tej pory, mimo ze zestaw Korum zakupiłem jakoś chyba w Sierpniu. To pierwszy raz użyłem go właśnie w niedzielę.
Ten zestaw ma przewagę nad moim tronem taką, że wejdę z tym pieroństwem ;) prawie wszędzie.(chyba :P) Co uniemożliwiło mi to parokrotnie moje KK  Pokrowiec w jedną gałąź wlazł, krzesło zahaczyło o inną, w ręku wiadro, wąsko ani się obrócić ani cofnąć bo zablokowany na amen
Motałem się jak mucha w pajęczynie żeby się uwolnić.
Z tym mam taką nadzieję a raczej jestem pewien takich przypadków będzie mniej, a i dostępność miejscówek będzie większa.
Pokrowiec Faktycznie jest do  d..y
Pokrowiec musi być zamknięty. To jest podstawa, jeśli chcesz dbać o sprzęt i zestawy- Tak jak napisałeś- przetarcia żyłek mogą się później skończyć stratą może rekordowej ryby- a co gorsza zniszczeniem sprzętu.
Mam pokrowiec spory, póki co z nim w niedzielę byłem na rybach, ale szukam, oglądam czegoś na dwie wędki i sztycę małego zgrabnego Choć przy dwu składowych wędkach raczej jest to nie możliwe :(


MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #31 dnia: 28.09.2016, 00:21 »
Nadal popieram twój wybór Mariusz, Bo wydaje mi się, że doskonale odczytałem, do czego jest tobie potrzebny. I samemu przemieszczając się nieraz w podobnych warunkach, postawił bym identycznie.
Ja sobie nie umiem wyobrazić, bym mógł wziąć Elektrostatyka niemal 7kg. + cały majdan, i przedzierać się z tym przez krzaki. A tym bardziej Cuzo, które samo w sobie super wygodne,ale? Wartość mobilną, ma niemal żadną, przy swojej wadze, gabarycie i ogólnej bryle, po złożeniu. To jedynie nasz Kamil ;)
Podjął by się takiego wyzwania. :)

Arku dokładnie takie potrzeby tknęły mnie do zakupu tego krzesła ;)  Szybko sprawnie i mobilnie jak coś zmaściłem to mnie popraw  :P
Dla mnie, twoja recenzja była jasna, bardzo pomocna i skierowana na konkretne potrzeby! { krótkie zasiadki, w trudnym terenie+ jak największy komfort w takich warunkach}
 Nie widzę powodu by w niej cokolwiek poprawiać. Ja jako kurdupel, mogę z niej śmiało skorzystać bez dodatkowych kosztów, jakie ty, niestety poniosłeś. Opis konkret, nic dodać, nic ująć! :bravo: :beer:

Arek - Nie mam zamiaru nic poprawiać, no chyba że czegoś nie dopisałem, to wtedy chętnie odpowiem na dodatkowe pytania. :beer: :beer:

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #32 dnia: 30.09.2016, 19:15 »
Mariuszu, dzięki za recenzję! :thumbup:

Ja też się przymierzam do krzesła z nowej serii Roving Kit.
Myślę, że na moje kilometrowe leśne podróże będzie naprawdę dobry. 4 regulowane nogi, podłokietniki, oparcie wyższe niż w starszym modelu (49 cm), bardzo lekki. Any Chair Adaptor w starszej wersji umożliwia zamocowanie na jednym adapterze dwóch elementów (od góry o od dołu). Dwa takie adaptery i można w miarę (w dostatecznym zakresie) wyposażyć krzesło w akcesoria.
Dla mnie niedogodnością jest jedynie to, że nie można tego krzesła kupić bez dodatków. Mam już inną torbę i pokrowiec na wędki, więc te z zestawu będą mi niepotrzebne. Może je komuś podaruję lub sprzedam.

Pod koniec roku ma się też pojawić nowe krzesła Matrixa, które miałem już okazję obejrzeć na zdjęciach. To taki niewielki face lifting. Zmieniono trochę kolorystykę. To też krzesło, które wzbudziło moje zainteresowanie. Ma wysokie oparcie, nogi pod akcesoria i waży ok. 5 kg.

Nie wiem o jakim modelu Cuzo pisano w tym wątku (nie jestem na bieżąco), ale krzesła, które wysyłałem kolegom w kwietniu (losowanie dla darczyńców) ważyły po 6,5 kg. Dlatego w liście przewozowym podawałem 6,8 kg, licząc wagę worka na krzesło.



Próbowałem podróżować z 7,5-kilogramowym krzesłem Korum Deluxe wraz z plecakiem na plecach. To nie na moje siły. Może po roku jakichś specjalnych ćwiczeń wzmacniających moją siłę i kondycję dałbym radę :)
Próbowałem też różnych innych krzeseł, niosąc je w ręce.

