Autor Wątek: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny  (Przeczytany 19109 razy)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Witam,


Jakiś czas temu chciałem wymienić swój fotel na nowe Cuzo. Wpadłem wtedy na tytułowego człowieka i swoim wyrobem pod postacią adapterów odwiódł mnie od tego pomysłu na rzecz większego komfortu a podobnych możliwościach rozbudowy.


Wybrałem wersję gdzie adapter po lewej stronie posiada dodatkowe ramię wraz z możliwością jego wysunięcia do przodu, przez co można wysunąć je za kolano. Opcja ta daje nam o wiele większy zasięg adaptera i podsuwa wiele nowych możliwości rozbudowy.


Adaptery wykonane są z aluminium, mają średnicę 25mm, są lekkie, sztywne i wytrzymałe. Na półce bocznej z łatwością utrzymają ciężar kilku kilogramów (miałem na niej już 1,5L wody, zanętę, akcesoria, telefon, ciężkiego e-papierosa). Moje pomalowane są proszkowo na kolor czarny. Na rynku rozmiar 25mm cieszy się popularnością i właśnie do takiej średnicy nóżek dostępnych jest najwięcej akcesoriów.


Mój fotel przeszedł wiele przeróbek chałupniczych, co widać na niektórych zdjęciach. Próbowałem na własny sposób dać mu możliwości rozbudowy i konfiguracji rodem z koszy wyczynowych. Pieniądze przeznaczone na ten cel wystarczyłyby pewnie na 2 komplety tych adapterów i choć tej pracy nie żałuję, tak teraz wybrałbym gotowe rozwiązanie.


Dla zainteresowanych rada: Naprawdę warto dołożyć i zamówić opcję regulowaną na obie strony, pluję sobie w brodę że wybrałem tylko na lewą ;-)


Z resztą, zdjęcia mówią same za siebie, jest komfortowo! Zdecydowanie jeden z najlepszych moich zakupów pod względem przydatności.






























Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #1 dnia: 20.05.2017, 16:57 »
Super opis!!

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #2 dnia: 20.05.2017, 17:35 »
Teraz to już jest prawdziwy punkt dowodzenia :bravo: :bravo:
Robert

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #3 dnia: 20.05.2017, 18:27 »
Podobają mi się te adaptery. Półka jest od jaxona? Nawet  stabilnie wygląda na zdjęciach. Zastanawiam się czy nie zamówić tych adapterów do FK5 od Elektrostatyka. Nie chcę Ci tu śmiecić w temacie, ale czy używa ktoś ich w FK5 i przede wszystkim czy mocno się "telepie" feeder arm na nich w FK5. Zdjąłbym sobie podłokietniki i bym miał pełną wygodę przy moich 188 cm wzrostu jeżeli chodzi o oparcie, a z drugiej strony dzięki adapterom miałbym pełny dostęp do sprzętu :bravo: W Cuzo świetna jest możliwość rozbudowy stanowiska, jednak zdecydowanie brakuje mi pełnego oparcia no i miejsca żeby usiąść jak AL Bundy przed telewizorem 8)     

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #4 dnia: 20.05.2017, 18:48 »
Podobają mi się te adaptery. Półka jest od jaxona? Nawet  stabilnie wygląda na zdjęciach. Zastanawiam się czy nie zamówić tych adapterów do FK5 od Elektrostatyka. Nie chcę Ci tu śmiecić w temacie, ale czy używa ktoś ich w FK5 i przede wszystkim czy mocno się "telepie" feeder arm na nich w FK5. Zdjąłbym sobie podłokietniki i bym miał pełną wygodę przy moich 188 cm wzrostu jeżeli chodzi o oparcie, a z drugiej strony dzięki adapterom miałbym pełny dostęp do sprzętu :bravo: W Cuzo świetna jest możliwość rozbudowy stanowiska, jednak zdecydowanie brakuje mi pełnego oparcia no i miejsca żeby usiąść jak AL Bundy przed telewizorem 8)     

Ja ogólnie jestem przeciwnikiem feederarmów, a jeśli ich użycie jest ostatecznością, to jedynie krótkie bo długie przenoszą byle drganie bezpośrednio na szczytówkę. Co innego kosz wyczynowy gdzie nogi mają mocowanie nisko, wtedy to i Preston Dutch Master bym polecił bo tak łowiłem kiedyś.

W tym przypadku nie mam pojęcia jak feederarm będzie się spisywał przy adapterach, może kiedyś chłopaki mi przy spotkaniu pożyczą na moment to przetestuje.

Jakoś zawsze udaje mi się znaleźć miejsce żeby wbić lub wkręcić sztycę z podpórką, jak widać na pomoście. Gdybym nie znalazł, wolałbym oprzeć wędkę na torbie niż montować feederarma.

Jak dobrze pamiętam, Arek robi te adaptery pod zamówienie i do Twojego fotela też na pewno zrobi, do Cuzo też są, zadzwoń i sobie to obgadajcie ;)

Offline diuxdrums

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #5 dnia: 21.02.2018, 22:11 »


Jakiś czas temu chciałem wymienić swój fotel na nowe Cuzo. Wpadłem wtedy na tytułowego człowieka i swoim wyrobem pod postacią adapterów odwiódł mnie od tego pomysłu na rzecz większego komfortu a podobnych możliwościach rozbudowy.....





