Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548493 razy)

Ryba1987

  • Gość
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #765 dnia: 17.11.2018, 18:30 »
Tekst z tym odgazowywaniem dna poprzez ciągnięcie siatki po dnie.. nooo nie wiem co on bierze ale proponowałbym pół dawki albo odstawić, ewentualnie zmienić na debilon.. "dyrektor".. parodia, po takich dyrektorach to mój praprapra dziadek na konia wsiadał O:)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #766 dnia: 17.11.2018, 18:53 »
Często się zastanawiam, czy oni faktycznie wierzą w to, co mówią. Obawiam się jednak, że traktują nas jak idiotów, którzy wszystko łykną. Okazuje się, że każdy pretekst jest dobry, żeby oddać związkowe wody rybakom. Czy oni nie rozumieją, że jeśli będą ryby, to my, wędkarze, wyłożymy więcej kasy niż cała ta rybacka armia? Mądrala powtarza bzdurę, że turystyka wędkarska jest nieopłacalna, bo sezon trwa trzy miesiące... Uczony człowieku, w dupie byłeś i gówno widziałeś! Jeśli będzie gdzieś rybna, atrakcyjna wędkarsko woda, to pojadą tam ludzie z drugiego końca Polski. Sam dymałem 300 km na Turawę, i w czerwcu, i w październiku, więc wiem, do jakich wyrzeczeń są zdolni wędkarze. Oni jednak wiedzą lepiej. Najlepiej!

Ten mi nawija o karłowaceniu... Dyrektorze z zawodu, dlaczego nie wspomnisz, że jeśli w jeziorze będą szczupaki i sandacze, to nikt nie wyciągnie z tej wody leszcza mniejszego niż 30 cm, a krąpie, oczywiście ze strachu, będą niczym spore leszcze? Dlaczego o tym nawet się nie zająkniesz? Bo dobrze wiesz, że nie można dopuścić do normalności, bo...

Jasne, niech ten rybak przeprowadzi połowy kontrolne, informacyjne - nawet to logiczne. Jednak, do jasnej cholery, dlaczego te "połowy kontrolowane" kończą się wypieprzeniem z wody największych drapieżników i innych kulinarnie pożądanych gatunków? Jeśli tak ma być, to taniej i korzystniej będzie kupić "informacje" od lokalnego kłusownika.
Jacek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #767 dnia: 17.11.2018, 19:01 »
Jeśli broniąc sieciowania ten kmiotek sięga po "odgazowanie", to już powoli dochodzimy do jądra ciemności i regionów działania Wielkiego Cthulhu...
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #768 dnia: 17.11.2018, 19:05 »
Łojezusiechrystusie...
Czyli wszystkie niesieciowane jeziora są już w zasadzie martwe? ;D
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #769 dnia: 17.11.2018, 19:07 »
Zegrze i Mazury są w takim razie odgazowane jak otwarty browar w niedzielny kac-poranek :D
Uzależniony od wędkarstwa

Ryba1987

  • Gość
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #770 dnia: 17.11.2018, 19:09 »
Łojezusiechrystusie...
Czyli wszystkie niesieciowane jeziora są już w zasadzie martwe? ;D

Idąc ich teoriami to komercje lada moment znikną :facepalm: masakra..

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #771 dnia: 17.11.2018, 19:58 »
Wiecie, że za publikację tego wywiadu zapłaciła Unia Europejska w ramach środków przeznaczonych dla  LGR „Pojezierze Dobiegniewskie" oraz dla Nadnoteckiej Grupy Rybackiej :facepalm: Gdyby Komisja Europejska wiedziała, jak w Polsce wykorzystuje się unijne środki płynące na restrukturyzację zawodu rybaka, to już dawno by tu rozpętała burzę. Z drugiej strony jakbyś chciał to "ruszyć" i powiadomić Brukselę, to naraziłbyś się wówczas patriotom i miałbyś problem w kraju. Ot takie kuriozum. 

A o "poziomie" tego Pana, świadczy chociażby rozmowa z reporterem we wrzuconym przeze mnie filmie. Aha, ten Pan w okręgu gorzowskim był wcześniej zatrudniony jako ... ichtiolog. Całe PZW.


Od lat więc to samo "ichtiologiczne" podejście w PZW

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=13057.0

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #772 dnia: 17.11.2018, 20:03 »
Biedna Matka Natura. Co ona by zrobiła bez pomocy polskich rybaków śródlądowych...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #773 dnia: 17.11.2018, 20:18 »
Arek - ogółem z Tobą i Twoimi postami, ale ogółem i z tym forum mam taki love-hate relationship jeśli chodzi o PZW. Z jednej strony kocham to co opowiadasz, bo otwierasz mi oczy tak, że powieki to mnie po dupie łaskoczą, dociera to co się dzieje z wodami, jak wygląda ten "związek". Ale z drugiej nienawidzę tych informacji, bo już nie umiem na to patrzeć łatwowiernie jak kiedyś, kiedy po prostu szło się z ojcem/bratem na rybki i beztrosko siedziało nad Wisłą czy Kanałem. Nie brały? No cóż, taki dzień. A teraz widzę taki np. Kanał i widzę patologię, krętactwa i wyzysk wymieszany z oszustwem. Cieszę się, że w 2019 PZW będzie beze mnie, ale jednak trochę szkoda..

