Autor Wątek: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie  (Przeczytany 106360 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #120 dnia: 11.01.2018, 21:18 »


Jakbym się widział... ;D :D

 :thumbup:
Jacek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #121 dnia: 11.01.2018, 21:23 »
...że co, że niby ten leżący na wznak to ja? Bo niby podobny? Chociaż, chociaż.... przypominam sobie... już pamiętam... Ta skacząca to ruda małpa, o której pisałem. Znokautowała mnie kiedyś. Do dziś nie mogę dojść do siebie...  :beer: ;) ;D
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Rybal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • Reputacja: 9
    • Galeria
    • Publikacje
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #122 dnia: 11.01.2018, 21:25 »
Dam Wam przykład. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (czyli nie to pod które podpada rybactwo) udostępniło online formularze, które umożliwiają w prosty sposób zgłaszanie podejrzeń wystąpienia nieprawidłowości i nadużyć finansowych przy realizacji projektów z unijnych pieniędzy
https://nieprawidlowosci.mrr.gov.pl/bazy/konsultacje-spoleczne/eaplikacja-konsultacje.nsf/byDocuments.xsp

Czegoś takiego nie udostępniło Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Czemu? Tego nie wiem.

Podobny formularz udostępnił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
https://www.nfosigw.gov.pl/zglos-nieprawidlowosc/

Jest też chyba skuteczniejszy sposób, w którym możecie pominąć polskie organy i zgłosić nadużycie bezpośrednio do Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) https://ec.europa.eu/anti-fraud/olaf-and-you/report-fraud_pl (jest też możliwość zgłaszania po polsku)

Można byłoby jakoś wyszczególnić ten post, tak by wszyscy chętni, którzy wiedzą coś o nadużyciach, a którzy boją się bezpośrednich rozmów np. z organami ścigania, mogli je zgłosić bez wychodzenia z domu 8) Wieść gminna niesie, że przynajmniej kliknięcia w 2 z tych linków, mogą jak za pomocą magicznej różdżki zmienić rzeczywistość  ;) Nawet jak organ uznaje się za niewłaściwy, w sprawie to jego obowiązkiem jest przekazanie sprawy organowi właściwemu... i dalej kula śniegowa się toczy.   


Jak chcesz to mogę zrobić taki formularz donosu. Tylko co mam napisać, że niejaki Tomasz Czerwiński pisze artykuły za pieniądze?

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #123 dnia: 11.01.2018, 21:27 »
Jak chcesz to mogę zrobić taki formularz donosu. Tylko co mam napisać, że niejaki Tomasz Czerwiński pisze artykuły za pieniądze?

Chyba Pan nie zrozumiał kolegi.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #124 dnia: 11.01.2018, 21:35 »
Chyba nie. Panie Rybalu ja nic do Pana nie mam. Prosiłem Pana o kilka zdań w temacie. Stwierdził Pan, że z pseudonaukowcami nie będzie Pan rozmawiał i tyko mówi coś łączeniu kalkulatora z rozumem. Cała ta sytuacja kojarzy mi się z tym:

KOR-MOR-ANY, KOR-MOR-ANY, KOR-MOR-ANY
Oczywiście post ma charakter żartobliwy i nie ma na celu obrażania kogokolwiek. Piszę to, bo ludziom w internetach, różne dziwne rzeczy przychodzą do głowy.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #125 dnia: 11.01.2018, 21:36 »
Chyba nie.

Może to i dobrze.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Rybal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • Reputacja: 9
    • Galeria
    • Publikacje
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #126 dnia: 11.01.2018, 21:41 »
Aaa no tak z sygnalistami pomyliłem....

Offline Rybal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • Reputacja: 9
    • Galeria
    • Publikacje
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #127 dnia: 11.01.2018, 21:47 »
Chyba nie. Panie Rybalu ja nic do Pana nie mam. Prosiłem Pana o kilka zdań w temacie. Stwierdził Pan, że z pseudonaukowcami nie będzie Pan rozmawiał i tyko mówi coś łączeniu kalkulatora z rozumem. Cała ta sytuacja kojarzy mi się z tym:

KOR-MOR-ANY, KOR-MOR-ANY, KOR-MOR-ANY
Oczywiście post ma charakter żartobliwy i nie ma na celu obrażania kogokolwiek. Piszę to, bo ludziom w internetach, różne dziwne rzeczy przychodzą do głowy.
Chciał Pan parę zdań, proszę np. http://zs.infish.com.pl/  Czy woli Pan, że  napiszę coś z czym Pan się zgodzi?