Witam, Marcin podstawowe sprawa co zrobiłes,że adaptery of Arka nie latajaca Ci w uchwytach? Średnica otworu to 18mm,a adaptery robione są na 14mm. Proszę o odpowiedź bo szlak mnie na to trafia, zamawiam, a mam wraz nie spasowane.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #6 dnia: 21.02.2018, 22:13 »





Jakiś czas temu chciałem wymienić swój fotel na nowe Cuzo. Wpadłem wtedy na tytułowego człowieka i swoim wyrobem pod postacią adapterów odwiódł mnie od tego pomysłu na rzecz większego komfortu a podobnych możliwościach rozbudowy.....




Witam, Marcin podstawowe sprawa co zrobiłes,że adaptery of Arka nie latajaca Ci w uchwytach? Średnica otworu to 18mm,a adaptery robione są na 14mm. Proszę o odpowiedź bo szlak mnie na to trafia, zamawiam, a mam wraz nie spasowane.


Nic, dokręciłem śrubę (mam fotel z jedną, bo są wersje jak cuzo z 2 śrubami na otwór)


Może mamy inne definicję "że lata" bo nie lata jakoś mocno, może feederarma bym do tego nie podpinał ale do podpórki na dolniki i półkę Jaxona wystarcza w zupełności.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #7 dnia: 21.02.2018, 22:20 »
Postarałeś się :thumbup:
Zbyszek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #8 dnia: 21.02.2018, 22:39 »
Druga sprawa to też to jak starannie położona jest farba proszkowa w środku, w uchwycie. Nie wiem o czym piszesz, ile u Ciebie jest śrub (1/2) na ten otwór montażowy. Arka adaptery są wykonane bezbłędnie więc jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś nadlewki farby proszkowej wewnątrz otworu.

Offline diuxdrums

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #9 dnia: 21.02.2018, 22:43 »
Elektrostatyk f5r,  po jednej srubie na otwor. Zamawiałem u niego na zamówienie i średnica profilu kwadratowego to 14mm,a w f5r wynosi 18mm.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #10 dnia: 21.02.2018, 23:06 »
(...) średnica profilu kwadratowego to (...).

Na pewno chcesz opisać średnicą profil kwadratowy?
Jacek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #11 dnia: 22.02.2018, 06:31 »
Mam z tymi profilami taki sam "problem". Śruba trzyma w jednej płaszczyźnie, w drugiej lata, bo profil jest sporo mniejszy od otworu. Trzeba będzie użyć małego klinika.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline diuxdrums

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #12 dnia: 22.02.2018, 07:37 »
Mam z tymi profilami taki sam "problem". Śruba trzyma w jednej płaszczyźnie, w drugiej lata, bo profil jest sporo mniejszy od otworu. Trzeba będzie użyć małego klinika.

Miałem dluzszy wywod, ale wypowiedz się skasowala :-\ Zatem w skrócie.  Zatem zamiast idealnie spasowanego profilu dostałem coś co lata niemilosiernie, a kąt, spaw i przymiarka była robiona na f5r zatem taki efekt koncowy przewiduje tworca.  Uslyszalem, że profil idealnie pasujacy nie występuje są tylko większe i te zastosowane. To wszystko w 21 wieku.  W Cuzo na dwie śruby może jest ok,ale nie w f5r- jak wspomniałem adaptery spawane i dobierane na otworach i katach tego fotela.  Syborg u mnie sytuacja przedstawia się tak, chciałem zapłacić za wygode tj.wkladam adapter, dokrecam i złoto. Wyszło odwrotnie tj.przerobki, kliny, a i tak skonczylo się jeszcze na nodze pod polke boczna,ponieważ nieobciazona polka boczna przerobiona tak jak zrobił to kolega z wątku, zwyczajnie łapie duży skos w kierunku za fotel,także do przemyslanej konstrukcji adaptera jeszcze daleko.  Co do wpisu o średnicy kwadratu, chodzi bardziej o zrozumienie przekazu słownego, także zajmijmy się rozwiązywaniem realnego problemu bo jeśli takie adaptery pojda w tysiacach sztuk to lekko mowiac zdenerwowanie ludzi przygniecie tworce.  Przecież chodzi o to aby był to ideal i żeby sluzyl zgodnie z przeznaczeniem, zatem ulepszajmy.  Napewno nie jestem jedyny który chciałby to reklamować, może wykonawca odnalazl już profile które się spasuja?  Jeśli chodzi o kwestię wyglądu, bardzo ladna rzecz to trzeba przyznać tutaj jest ideal.

Offline Huberto

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #13 dnia: 22.02.2018, 08:32 »
Ostatnio chciałem zakupic te adaptery do mojego f5r ale po waszych wpisach mam duże wątpliowsci. Jeśli naprawdę adapter jest na profilu 14×14 to już sobie to wyobrażam że ta jedna śrubka nie będzie tego solidnie trzymac. Wszystko będzie latać.

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Adaptery D25 do fotela F5R od Arkadiusza Orzeszyny
« Odpowiedź #14 dnia: 22.02.2018, 08:39 »
A ma ktoś podnóżek aby przy nim sprawdzić rozmiar jaki profil ?.