Autor Wątek: Prośba o pomoc - brak wody w stawie  (Przeczytany 13500 razy)

Offline general0001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Prośba o pomoc - brak wody w stawie
« Odpowiedź #30 dnia: 17.04.2018, 07:54 »
Witam ponownie.

Był geolog, rozpatrzył się w terenie, badań nie robił. Zerknął tylko do studni która jest 80 metrów od stawu a w niej była woda gruntowa na 4 metrach i powiedział że dopiero na takim poziomie byłaby woda w stawie. Na ttm wizyta się zakończyła. Zaproponował mi jeszcze tylko wyłożenie stawu folią.
Ja sam zabrałem szpadel i wykopałem w tym 3-metrowym stawie 3 dołki o głębokości 1,2 m. Przekopałem 20 cm warstwę gliny, potem 80 cm żółtego drobnego piasku i dotarłem do grubego żwiru. Wtedy dopiero woda nachodziła błyskawicznie i brzegi zaczeły się osuwać. Po kilku dniach woda utrzymuje sie na poziomie 4 m od poziomu gruntu i 1 m ponizej najnizszego miejsca w stawie. 3 dołki próbne pokazują to samo.
I teraz pytanie do Was. Czy to jest ta tzw pierwsza warstwa wodonośna o ktorej gdzieś czytałem o kopaniu studni głębinowych?  Czy jeśli wykopie jeszcze 1-1.5m ponizej lustra wody to ta woda będzie na tym poziomie czy moze po kilku latach sie zamuli jest szansmoze sie podniesie? A może wyschnie? Czy jest szansa że koparka przebije ta warstwę i woda ucieknie?

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prośba o pomoc - brak wody w stawie
« Odpowiedź #31 dnia: 17.04.2018, 21:11 »
Miałeś geologa to trzeba było jemu te pytania zadawać, my skąd mamy wiedzieć. Niestety potwierdzę moją wcześniejszą opinię, nie ładuj więcej kasy w ten staw, jak na 3 metrach nie ma wody przy dużej wilgotności, to przy suchym lecie będziesz miał więcej niż pustynię.
Tomek