Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1849302 razy)

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #360 dnia: 13.04.2015, 19:11 »
Wielkie dzięki Maciek, jak widać ten model nie odbiega aż tak drastycznie realną wagą od katalogowej, jak ma to miejsce w przypadku power float'a. :)


PS. Z porównania realnych mas sensor float i power float o dł. 360, wynika, że różnica w cw. jest pewnie spowodowana zastosowaniem w sensor float wklejanej pełnej szczytówki a w power floacie jest grubsza i pusta.
A tak z ciekawości jaka jest realna waga powera ?
Maciek

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #361 dnia: 13.04.2015, 19:23 »
Mi wyszło 236g z folią na korku :). Przy katalogowych 170g to jednak zasadnicza różnica ???. Szczerze mówiąc to od początku myślałem, że ta waga w katalogu wersji power float o długości 360cm to jakaś ściema.
Pozdrawiam Marcin

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #362 dnia: 13.04.2015, 19:26 »
No faktycznie 66 g różnicy ??? to trochę dużo ;)
Maciek

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #363 dnia: 13.04.2015, 19:28 »
No faktycznie 66 g różnicy ??? to trochę dużo ;)

... no ale te 170g jak ładnie wygląda w reklamie wędki ;).
Pozdrawiam Marcin

Offline zajcu

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 44-190
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #364 dnia: 13.04.2015, 20:17 »
Witam,
to mój pierwszy post na forum, tak więc serdecznie witam wszystkich ;)

Mam pytanie o ściąganie spławika. Pierwszy sezon tak naprawdę chcę zacząć przygodę z spławikiem. Niestety  pierwszy mój wypad nad wodę zakończył  się frustracją ponieważ ten ciągle spływał a wiatr i fala wcale nie były mocne. Nie wiem w czym jest problem. Żyłka główna, którą używałem to dragon maxima match & feeder 0,14. Co ciekawe dwie doby przed łowieniem moczyłem zawiniętą żyłkę na szpilu w ciepłej wodzie z płynem do naczyń przez około 12 h. Spławiki które używałem to wagglery ze wstępnym obciążeniem 2+1 i 4+1 zastopowane były czterema po dwa po każdej stronie, silikonowymi stoperami. Końcówka wędki po zarzuceniu lądowała w wodzie i tak zwijałem ok 4m żyłki. Niby wszystko książkowo, a jednak spławik ściągało.  Powodem zapewne  była nie zatopiona żyłka, niestety już nie miałem pomysłu jak ją zatopić? Dodam, że to dopiero mój drugi sezon z wędką na poważnie, a ze spławikiem stawiam pierwsze kroki tak że proszę o wyrozumiałość, jeżeli robię coś źle. I proszę o rade, jeżeli ma ktoś pomysł co mogło być nie tak.

Pozdrawiam ;)
Pozdrawiam Paweł.
„Nie oczekuj lepszych rezultatów, jeśli wciąż robisz to samo”
Albert Einstein

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #365 dnia: 13.04.2015, 20:24 »
Mogłeś spróbować wydłużyć przypon tak żeby większą jego część leżała na dnie i kotwiczyła zestaw, a jak masz problem z zatopieniem żyłki to spróbuj po zwijaniu kołowrotkiem mocno szarpnąć wędką, możesz to zobaczyć na filmach górka o łowieniu odległościówką
Pozdrawiam
Marcin

elvis77

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #366 dnia: 13.04.2015, 20:30 »
Witaj,
Masz dość duże prądy wody co powoduje dryfowanie zestawu. Prądy takie występują najczęściej w zb.zaporowych i innych przez które przepływa rzeka. Dryf spławika bardzo często jest w kierunku przeciwnym do wiatru. To właśnie przez te prądy. Pomóc może zmiana spławika na taki z wiekszym obciążeniem na żyłce np.4+2 lub skupienie obciążenia przy dnie, zastosowanie cięższej śruciny sygnalizacyjnej i położenie jej na dnie.