Nie wiem kiedy będzie lepiej. Czasem przestaję wierzyć, że jeszcze z radością zasiądę nad wspólnymi wodami :(
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #774 dnia: 17.11.2018, 20:46 »
Wiecie, że za publikację tego wywiadu zapłaciła Unia Europejska w ramach środków przeznaczonych dla  LGR „Pojezierze Dobiegniewskie" oraz dla Nadnoteckiej Grupy Rybackiej :facepalm: Gdyby Komisja Europejska wiedziała, jak w Polsce wykorzystuje się unijne środki płynące na restrukturyzację zawodu rybaka, to już dawno by tu rozpętała burzę. Z drugiej strony jakbyś chciał to "ruszyć" i powiadomić Brukselę, to naraziłbyś się wówczas patriotom i miałbyś problem w kraju. Ot takie kuriozum. 

A o "poziomie" tego Pana, świadczy chociażby rozmowa z reporterem we wrzuconym przeze mnie filmie. Acha ten Pan w okręgu gorzowskim był wcześniej zatrudniony jako....ichtiolog. Całe PZW.


Od lat więc to samo "ichtiologiczne" podejście w PZW

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=13057.0

Broń Boże nie bronie tego Pana ale czy to nie wina najlepszych z najlepszych Profesorów z Olsztyna którzy wychowują naukowców , którzy następnie wypuszczają w Polskę " dyrektorów " ::)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #775 dnia: 17.11.2018, 22:03 »
Enzo oczywiście masz rację :thumbup:

Jednak nie można nie zauważyć, że ci sami ichtiolodzy (kształceni przez pewien Instytut Rybakoznawstwa Szuwarowego) mają pod swoją opieką również i łowiska komercyjne. Jakoś tam nie wmawiają właścicielom o konieczności wprowadzenia podstaw polskiej racjonalnej gospodarki rybackiej, czyli np.:

-"przeprowadzenia kontrolnych odłowów sieciami podległych im akwenów w celu usunięcia/przerzedzenia nadmiernie rozrosłej roślinności podwodnej"

-"jeśli sieć przez kilka lat nie będzie się po nim ruszała, dno nie będzie mogło „odgazować" stanie się nieczynne, zanieczyszczone siarkowodorem i ryby nie będą mogły do tego dna zejść, by tam w naturalny sposób żerować. Jezioro czy inny zbiornik zacznie karleć, a życie w nim zamierać."


Cytuję, bo są to oficjalne stanowiska działaczy ichtiologów z PZW.

Oczywiście możemy winić wyłącznie edukację oraz nauczycieli. Jednak nie można zapominać, że pracownik również wykonuje polecenia swojego pracodawcy, więc jaki pracownik taki pracodawca, bo o renomie pracodawcy świadczą także jego pracownicy :P 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #776 dnia: 18.11.2018, 09:10 »
Brawo Arek za znajdywanie takich rodzynków! :thumbup: Musiałem to wrzucić na Fejsa, aby więcej ludzi się dowiedziało dlaczego nie ma ryb :)

Smutne jest to, że tego typu ludzie tak naprawdę rządzą PZW i rozdają karty. Już sama funkcja 'dyrektor biura zarządu okręgu' wzbudza u mnie odruch wymiotny. Co to jest za funkcja? Za co my płacimy? Na dodatek taka rozgłośnia herezji piastuje takie stanowisko. Dziwicie się, że jest źle? Ja wcale. Masa kasy idzie na aparat urzędniczy. Co gorsza ci ludzie uważają, że 'ziemia jest płaska'. Ponosimy więc wielokrotna stratę, bo związkowe pieniądze, czyli nasze składki, idą na wypłaty dla takich ludzi, do tego tacy światli rybakoznawcy wyznaczają kierunek związku :facepalm:

Zauważam, że jednym z kierunków reform w PZW powinno być odchudzenie aparatu urzędniczego, przede wszystkim zaś pozbawienie oparcia działaczy i 'zasłużonych'. Zauważcie, że koła mają mało do powiedzenia, gdyby miały duże kompetencje, znikła by  potrzeba tworzenia dziwnych stanowisk w okręgu.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #777 dnia: 18.11.2018, 09:17 »
Skoro jest sobie taki dyrektor biura... to ciekawe, czy ma też sekretarkę ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #778 dnia: 18.11.2018, 10:51 »
Mosteque wątpisz? ;) Organizacja PZW żywcem wzięta z czasów socjalizmu nie pozwoli, aby biuro dyrektora mogłoby się obyć bez całego zaplecza. I tak jest w 43 okręgach PZW. Jak to może prawidłowo funkcjonować?
http://www.pzw.org.pl/gorzow/dane_podmiotu

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #779 dnia: 18.11.2018, 11:14 »
Struktura PZW to jest dobry przykład na co idzie kasa. Dlaczego w tym kraju nie ma i nie będzie ryb.

