Autor Wątek: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom  (Przeczytany 11613 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #15 dnia: 21.12.2017, 07:16 »
Z drugiej strony. Teren prywatny i można wpuszczać kogo się chce.
Może i jest to obraźliwe ale podejrzewam że nie bez przyczyny.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #16 dnia: 21.12.2017, 09:10 »
Ja się akurat temu Panowi nie dziwie sam znam takie łowisko w PL No KILL  a po udanych nockach głowy ryb znajdowało sie w krzakach. Mógł to zrobić troche inaczej ale pewnie jego cierpliwość sie skończyła.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 675
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #17 dnia: 21.12.2017, 09:33 »
Z drugiej strony. Teren prywatny i można wpuszczać kogo się chce.
Może i jest to obraźliwe ale podejrzewam że nie bez przyczyny.

Nie możesz. Nie możesz prowadzić działalności handlowej i kogoś nie obsługiwać, zamieszczając o tym stosowną informację.

Panowie, czym innym jest się nie dziwić, że on ma jakieś 'ale', czym innym jednak takie wystąpienie. W UK i Europie jest to rasizm, złamanie prawa. Wyobraźcie sobie, że w jakimś markecie pojawia się napis, że Polaków się nie obsługuje, i na wejściu ktoś to sprawdza. Żyjemy w XXI wieku.

Bardziej się obawiam teraz kontrakcji ze strony Brexiciarzy i nastawionych do nieżyczliwie do 'obcych' Anglików, ludzi prostych z podstawowym wykształceniem. Może się okazać, że zacznie się nagonka na polskich wędkarzy, taka cicha, wykazywanie rzeczy złych.  Co ciekawe nie samo zabieranie ryb już jest wykazywane, teraz dochodzi fatalne zachowanie nad wodą, zostawianie syfu i pijaństwo.
Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 682
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #18 dnia: 21.12.2017, 11:35 »
Ależ nagonka na polskich wędkarzy trwa od dawna. Sam nad wodą spotykałem się często z ostracyzmem, z tym że ktoś na pytanie np. o to jak idzie burczał coś pod nosem.
Moim zdaniem jednorazowa akcja tak czy siak nie jest w stanie nic zmieniać.
Zresztą próbowałem się wczytywać w komentarze pod tematem ”ze zdjęciem". Większość Anglików krytykuje tą tablice, ale część to jakiś bełkot o politycznej poprawności. Zupełnie jakbym czytał komentarze zwolenników PiS-u pod artykułem mówiącym o tym, że znowuż zła UE coś chce od naszego rządu (sic!).

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 675
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #19 dnia: 21.12.2017, 11:46 »
Masz rację. Według mnie wielu wędkarzy angielskich poczuje się zagrożonych, że nie pomaga się im w walce z problemami, tylko dodatkowo jeszcze gani,  nie cieszą się z takiego obrotu sprawy. Ciekaw jestem listów w brytyjskich gazetach wędkarskich, jestem pewien, że ten gość zyska na popularności (właściciel łowiska) - wyborcy UKiP staną murem po jego stronie.
Lucjan

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #20 dnia: 21.12.2017, 11:50 »
Zaczyna się zawsze małymi kroczkami a kończy się tak jak w DE w 1933 ze jakaś nacja jest wykluczona z praw społecznych (w UK i PL chyba najlepiej widać powrót do przeszłości).
Takie zachowania trzeba karać z całą surowością bez zwłoki, moim zdaniem koleś powinien posiedzieć z 2 lata dla przykładu, co by innym głupoty w głowach się nie lęgły.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 478
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #21 dnia: 21.12.2017, 11:57 »
Nie zgodzę się. Człowiek broni swojej własności przed ludźmi, którzy łamią ustalone zasady i go okradają. To nie jest to samo, co oskarżanie Żydów, że sobie macę z małych dzieci robią i dlatego należy zgotować im pogromik.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #22 dnia: 21.12.2017, 12:03 »
To niech zainwestuje w monitoring, a nie wyklucza całe grupy społeczne, lub zrobi takie ceny że biedni "wschodni" nie będą odwiedzali jego łowisk.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 478
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #23 dnia: 21.12.2017, 12:10 »
Jest to jak najbardziej jakieś rozwiązanie.
Nie chodzi mi o to, że ja bronię całkowicie tego, co on zrobił. Ale miał ku temu powody. Fakty, a nie wymysły. Dlatego nie należy też demonizować faceta i robić z niego wcielenie Hitlera.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #24 dnia: 21.12.2017, 12:20 »
Mi chodzi o to ze pozawalać na jeden wybryk dajemy sygnał że inni w innych dziedzinach też tak mogą robić dlatego takie sytuacje moim zdaniem trzeba karać ostro i bezwzględnie.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 675
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #25 dnia: 21.12.2017, 12:22 »
Dobrze, ze sprawę prowadzi Rado, który jest członkiem Angling Trustu i prowadzi projekt Building Bridges, odpowiadający za 'aklimatyzację' wędkarzy z Europy Wschodniej. Bo właściciel ma swoje powody, tutaj jednak nie ma 'ściągaj tę tablicę ..uju' ale coś w rodzaju oferowania wsparcia, jednak przy trzymaniu się litery prawa. A gość nie chce słyszeć o 'współpracy', i jest prawdopodobnie burakiem nie lubiącym imigrantów.

