Autor Wątek: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom  (Przeczytany 11622 razy)



Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #2 dnia: 19.12.2017, 14:35 »
Mam w znajomych na FB Radka - dopytam u źródła ;-)
JKarp

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #3 dnia: 19.12.2017, 14:58 »
Jakby co to Rado zbiera kase na to, aby wytoczyć im proces, potrzeba iluś tam funtów. Ale sprawą już zainteresowało się BBC, gazety, może więc będzie oddźwięk. Ten właściciel odmówił usunięcia tablicy. W UK takie sprawy podpina się pod rasizm, gośc musi być cięty na Polaków i ludzi z Europy Wschodniej. Jak chcecie to możecie wpłacić co nieco:
https://www.crowdjustice.com/case/sign/
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #4 dnia: 19.12.2017, 15:07 »
Ja tam doskonale rozumiem tego właściciela.
Przykro mi, że jest taka odpowiedzialność zbiorowa i normalny człowiek nie mógł wejść na łowisko z powodu zbydlęcenia swoich rodaków. Ale cóż...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #5 dnia: 19.12.2017, 15:31 »
Oczywiste jest, że nie powinno się generalizować i wrzucać wszystkich do jednego worka i, że gość przegina. Ale z drugiej strony, prawdą jest też to, że wielu naszych rodaków na Wyspach robi bardzo wiele, żeby Polakom rujnować reputację i wizerunek...

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #6 dnia: 19.12.2017, 20:28 »
No ja się też nie dziwie - jest mała szansa, że to Anglicy wyżarli te karpie... Natomiast 99% procent Polaków w uk, czy tam nawet więcej jest bardzo w porządku, angażuje się często mocno w lokalnych klubach (przynajmniej w okolicy londynu). Niestety, to ten 1% albo i mniej psuje reputacje bardzo, bardzo mocno.... No i nie dziwie się Anglikom - od 2004 bardzo gwałtownie się struktura społeczeństwa zmieniła... Możliwe, że na prowincji, w małych miasteczkach, jest trochę gorzej.

PS. Ostatnio coś takiego znalazłem w Angling Times, w sumie PAA mógłby na to oficjalnie odpowiedzieć...

upload images
waggler + feeder + spinning

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #7 dnia: 19.12.2017, 20:45 »
Jak nas widzą tak nas piszą... Przykre ale prawdziwe. Z tymi 99 procentami to bym bardzo uważał. Ja mam raczej odwrotne obserwacje. Większość jednak nie stosuje się do regulaminu.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #8 dnia: 19.12.2017, 20:48 »
Ale z lodami można tam wchodzić ;)
Jacek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #9 dnia: 20.12.2017, 01:08 »
Oczywiste jest, że nie powinno się generalizować i wrzucać wszystkich do jednego worka i, że gość przegina. Ale z drugiej strony, prawdą jest też to, że wielu naszych rodaków na Wyspach robi bardzo wiele, żeby Polakom rujnować reputację i wizerunek...

Nie możemy jednak jako Polacy pozwalać aby nas tak traktowano. Co gorsza, Polakami nazywa się często Litwinów czy Rumunów, i odpowiadamy za inne nacje. Teraz własnie jest najazd Rumunów i Bułgarów, Polaków ubywa. Angol nie widzi różnicy w języku. Takie tablice zresztą są niezgodne z prawem, przykładów dyskryminacji jest całkiem sporo.

Czy Rado dobrze zrobił, że sprawę nagłośnił? Trudno powiedzieć. Obawiam się, że może dojść do efektu odwrotnego do zamierzonego. Facet i tak Polaków nie cierpi, więc lepiej olać go i omijać szerokim łukiem. Teraz zaś może powstać mocna grupa wsparcia dla niego. Musielibyście widzieć, jak na FB w pewnych grupach wybuchały spory o Polaków. Naprawdę wielu brytyjskich wędkarzy jest mocno uprzedzonych do nas, są bardzo agresywni we wpisach, rzadko kiedy widziałem tak nienawistne wpisy. Powodem tez jest to, że wielu wędkarzy to kwiat klasy robotniczej, są za Brexitem i przeciwko konkurencji z UE, która robi bardzo często od nich lepiej i taniej. Nie zdziwię się, jak powstanie wsparcie finansowe dla właściciela łowiska, i zebrana zostanie spora kwota :D

