Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548789 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #360 dnia: 27.04.2017, 21:26 »
Arku, czy moderator forum Spławik i Grunt też będzie mógł tam kiedyś przyjechać? :)
Jacek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #361 dnia: 27.04.2017, 21:27 »
Będziesz naszym miłym gościem Jacku  :beer: :beer: :beer:
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #362 dnia: 27.04.2017, 21:28 »
I żeby nie było, każdy bez wyjątku, może czuć się zaproszony. :)
Arek

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #363 dnia: 27.04.2017, 21:30 »
Na co będą klienci taka będzie woda - jak będą chcieli łowić 20 karpi i je zabierać to taka będzie woda, jak będą chcieli łowić i wypuszczać to będzie woda No Kill. W dzisiejszych czasach to klient - wędkarz decyduje za co chce płacić
Z tego co czytam to woda dopiero niedawno została przejęta więc czas pokaże co to będzie.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #364 dnia: 27.04.2017, 21:30 »
Tak Jędrek, w tej chwili to woda komercyjna opłacana i zarybiana z prywatnych środków. To są dość spore sumy z tego co wiem. I nie, fundacja nie planuje robić łowisk zamkniętych dla członków, bo jaki to by miało sens. Czy będzie jak wiele komercji? Raczej nie. Jest zakaz zabierania ryb i nie planuje się tego zmieniać. Rybostan ma być ograniczony, więc nie wanna z Karpiami. Z czasem jak narybek będzie bardziej dostępny, rybostan mocno zróżnicowany.


Rozumiem, czyli taka woda stylizowana na prawdziwą komercje. To się chwali, bo nie znoszę typowych karpiowych dołków, aczkolwiek popyt na takie wanny jest olbrzymi.  Tak czy inaczej, niech chłopaki działają, zawsze to dla okolicznych wędkarzy odskocznia od PZW.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #365 dnia: 27.04.2017, 21:32 »
Tak Jędrek, w tej chwili to woda komercyjna opłacana i zarybiana z prywatnych środków. To są dość spore sumy z tego co wiem. I nie, fundacja nie planuje robić łowisk zamkniętych dla członków, bo jaki to by miało sens. Czy będzie jak wiele komercji? Raczej nie. Jest zakaz zabierania ryb i nie planuje się tego zmieniać. Rybostan ma być ograniczony, więc nie wanna z Karpiami. Z czasem jak narybek będzie bardziej dostępny, rybostan mocno zróżnicowany.


Rozumiem, czyli taka woda stylizowana na prawdziwą komercje. To się chwali, bo nie znoszę typowych karpiowych dołków, aczkolwiek popyt na takie wanny jest olbrzymi.  Tak czy inaczej, niech chłopaki działają, zawsze to dla okolicznych wędkarzy odskocznia od PZW.
Myślimy podobnie.
Arek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #366 dnia: 27.04.2017, 21:34 »
Będziesz naszym miłym gościem Jacku  :beer: :beer: :beer:

Dziękuję, bardzo się cieszę :beer:
W takim razie teraz mogę zadać drugą część pytania. A czy będę mógł stamtąd odjechać choć trochę żywy? :D
Jacek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #367 dnia: 27.04.2017, 21:37 »
Jeśli Ciebie dobrze czytam. Zabiorę alkomat, byś pewność swych zamiarów posiadał. ;)
Arek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #368 dnia: 27.04.2017, 21:38 »
W takim razie ja zabiorę coś pod ten alkomat ;)
Jacek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #369 dnia: 27.04.2017, 21:40 »
Umowa stoi. :thumbup:
Arek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #370 dnia: 27.04.2017, 21:42 »
Nie rozumiem, po co Wy wszyscy się sprzeczacie, kłócicie... Ja już się wprosiłem na dobrą komercję :)

 :thumbup:
Jacek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #371 dnia: 27.04.2017, 21:45 »
Pan Jacek wie co dobre dla naszej wspólnoty. :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup: :beer:
Arek

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #372 dnia: 27.04.2017, 22:07 »
Nie rozumiem, po co Wy wszyscy się sprzeczacie, kłócicie... Ja już się wprosiłem na dobrą komercję :)

 
Tam podobno bardziej od dobrego sprzętu wędkarskiego liczy się dobra wątroba, więc uważaj ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #373 dnia: 27.04.2017, 22:20 »
Ja jeszcze tylko bym prosił o linka lub sprostowanie. Skąd była wzięta opcja "Łowisko Modelowe" co do NIenawiszcza. To ważne i warte wyjaśnienia. Bo pojechano po tej wodzie z racji tego niedomówienia. Darku? Luk? Nie szukam spiny a jedynie jasności.
Arek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #374 dnia: 27.04.2017, 23:04 »
Ja jeszcze tylko bym prosił o linka lub sprostowanie. Skąd była wzięta opcja "Łowisko Modelowe" co do NIenawiszcza. To ważne i warte wyjaśnienia. Bo pojechano po tej wodzie z racji tego niedomówienia. Darku? Luk? Nie szukam spiny a jedynie jasności.
Chodzi o ideę modelowej gospodarki wodnej, która zapisana jest w celach statutowych DlaRyb. Rozumiem, że skoro jest taki cel ogólny, to podpadają pod ten cel również działania na poszczególnych akwenach. Celem jest "Tworzenie, użytkowanie i promocja akwenów wodnych i łowisk, w których prowadzone będą modelowe sposoby gospodarowania wodami i rybostanem wraz ze szkoleniami w przedmiotowym zakresie". https://dlaryb.pl/fundacja/fundacja/cele-fundacji-dla-ryb-r5/   pkt 7. Skoro z punktu widzenia działań (albo jak się to ładnie mówi - z punktu widzenia operacyjnego) celem są modelowe sposoby gospodarowania, to z punktu widzenia rezultatów tych operacji, czyli sposobów działania, celem są łowiska modelowe. Być może nigdzie nie zostało napisane wprost, że zarybione stawy mają być modelowym łowiskiem, ale jednoznacznie wynika to z celów DlaRyb.

1. Po prostu, nie rozumiem o co chodzi z tym "modelem".
2. Nie rozumiem, dlaczego karp??? To jest oczywiście łowisko prywatne (fundacji) i guzik mi do tego, ale osobistą mam potrzebę połowić na wodach, gdzie ryby są, a karpi nie ma. Marzy mi się łowisko z linami, karasiami pospolitymi, dorodnymi płotkami i szczupakami. Zawsze jest mi szkoda, kiedy nawpuszcza się karpia. Zmarnowane łowisko - myślę sobie wtedy.
3. Nie mam nic do dlaRyb. Wpiąłem się w dyskusję z ponieważ mav3rick napisał:
Dzięki takim jak Kotwic można tworzyć plany zarybiania łowisk by wszystko było w zgodzie z naturą, a nie dla samego faktu, by za przeproszeniem wszystkiego "napi.....ć" po trochu.
...i to w zgodzie z naturą mnie ubodło. Bo jakie naukowe racje leżą u podstaw zaplanowania łowiska w zgodzie z naturą (w Polsce) w taki sposób, że plan zakłada wpuszczenie kilkuset kilogramów karpia? Ja rozumiem, że chodzi o zaspokojenie zapotrzebowania wędkarzy i stworzenie łowiska "no kill". Nie twórzmy jednak do tego teorii modeli i nie projektujmy pod własne potrzeby koncepcji natury (z karpiami i amurami w stawach).

Zasadniczo jest mi się trudno pogodzić z tym, że karp jest dominującą rybą w polskich wodach niepłynących.

Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.