Autor Wątek: Alkohol na rybach  (Przeczytany 16000 razy)

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Alkohol na rybach
« dnia: 17.12.2016, 20:17 »
Witam i chciałbym zacząć dyskusje jak w temacie tego postu. Ale jeśli w waszej głowie pojawiły się widoki jak na zdjęciach poniżej to odrazu mówię że nie o tym tu mowa, nie to mam na myśli ;)





Otóż nie tak dawno temu w moim domu pojawiła się butelka pewnego 'mocnego' alkoholu. Jako że ja mam słabą głowę do picia, postanowiłem znaleźć inne jego zastosowanie w moim życiu, niżeli miała to być jego konsumpcja. Na przełomie mojej krótkiej kariery wędkarskiej obiło mi się o uszy o a'la dipowaniu przynęt. I tak też postanowiłem zrobić. Mały słoik wypełniłem kukurydzą o smaku F1 i zalałem bimberkiem o mocy ponad '50 volt' (dodam że sam bimberek pięknie pachnie suszonymi owocami które w nim pływają)

Dodam że podczas pierwszej sytuacji kiedy sięgnąłem po tą przynętą, kukurydza dipowała się kilka dni. Podczas tego listopadowego dnia ta qq otworzyła mi worek z rybami, na drugiej wędce testowałem inne przynęty i tam nic się nie działo.
Mimo tego (jak dla mnie) sukcesu, nie brałem tego jako jakaś super przynęta, tego dnia nie miałem zwykłej qq by stwierdzić jednoznacznie że to o tą z alko chodzi rybom, a bywa tak że 'to ta a nie inna' przynęta działa danego dnia.
Następnym razem kiedy wybrałem się na ryby, czyli dziesięć dni później (24.11) przygotowałem więcej qq i pozwoliłem alko dłużej popracować nad kukurydzą. Efektem był najbardziej łowny dzień w moim życiu  bo w około sześć godzin wyciągnąłem 56 ryb gdzie przez dużą część czasu łapałem na jedną wędkę.

Dla mnie osobiście był to mega sukces :D
I tu znowu brał udział w tej całej imprezie alkohol,  już tak mam że jeśli widzę wskazania na wędce a nie mam po tym ryby w podbieraku to zmieniam przynęty dopóki nie trafię w gusta ryb ;)  i tego zimnego i wietrznego dnia w gustach rybek było coś na alkoholu.
Dodam tylko że tego dnia była naprawdę paskudna pogoda - pewien spacerujący z psem pan , bardzo ciepło opatulony, podszedł do mnie i zapytał 'ty to musisz naprawdę lubić?' odpowiedziałem że moja dziewczyna często mówi że mam bzika na tym punkcie. A on pokazując na psa nieco większego od jamnika mówi 'on jest jak członek rodziny, ale w tym momencie go nienawidzę'
 :D
Dzień później pojechałem na komercje i niemal że myśląc że znalazłem złoty środek na ryby nie złapałem nic :/
Przygotowałem więcej przynęt w dipie z bimberkiem

Początkowo były to trzy rodzaje kulek fluo o kolorach: czerwonym, żółtym i białym. Pomyślałem zapach alko i kolor to będzie to i powiem że coś w tym było.

Dalej wygrywała kukurydza ale kulki w dipie z bimberkiem też przynosiły ryby, gdy te same kulki nie zadipowane wcale. Co też spostrzegłem to to że kulka po około 30 min przedstawiła działać, jak gdyby po tym jak alko z niej uleciało, działała jak zwykła kulka która tego dnia nie dzialala. W przypadku qq sprawa wygląda inaczej, gdyż dużo częściej zmieniałem ją na włosie, tam była woń alko. Plusem qq był też jej wielkość, ale nie oto chodzi, a o to chodzi że alkohol działa dobrze na rybach na ryby. Kilka dni temu zakończyłem sezon 2016 i ostatnią rybę złapałem też na coś z alko


Słyszałem że alkohol jest przenośnikiem zapachy.
Słyszałem też gdzieś taką teorię że ryby podchodzą do takiej przynęty z większym zaufaniem, gdyż znają to 'z życia' . Teoria mówi że nasiona, owoce, orzechy po trafieniu do wody nie zawsze nadają się odrazu do skonsumowania przez ryby a dopiero wtedy gdy zaczną psuć się , gnić itp a podczas tego procesu tam też powstaje alkohol ;)
Ryb organizm to zna i rozpoznaje jako 'bezpieczny' posiłek (?)