A teraz widzę, ze temat pojawił się nawet na Onecie. Oj, szykuje się batalia :D
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lowisko-w-oxfordshire-zakaz-wstepu-polakom-i-obywatelom-europy-wschodniej/1w0nz28


Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #10 dnia: 20.12.2017, 01:12 »
:) :beer: :thumbup:
Arek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #11 dnia: 20.12.2017, 07:40 »
Facetowi się nie dziwię  skoro taki napis umieścił. Mamy tu przykład z UK ja dam przykład ze Szwecji.
Mój znajomy z Warszawy średnio dwa razy do roku jeździ tam na ryby. Na począktu było super. Domki, garaże łodzie wszystko dostępne bez konieczności posiadania klucza do kłódki czy zamku w drzwiach jednak po latach duzo rzeczy "zmieniło właściciela " na stale. Wiosła, silniki sprzęt AGD. Z tego co się dowiedziałem to tam nie przyjeżdżają Rumuni ani Bułgarzy.
Przykład drugi.
Jeden ćwok który mieszka niedaleko mnie kupił sobie pozwolenie do wędkowania na prywatnym łowisku o pow. ok. 1ha. Właściciel zaznaczył jednak że każdy złowiony jesiotr ma wrócić z powrotem do wody. A ten ćwok normalnie ukradł jedną sztukę długości ok. 50cm. Facetowi się nie dziwię bo wszyscy znajomi tego złodzieja z którymi tam wędkował już też nie wędkują.
Wiem że wszystkich nie można mierzyć jedna miarką ale życie pokazuje swoje.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 004
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #12 dnia: 20.12.2017, 18:05 »
Kurcze, miałem szczere nadzieje, że ten tytuł to tylko clickbait, a tu takie kwiatki :/
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #13 dnia: 20.12.2017, 18:28 »
Kiedyś mieszkałem w Glasgow, w Szkocji.
Dymu narobiła pewna sprawa z Polakami. Opisano to nawet w lokalnych gazetach.
Otóż w miejskim parku królewskim, ogrodzonym i zamykanym na noc, ktoś z centralnego stawu zaiwanił łabędzia i go zabił.
Śledztwo wykryło, że łabędzia zabili Polacy, a zapytani o to "Po co go zabili?" odpowiedzieli, że chcieli go zjeść. :facepalm:
Taki jednorazowy "ups" ze strony rodaków na Wyspach.
Z drugiej jednak strony jest "stały ups" ze strony urodzonych na Wyspach. Polega on na tym, że na przepierzeniach z pleksi lub szkła oddzielających kierowców od pasażerów miejskich autobusów są napisy ostrzegawcze: "Zabrania się pluć/opluwać kierowcę. Jeśli oplujesz, zostawisz swoje DNA, zostaniesz odnaleziony i ukarany."

PS. Nie ma głupich narodów. Są głupi ludzie.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 683
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #14 dnia: 20.12.2017, 20:33 »
Kiedyś mieszkałem w Glasgow, w Szkocji.
Dymu narobiła pewna sprawa z Polakami. Opisano to nawet w lokalnych gazetach.
Otóż w miejskim parku królewskim, ogrodzonym i zamykanym na noc, ktoś z centralnego stawu zaiwanił łabędzia i go zabił.
Śledztwo wykryło, że łabędzia zabili Polacy, a zapytani o to "Po co go zabili?" odpowiedzieli, że chcieli go zjeść. :facepalm:
Taki jednorazowy "ups" ze strony rodaków na Wyspach.
Z drugiej jednak strony jest "stały ups" ze strony urodzonych na Wyspach. Polega on na tym, że na przepierzeniach z pleksi lub szkła oddzielających kierowców od pasażerów miejskich autobusów są napisy ostrzegawcze: "Zabrania się pluć/opluwać kierowcę. Jeśli oplujesz, zostawisz swoje DNA, zostaniesz odnaleziony i ukarany."

PS. Nie ma głupich narodów. Są głupi ludzie.

Z tym łabędziem to stara sprawa. Faktycznie miała miejsce a  "konsumentami" byli Romowie z polskimi paszportami.