Przykład Okręgu Mazowieckiego dobrze ukazuje związkową biurokrację.

Mamy więc zarząd, który w innych stowarzyszeniach, spółkach, spółdzielniach, fundacjach składa się z kilku osób. Jest to zabieg celowy mający ułatwić zarządowi podejmowanie decyzji i właściwe zarządzanie podmiotem.

A co mamy w  PZW ?

Skład Zarządu OM:

1.          Bedyński Zbigniew              Prezes

  2.          Konopka Mirosław               Wiceprezes ds. organizacyjnych i promocji

  3.          Młynarczyk Tomasz             Wiceprezes ds. inwestycyjno-schroniskowych

  4.          Roszkiewicz Marek              Wiceprezes ds. zagospodarowania i ochrony wód

  5.          Szubierajski Wojciech          Wiceprezes ds. sportu i młodzieży

  6.          Borowy Waldemar               Skarbnik

  7.          Wieczorek Cezary               Sekretarz

  8.          Grzelak Waldemar              Członek Prezydium

  9.          Kos Ryszard                       Członek Prezydium

10.          Szewczyk Tadeusz             Członek Prezydium

11.          Walkiewicz Artur                 Członek Prezydium

12.          Adamkiewicz Jerzy             Członek Z.O.

13.          Bojanek Piotr                      Członek Z.O.

14.          Chendyński Waldemar       Członek Z.O.

15.          Fabisiak Robert                  Członek Z.O.

16.          Kobryniak Krzysztof            Członek Z.O.

17.          Kosakowski Tadeusz          Członek Z.O.

18.          Lubowiecki Tadeusz           Członek Z.O.

19.          Olikowski Sławomir            Członek Z.O.

20.          Pawłowski Jerzy                 Członek Z.O.

21.          Stańczak Wiesław              Członek Z.O.

22.          Stefanek Dariusz                Członek Z.O.

23.          Szacherki Zdzisław             Członek Z.O.

24.          Turek Zbigniew                   Członek Z.O.

25.          Zielony Grzegorz                Członek Z.O.



Komisja rewizyjna
, czyli organ kontroli wewnętrznej, który obraduje na podobnych zasadach jak zarząd stowarzyszenia

  1.          Kamiński Wojciech              Przewodniczący

  2.          Recielski Bogdan                 Zastępca przewodniczącego

  3.          Wytrykus Krzysztof              sekretarz

  4.          Dybkowski Andrezj              członek

  5.          Frelik Tomasz                      członek

  6.          Kubaszewski Jan                 członek

  7.          Łukasik Jerzy                       członek

  8.          Milewski Bogdan                  członek

  9.          Storma Stanisław                członek


Sąd koleżeński

1.          Ojdana Bogdan                   Przewodniczący

  2.          Myszkowski Wiesław           Zastępca przewodniczącego

  3.          Frąckiewicz Jan                   sekretarz

  4.          Andrasik Robert                   członek

  5.          Biedrzycki Krzysztof            członek

  6.          Kowalczyk Robert                członek

  7.          Łapiński Tomasz                  członek



I Z TAKĄ SYTUACJĄ MAMY DO CZYNIENIA W 43 OKRĘGACH :facepalm:

Dodatkowo w każdym z okręgów dyrektorzy biur wraz z całym zapleczem. Na przykładzie Okręgu Mazowieckiego:


Godziny pracy biura

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek - piątek 8:00 - 16:00

Telefony:

22 620 51 96,
22 620 50 83,
22 654 57 05

wewnętrzne:
 
sekretariat 101
dział organizacyjny 102
obsługa skarbników kół 103
zagospodarowanie wód 104
ochrona wód 106
kasa, składki PZW 107
księgowość 108
sport, inwestycje 110
fax 105

Dodatkowe biura:
-we Włocławku,
-w Ostrołęce,
-w Łodzi.

I ja się pytam jak tu się dziwić temu, że pomimo wędkarskich składek, sieciowania wód oraz prowadzenia hoteli, restauracji i smażalni przez PZW, to w ogólnej skali kraju można śmiało stwierdzić, że nie ma ryb ? :facepalm: