Autor Wątek: Daiwa Aqualite Power Float I 3,9 m vs. Float II 4,2 m  (Przeczytany 12213 razy)

Offline Frodo82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Daiwa Aqualite Power Float I 3,9 m vs. Float II 4,2 m
« Odpowiedź #30 dnia: 22.03.2018, 20:08 »
Dobry wybór, sam mam od 3 lat Daiwa Aqalite Power Float 420. Używam wedki do łowienia na spławik karpi, linów i karasi na komercii. Do tej pory największa rybka to karp 65 cm na ta wędkę. Żyłka machowa 0.20, w lato przypon 0.18 na wiosnę 0.14-016. Super przyjemność z holu :)
Spin: Szczupak -89 cm, Okoń -40 cm, Sum -92 cm, Sandacz -55 cm, Kleń -51 cm, Boleń -63 cm, Jaź 41 cm, Pstrąg tęczowy -44 cm
 
Spławik & Grunt: Sum -125 cm, Karp -70 cm, Leszcz -62 cm, Lin -38 cm, Karaś -45 cm, Węgorz -63 cm, Płoć -34, Wzdręga -33 cm, Krąp -37 cm, Świnka -32 cm, Sumik karłowaty -31 c

Offline Ronin

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Aqualite Power Float I 3,9 m vs. Float II 4,2 m
« Odpowiedź #31 dnia: 03.04.2018, 21:34 »
Zamierzam kupić Daiwa Aqalite Power Float 390 i stąd moje pytanie jakiej wielkości kołowrotków używacie do tych wędek i jakiej masy, aby w miarę wyważało wędzisko? Jeszcze jedno pytanie jakiej najmniejszej gramatury wagglerów da się użyć do zarzutu na dystans 30m?
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zniży Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem!!!

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Daiwa Aqualite Power Float I 3,9 m vs. Float II 4,2 m
« Odpowiedź #32 dnia: 03.04.2018, 21:55 »
ja do wersji 420 mam założonego Penna Battle II 4000, który z żyłką waży pod 380 gramów, i do idealnego wyważenia trochę brakuje - ale jest ok, jeśli trochę popracuje się przesuwnym pierścieniem. Wędkę 390 pewnie kołowrotek tej masy wyważyłby dużo lepiej.

Offline Ronin

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Aqualite Power Float I 3,9 m vs. Float II 4,2 m
« Odpowiedź #33 dnia: 03.04.2018, 22:02 »
Dzięki za info a jakich najmniejszych spławików używasz a jaka gramatura jest optymalna? Łowisz nią może lekkimi koszykami na grunt?
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zniży Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem!!!

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Daiwa Aqualite Power Float I 3,9 m vs. Float II 4,2 m
« Odpowiedź #34 dnia: 03.04.2018, 22:04 »
Najmniejsze jakimi łowiłem to 3 gramy, ale o powtarzalności rzutów zapomnij ;) Dla mnie optimum to zakres 8-20 gramów. Zresztą z opisu i CW widać, że to float, wędka pod ciężkie łowienie. Z koszykiem nie łowiłem, ale na ciężarek z gruntu - 40 gramów śmigało aż miło, bez obaw o wędkę.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Daiwa Aqualite Power Float I 3,9 m vs. Float II 4,2 m
« Odpowiedź #35 dnia: 04.04.2018, 08:04 »
Ja również stosuję młynki 4000. Wagglerami praktycznie nie łowię, bardziej lift method (laying on) w gramaturze max 3-4g,ale to zestawy przeciążone, więc inna bajka.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline gregromek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Daiwa Aqualite Power Float I 3,9 m vs. Float II 4,2 m
« Odpowiedź #36 dnia: 23.04.2018, 12:35 »
Witam

Mam dwa pytania do kolegów wędkarzy którzy użytkuję spławikówki daiwa z serii aqualite. Mianowicie w wędkach typu match których ja używam zazwyczaj ilość przelotek to 13 do 14 a czasem więcej. Taka ilość przelotek między innymi nie pozwala żyłce przykleić się do wędki podczas zatapiania żyłki po zarzucie. Natomiast wędki serii aqualite mają ich 9. I tu pytanie nasuwa się samo, czy takie zjawisko przyklejanie się żyłki do blanku występuje w tych wędkach jako że przelotki oddalone są od siebie o wiele dalej? Ja łowiąc na spławik typu waggler zawsze zatapiam żyłkę po zarzucie wkładając szczytówkę do wody i energicznym krótkim ruchem, jakby zacięciem podnoszę wędkę lekko kręcąc kołowrotkiem. I tutaj drugie pytanko, mianowicie czy sensor nie będzie do tego zbyt miękki?


Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Daiwa Aqualite Power Float I 3,9 m vs. Float II 4,2 m
« Odpowiedź #37 dnia: 23.04.2018, 12:53 »
Ja do tych floatów obecnie stosuję dość grubą żyłkę (0.235mm),ze względu na występujące w łowisku okazy. Nie miałem jak dotąd problemu z przyklejaniem się żyłki do blanku, choć też zatapiam ją poprzez zanurzenie szczytówki w wodzie i energiczne podcięcie. Sensor to mocniejsza matchówka. Wybór należy do Ciebie :).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Aqualite Power Float I 3,9 m vs. Float II 4,2 m
« Odpowiedź #38 dnia: 14.04.2019, 11:30 »
Podczepię się pod wątek. Kołowrotek Longbow XT Baitfeeder będzie będzie dobrze współpracował z Daiwa Aqualite Power Float 4,2 m? Chodzi o to czy ten duet będzie dobrze współpracował pod kątem wyważenia i całościowego użytkowania sprzętu :) Jeżeli nie ta Okuma Longbow to jaki inny kołowrotek idealnie nadawałby się do Daiwy Aqualite Powert Float? Wymagania: kołowrotek musi mieć tylny hamulec, musi się nadawać do łowienia na spławik i grunt, budżet max. 250 zł.
Marcin