Fox - 5,5 kg, trochę ręka jest nadwyrężona po kilometrowym marszu.
Praktiker 4,6 kg - tutaj jest znacznie lepiej. Prawie nieodczuwalne. Można komfortowo nieść.
Stąd wysnułem wniosek, że moje krzesło do takich podróży nie powinno ważyć więcej niż 5 kg. Dlatego biorę też pod uwagę Matrixa. Zobaczymy. To już końcówka sezonu. Nie spieszy mi się.
Pozdrawiam
Mateusz

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #33 dnia: 30.09.2016, 19:57 »
Cieszę się, że pomogłem w podjęciu decyzji, jaka ona by nie była.

Ta recenzja, właśnie miała to na celu. Moim zdaniem była ona obiektywna, bez ukrywania wad, a i bez wychwalania samych zalet, polecając produkt kolegom. 

Często bywa tak, ze produkty wychwalane na forum przez tych, którzy dany produkt zrecenzowali  i wychwalali, są przez nich albo odsprzedawane, a co gorsza ładują w koszu, po paru tygodniowym użytkowaniu. No cóż ich pieniądze ich sprawa, ale niestety recka gdzieś krąży w sieci, a kolejny szczęśliwy nabywca został wpuszczony w maliny.
Poprzez nie rzetelne recenzje, które wychwalają tylko zalety, ukrywając wady większe lub mniejsze, które nie każdego mogą cieszyć, jak to recenzującego- tylko dla tego bo kupiłem i muszę się pochwalić
 >:O >:O


Mateusz- w takim razie na wiosnę, lub wcześniej a Mozę i później, czekam na twoja recenzje odnośnie krzesła do Rovingu ;)

Może to będzie szóste krzesło :P

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 443
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #34 dnia: 10.10.2016, 10:09 »
Mariusz dziękuję za reckę. Bardzo wyczerpujący opis. Ostatnio mało zaglądam więc zwyczajnie przeoczyłem. Leci :thumbup:
Darek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #35 dnia: 10.10.2016, 11:55 »
Ciekawe dlaczego nowe krzesło ma podłokietniki. Z jednej strony to fajna sprawa, ale przy montażu bocznych akcesoriów spory kłopot. Trochę dziwne są te roszady w Korum. Wątpię też, aby krzesło łatwiej ustawiało się na spadkach przy tych nóżkach, a te na rzekach są czymś normalnym.
Zapewne na rok 2017 ujrzymy nowy roving kit, z kolejnym rozwiązaniem ;D
Lucjan

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #36 dnia: 10.10.2016, 13:26 »
Podejrzewam że Korum chciało przedobrzyć- co zdarza się wielu firmom, a w późniejszym czasie robią remake, poprzedniego lepszego modelu :D
Wcale bym się nie zdziwił jak Korum wróci do poprzedniej koncepcji, z przed 2016r ;) Ulepszając co nie co 8)

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #37 dnia: 20.12.2017, 09:44 »
Hej, chciałbym odświeżyć nieco temat i prosić użytkowników ww. zestawu o opinie po dłuższym okresie użytkowania.
Noszę się z zamiarem zakupu tego zestawu w nowym roku. A może ktoś ma wiedzę, że Korum planuje jakąś nową edycję zestawu?
-Paweł-

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #38 dnia: 20.12.2017, 09:48 »
Mam coś podobnego (krzesło) Z niskiej półki. Kupisz na Al...o za mniej niż stówkę. Bardzo mi się sprawdza na krótkie wypady.
Arek

Offline thecrave

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Philippines
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #39 dnia: 20.12.2017, 10:22 »
Witam.
Posiadam starszy model Roving Kit i jestem bardzo zadowolony,używam go na zasiadki karpiowe i feederowe. Dokupiłem półkę,ramię do przedniej podpórki i tylniej. Torba mieści wszystko co potrzebuje.
Całość bardzo wygodnie się nosi i jest trwała.
Polecam

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #40 dnia: 23.03.2018, 08:36 »
Przymierzam się do zakupu tego zestawu. Jaką tackę możecie polecić, oprócz uniwersalnej koruma: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/tacki-miski/18860-tacka-korum-any-chair-side-tray.html?
Kupiłbym tą, ale wydaje mi się dość droga.
-Paweł-

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #41 dnia: 23.03.2018, 09:32 »
A ja mam pytanie, czy gdzieś jest do dostania starszy model? Nie lubię nóżek przednich wysuwanych pod kątem...

Pytam o rozsądne pieniądze, bo raven-fishing przesadza...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #42 dnia: 23.03.2018, 09:37 »
Też zastanawiałem się nad poprzednim modelem, tu bardziej przemawia do mnie plecak i pokrowiec na wędki, choć fotel chętnie wziąłbym z poprzedniej wersji.
-Paweł-