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #128 dnia: 11.01.2018, 21:49 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem słowo "sygnaliści", ale powiem Panu, że dzięki sygnalistom wielu ludzi ma pracę np. organy ścigania, UKS itd. itd. Poza tym dzięki nim często upadają rządy. Tylko Ci sygnaliści często boją się "walczyć z systemem", bo myślą sobie że nie wygrają, ale Ci którzy ryzykują stają się bohaterami ;) Pozdrawiam. W tym miejscy jestem zmuszony skończyć tę bezowocną dyskusje. Życzę sukcesów w dalszej pracy badawczej. Poważnie.

Edit dziękuje z link postaram się jeszcze dzisiaj zajrzeć do tego co mi Pan przysłał. Naprawdę jestem wdzięczny. Pozdrawiam.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Jacek

Offline Rybal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • Reputacja: 9
    • Galeria
    • Publikacje
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #130 dnia: 11.01.2018, 21:55 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem słowo "sygnaliści", ale powiem Panu, że dzięki sygnalistom wielu ludzi ma pracę np. organy ścigania, UKS itd. itd. Poza tym dzięki nim często upadają rządy. Tylko Ci sygnaliści często boją się "walczyć z systemem", bo myślą sobie że nie wygrają, ale Ci którzy ryzykują stają się bohaterami ;) Pozdrawiam. W tym miejscy jestem zmuszony skończyć tę bezowocną dyskusje. Życzę sukcesów w dalszej pracy badawczej. Poważnie.

Edit dziękuje z link postaram się jeszcze dzisiaj zajrzeć do tego co mi Pan przysłał. Naprawdę jestem wdzięczny. Pozdrawiam.
Teraz Pana rozumiem, bo też nie wiem czy dobrze "zrozumiałem określenie szmalcownik".  Też życzę sukcesów w pracy wywiadowczej. ;)

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #131 dnia: 11.01.2018, 22:03 »
Chciał Pan parę zdań, proszę np. http://zs.infish.com.pl/  Czy woli Pan, że  napiszę coś z czym Pan się zgodzi?

Ależ publikacji!!!
A na stronie przez Pana polecanej na Facebooku https://www.facebook.com/kampaniadowodzikjest/?hc_ref=ARRodTvr89kAaP23EQzDg42_6qU8hMMmWNo-zJLLZVxtAgnT53CE2dv1BQRO9L87G  w samym credo, w drugim zdaniu pewien znaczący błędzik: [...] chcemy propagować umiejętność krytycznego myślenia oraz przybliżać metodologię nauki.

Nie ma czegoś takiego w fachowej literaturze metodologicznej, jak metodologia nauki - w wypadku, o który chodzi założycielom strony, można co najwyżej mówić o ogólnej metodologii nauk (są też metodologie szczegółowe, ale chyba nie o te chodziło autorom, skoro starają się ukazywać racjonalność, wziętego w ogólności, poznania naukowego w przeciwieństwie do tzw, nieuzasadnionych przekonań). Nauki są różne i ich metodologie są różne. Poza tym, chyba nie rozumie Pan pojęcia dowodu. Ta stronka to takie sobie dyrdymały nie wykraczające poza popularyzację jakiejś niskiej jakości humanistyki.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #132 dnia: 11.01.2018, 22:05 »
Panie Rybal ja tylko krótko, te Wasze prace naukowe dotyczące naszych wód to taki "szajs naukowy" jak ten gdzie ostatnio podobni naukowcy stwierdzili że kot to ciecz. Pozdrawiam.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #133 dnia: 11.01.2018, 22:41 »

Ja całe życie myślałem, że rozdziobią nas kruki i wrony. A tu, proszę - kormorany...
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gospodarka Rybacka w PZW - moje spojrzenie
« Odpowiedź #134 dnia: 11.01.2018, 22:45 »
"Sznur kormoranów w locie splątał się..." :narybki:
Jacek