Na Bury Hill, imigranci, a głównie Polacy, to często 30% łowiących. Właściciele mieli jakieś problemy, ale jakoś udało się wszystko rozwiązać, była kasa. Tak więc nie można mówić też o tym, że gość ma rację, bo wg mnie lepiej byłoby powiesić dane tych których się nie obsługuje (tych co mu rzekomo ukradli ryby) i po sprawie. Bo czy na pewno aż tak ucierpiał? Wątpię... Na komercji kraść ryby jest bardzo ciężko, a konsekwencje są duże, bo to jest kradzież. Przychodzą grupą? Wprowadzić wstęp osób towarzyszących z 5 funtów i już nie będzie grup zorganizowanych ;)
Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 478
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #26 dnia: 21.12.2017, 12:25 »
Każdy z nas wyraził już swoje zdanie i pozostała dyskusja na ten temat będzie tylko biciem piany. A prawda, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 682
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #27 dnia: 21.12.2017, 12:26 »
Jest to jak najbardziej jakieś rozwiązanie.
Nie chodzi mi o to, że ja bronię całkowicie tego, co on zrobił. Ale miał ku temu powody. Fakty, a nie wymysły. Dlatego nie należy też demonizować faceta i robić z niego wcielenie Hitlera.

To, że ktoś np. jest okradany, nie daje mu prawa do walki z ludźmi którzy nic mu nie zrobili. Co więcej, gdyby walczył z faktycznym złodziejami, np. publikując ich wizerunek, to by miał mój poklask.
Te tablice to czysty rasizm.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #28 dnia: 21.12.2017, 12:58 »
Ogólnie stosunek Brytyjczyków do Polaków to jest to temat rzeka. Kilka lat mieszkałem w Edynburgu (tak wiem, że wielu Szkotów by się obraziło za to, że ich zaliczyłem do tej kategorii ;)) i do tej pory pamiętam pytania kolegi Szkota, gdy zaprosił mnie do swojego domu na obiad z jego rodziną: "Arek powiedz mi czy jest to słuszne, że do miasta mojej mamy liczącego 60 tysięcy mieszkańców w ciągu kilku ostatnich lat przyjechało 10 tysięcy Polaków. Wytłumacz mi jak to jest, że rower który od zawsze stał pod domem bez żadnych zabezpieczeń, został właśnie skradziony. Powiedz mi jak to jest, że moja starsza mama musiała dzwonić na policję, bo obok w domu w nocy Polacy urządzali sobie libację alkoholową tak, że było słychać ich krzyki w całej dzielnicy." Odpowiedziałem, że tak nie powinno być i było mi po prostu głupio. My jako naród mamy dziwne przeświadczenie o swojej "zajebistości". Jednak obojętnie co bym nie robił wówczas, żeby zmieniać postrzeganie Polaków przez Szkotów w ich najbliższym otoczeniu to zawsze znalazł się jakiś debil, który to psuł. Wystarczyło wyjść do pubu, żeby np. zobaczyć odlewającego się na ścianę kamienicy pijanego Polaka, który nie mógł przecież skorzystać z toalety. I nawet wśród wykształconych osób, obytych z innymi nacjami były osoby, które nie cierpiały Polaków, o czym na każdym kroku dawano mi to odczuć. Mamy pogardliwy stosunek do Pakistańczyków, Hindusów nazywając ich "ciapatymi", ale oni dla przeciętnego Szkota byli bardziej do zaakceptowania niż Polacy. Prowadzili te swoje sklepiki, wielu się uczyło/studiowało. Nie zarzucano im, że przez nich są niskie płace. Po prostu nie integrowali się z lokalnym społeczeństwem, ale z drugiej strony nie pokazywali temu społeczeństwu negatywnych cech. A Polacy ? W lokalnej prasie non stop było o jakiś bójkach z udziałem Polaków, kradzieżach, nocnych libacjach, czy też ogólnie o naruszeniach przepisów w zakresie porządku publicznego.