Osobiście nie wiem jak to jest z tym alkoholem na rybach ale na pewno będę dalej prowadził testy i już chyba zawsze będzie w mojej torbie trochę qq w zalewie.
I tu pytanie do Was drodzy koledzy i koleżanki - może macie jakieś ciekawe przepisy bądź doświadczenia z alkoholem na rybach - i tu podkreśle
W ZAKRESIE PRZYNĘT I ICH PRZYGOTOWANIA

Pozdrawiam
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #1 dnia: 17.12.2016, 20:23 »
:thumbup:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #2 dnia: 17.12.2016, 20:24 »
Wspaniały wpis, Krystianie! :bravo: :thumbup:
Nie ma opcji. Robię na następny wypad qq w bimbrze. Pytanie tylko - przez ile najdłużej taką porcję trzymałeś? Bo wydaje mi się, że alko wysuszy po kilku dniach qq. Zrobi się z niej taka pomarszczona rodzynka. Ale to tylko moje gdybanie, bo nie sprawdzałem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #3 dnia: 17.12.2016, 20:27 »
Mi osobiście było by szkoda dać rybkom troszkę dobrego bimberku ;) 
Feeder & spinning

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #4 dnia: 17.12.2016, 20:30 »
Daj też namiary na ten bimberek :D
Pozdrawiam
Mirek

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #5 dnia: 17.12.2016, 20:40 »
Wspaniały wpis, Krystianie! :bravo:
Nie ma opcji. Robię na następny wypad qq w bimbrze. Pytanie tylko - przez ile najdłużej taką porcję trzymałeś? Bo wydaje mi się, że alko wysuszy po kilku dniach qq. Zrobi się z niej taka pomarszczona rodzynka. Ale to tylko moje gdybanie, bo nie sprawdzałem.
Ta ze zdjęcia w słoiku jest w zalewie ponad dwa tygodnie. To fakt stała się zflaczała, trzeba delikatnie się z nią obchodzić, bardziej niż zwykłą.
I też jest tak że qq które kupujemy w sklepach jest różnych jakości. Ja do zalewy proponowałbym Bonduelle bio bo jest naprawdę najwyższej jakości bądź tą którą ja używam z Sonubaitsa F1 z tego samego powodu.
 

Nasiona ich są naprawdę wysokiej jakości. Kiedy pierwszy raz otworzyłem tą F1 pomyślałem że rybom daje lepszą niż dziecku (mój syn uwielbia qq) ;)
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #6 dnia: 17.12.2016, 20:44 »
Dzięki!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #7 dnia: 17.12.2016, 20:47 »
Postanowiłem wczuć się w rybę
 
Biorę 
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Hanger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałbym, aby na Warmii i Mazurach znów były ryby
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #8 dnia: 17.12.2016, 20:47 »
Z tego, co gdzieś kiedyś wyczytałem w internetach, to dipowana alkoholem kukurydza dobrze się sprawdza w wodach, które są zanieczyszczone. Być może jest to związane z tym, co pisałeś, że alkohol jest znany rybom "z natury" albo druga sprawa, że w zanieczyszczonych wodach może się łatwiej "przebijać". Drugą sprawą, którą wyczytałem, jest, że ponoć jest to świetna przynęta na amury (nie wiem, nie sprawdzałem).

P.S. Mam zadipowaną kukurydzę w 40% alkoholu od 1,5 roku. Stan idealny :)
Adam

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #9 dnia: 17.12.2016, 20:59 »
Mieszkam i wędkuje w Holandii i z tym zanieczyszczeniem to nie bardzo to kupuje, tu o to (srodowisko) się dba aż do przesady. Widziałem plamy oleju na wodzie pozostawione przez barke, ale tam gdzie łapie jedynie dzieci pontonem pływają :)
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #10 dnia: 17.12.2016, 21:12 »
Tutaj nęcenie do tej "metody" ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #11 dnia: 17.12.2016, 21:35 »
Ty się Buba śmiej. A tu gdzieś był już filmik, jak ryba wystawiała dzioba, a gościu z łódki dawał jej pić z gwinta :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #12 dnia: 17.12.2016, 21:39 »
Widziałem to :D
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Hanger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałbym, aby na Warmii i Mazurach znów były ryby
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #13 dnia: 17.12.2016, 21:59 »

Nie wytrzymałem i zrobiłem fotkę mojej 1,5 kuku żeby nie było że zmyślam :)

Mieszkam i wędkuje w Holandii i z tym zanieczyszczeniem to nie bardzo to kupuje, tu o to (srodowisko) się dba aż do przesady. Widziałem plamy oleju na wodzie pozostawione przez barke, ale tam gdzie łapie jedynie dzieci pontonem pływają :)
Nie napisałem, że tylko na zanieczyszczonych działa :)
Adam

Offline Hanger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałbym, aby na Warmii i Mazurach znów były ryby
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Alkohol na rybach
« Odpowiedź #14 dnia: 17.12.2016, 22:05 »
Sorki, nie ten link.
Adam