Offline zajcu

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 44-190
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #367 dnia: 13.04.2015, 21:35 »
Prądy kto wie może i są ale woda to mała żwirownia więc chyba to nie to. Przy najbliższej okazji spróbuję z dłuższym przyponem , bo ten którego używałem miał ok 20 cm. Przyznam szczerze, że nie gruntowałem łowiska, nigdy tego nie robiłem i nie do końca wiem jak dobrze to zrobić. Nie jestem nawet pewien czy zestaw leżał na dnie.
Czy to mogło również być powodem ściągania spławika ? Choć z drugiej strony nie zawsze trzeba łapać spławikiem z dna prawda ?
Pozdrawiam Paweł.
„Nie oczekuj lepszych rezultatów, jeśli wciąż robisz to samo”
Albert Einstein

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #368 dnia: 14.04.2015, 08:28 »
Prądy kto wie może i są ale woda to mała żwirownia więc chyba to nie to. Przy najbliższej okazji spróbuję z dłuższym przyponem , bo ten którego używałem miał ok 20 cm. Przyznam szczerze, że nie gruntowałem łowiska, nigdy tego nie robiłem i nie do końca wiem jak dobrze to zrobić. Nie jestem nawet pewien czy zestaw leżał na dnie.
Czy to mogło również być powodem ściągania spławika ? Choć z drugiej strony nie zawsze trzeba łapać spławikiem z dna prawda ?

Nie trzeba, ale wtedy zestaw jest bardziej podatny na przemieszczanie się. Oczywiście przy większym wietrze, czy prądach i tak będzie się przemieszczał. Kwestia ciężaru zestawu. Wg mnie gruntowanie jest bardzo ważne, zwłaszcza przy spławiku. Dobre wygruntowanie zestawu jest trudne i wymaga wprawy. Sam mam z tym problemy. Zaopatrz się w gruntomierz i zbadaj głębokość.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline zajcu

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 44-190
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #369 dnia: 14.04.2015, 08:49 »
Najwcześniej bo w sobotę , niestety tylko w weekend jest czas na łowienie.  Wybiorę sie na cały dzien z wędka i splawikiem nad wodę. Poświęcę wiecej czasu niż zwykle na przygotowania i spróbuje jak tylko mogę najlepiej wygruntować łowisko, oraz pokombinuje z długością i ciężarem zastawu. Oczywiście jak tylko wrócę, albo jeszcze znad wody napisze jak mi poszło ;). pytanie jeszcze jak często otluszczacie żyłkę na kołowrotku ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam Paweł.
„Nie oczekuj lepszych rezultatów, jeśli wciąż robisz to samo”
Albert Einstein

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #370 dnia: 14.04.2015, 22:33 »
Czy istnieje jakaś słodka zanęta którą można porównać jakościowo do swim stimów albo match method mixów?
Pozdrawiam
Marcin

Offline zajcu

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 44-190
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #371 dnia: 14.04.2015, 22:34 »
A co to swim stim ;)?
Pozdrawiam Paweł.
„Nie oczekuj lepszych rezultatów, jeśli wciąż robisz to samo”
Albert Einstein

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #372 dnia: 14.04.2015, 22:38 »
Panowie nabylem wykrojniki drennana i zastanawiam sie jak tymi wykrojnikami wykroic mielonke bo po wykrojeniu jest tylko krazek o grubosci 3 mm moze troszke wiecej do chleba jest ok ale do mielonki ...... ?
wykrajacie mielonke nimi panowie ?

http://drennantackle.com/viewProductDetails.php?id=139
Maciek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #373 dnia: 15.04.2015, 06:01 »
A co to swim stim ;)?

Dynamite baits swim stim. Sprawdź sobie oferte. Pellety, zanety itp
Krzysztof

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #374 dnia: 15.04.2015, 07:16 »
Maciek wedlug mnie bedzie ci trudno , moze nie tyle co wykroic  krazek co go wyciagnac w calosci z wykrojnika.(pocharatasz go haczykiem). Kiedys tu pisalem wlasnie ze posiadam swoje wykrojniki z tradycyjnych wycinakow do  uszczelek z tym ze ja sam w nich zrobilem te boczne wyciecie aby haczykiem wyciagac krazek.(stosuje to przy malutkich srednicach krazkow chleba do malych haczykow) Natomiast wieksze srednice krazkow czy to chleba czy mielonki to odbywa sie przez wypchanie krazka gora (jest wyzlobiony kanalik w wycinaku) , w moim przypadku uzywam igly drennana z plastikowa oslonka. W ten sposob przyneta jest nic nie naruszona i nie zniszczona.Testowalem to na ostatnim wypadzie wlasnie do mielonki i swietnie sie potwierdzily moje przypuszczenia.(dodatkowo jesli damy grubszy plasterek mielonki do wyciecia powstaje nam super waleczek , przypominajacy nie ktore odmiany pelletow, bardzo fajnie prezentuje sie na wlosie .Nawet jeden karpik , i plotka   skusila sie  na tak podana mieloneczke. Zamieszczam fotke , pogladowa:
Grzegorz > Kołobrzeg