Dlatego podkreślam, że negatywny stosunek Szkotów do Polaków nie wynikał jedynie z kwestii ich wykształcenia a po prostu z tego, że jeden z drugim debilem psuł "nam" opinię. Tylko często prosty człowiek wypierdzieli Ci prosto w twarz (lub poprzez tabliczkę) co o tym myśli, natomiast bardziej "wykształcony" ("obyty ze światem") będzie pierdzielił pod nosem jacy to Polacy są źli.
Z artykułu wynika, że ten burdel robili polscy pracownicy okolicznych farm. Nie oszukujmy się na tych farmach często pracują prości ludzie, którzy mają już swój "wyrobiony" stosunek do życia, jak i do zachowań nazwijmy to pro społecznych ( żeby nie było, że kategoryzuje ludzi, bo uważam, że i wykształcony człowiek obyty ze światem może być chamem i prostakiem mającym za nic normy społeczne). Podam Wam przykład z naszego podwórka. Kolega będący menadżerem w hotelu zatrudnił Ukraińców. Na 20 zatrudnionych 15 osób okazało się bez problemowych, dobrze pracujących, ogólnie tworzących fajny zgrany zespół. Pozostała piątka to jacyś chłopi ze wsi, którzy ledwo co przyjechali to się już najeb..i i zaczęli pracę na ciężkim kacu. Znajomy stwierdził ok raz się może zdarzyć z uwagi na fakt przyjazdu do nowego kraju w poszukiwaniu lepszej przyszłości :), ale jak sytuacja w ciągu tygodnia powtórzyła się kilka razy to zwolnił ich. Wystarczył nie cały tydzień by zdewastowali zajmowane przez nich pokoje. Wśród pracujących tam Polaków poszła więc fama, że Ukraińcy to chlejusy i ogólnie patologia. Jednak nikt nie zauważył, że 15 osób się sprawdziło i tworzy wraz z Polakami fajny zespół razem się dogadując bez problemu. Zawsze więc to co negatywne będzie miało większy posłuch, aniżeli to co pozytywne. Coś jak z telewizyjnymi wiadomościami (nie chodzi o te z TVP :P), że lubimy słuchać o wojnach, wypadkach a nie o tym co się ciekawego i fajnego przydarzyło na świecie. Jak ktoś kultury osobistej nie wyniósł z domu to i zagranicą się jej nie nauczy, ale jego czyny będą rzutować na odbiór całej nacji - często nie tylko wśród lokalnego społeczeństwa, i tak było, jest i będzie. 

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz wstępu dzieciom, psom i Polakom
« Odpowiedź #29 dnia: 21.12.2017, 13:03 »
Z wielkim smutkiem przeczytałem ten wątek.  Nigdy w UK nie byłem i sprawę znam z drugiej ręki ale i tak cholera mnie bierze. Trudno było się łudzić że część polskich wędkarzy będzie się zachowywać nad  wodą w UK inaczej niż robili to u siebie w kraju.  Jednak różnica jest tu kolosalna. 
Oni są gośćmi u wyspiarzy i powinni się zachowywać jak goście.  Jeśli gość nie szanuje  zasad obowiązujących u gospodarza a do tego okazuje się niechlujem i wandalem  jest to po prostu  obrzydliwe chamstwo.  Wieści o takich incydentach rozchodzą się szybko i garstka takich meneli psuje opinię całej społeczności.  Im nawet do pustej głowy nie przyjdzie myśl  o tym co naprawdę robią.  Przypuszczam że oni dobrze wiedzą co wolno a czego nie wolno.  Przecież nie pierwszy raz są nad tamtą wodą i jak dotąd im się udawało...
Warto się zastanowić co zrobić żeby się im właśnie nie udawało.
Myślę że inicjatywa koniecznie musi wyjść z polskiej społeczności wędkarskiej i trzeba ją rozpropagować. Np nawiązać współpracę z dzierżawcami wód itp. Zorganizować jakąś spektakularną akcję. Myślę , że Anglicy to docenią.
Wiesiek