Autor Wątek: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia  (Przeczytany 158364 razy)

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #120 dnia: 12.11.2018, 12:48 »
Там все здорово :facepalm:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #121 dnia: 12.11.2018, 13:24 »

Witam by nie zakładać nowego tematu. Chciałem zapytać kolegów czy jest tu ktoś na forum co łowi na Warcie poniżej zbiornik Jeziorsko. Dokładnie chodzi o Księże młyny jakich gramatur koszyczków używacie, wybieram się  tam i nie wiem jakie koszyki będą dobre. Z tego co zaobserwowałem jest dość duży uciąg łowiąc na spławik, a na feeder jeszcze nie łowiłem. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Jeśli dotąd nie łowiłeś na feeder w rzece to mam kilka prostych rad abyś szybko się do feedera nie zniechęcił.
O zestawach nie będę pisał bo wiele jest o tym na Forum.

1.  Koszyk niestety musisz wybrać sam. Nie mogę podać ciężaru bo nie znam tej rzeki. 
2. Zanęta typu feeder , dobrze jest dopalić ją pinką lub białymi. Ja używam często mrożonych robaków pozostałych po poprzednich sesjach. Dobrze jest też dodać atraktora bo rzeka poniesie zapach daleko i to ściąga ryby.
3.  Wybierasz miejscówkę.  Raczej "wysiedziane" miejsca jeśli nie masz własnych doświadczeń.
4. Zarzucasz zestaw  lekko ukośnie z prądem w stosunku do brzegu. Woda zacznie nieco spychać koszyk aż się kosz zatrzyma. Oceniasz po żyłce czy jest tam gdzie chciałeś, czy też nie i trzeba np zmienić gramaturę.  Pamiętaj że prąd zawsze wygina żyłkę w łuk. Na początek nie staraj się łowić daleko bo to trudniejsze i często nie ma takiej potrzeby.
5. Nabijasz koszyk i zaczynasz nęcić kilkoma koszykami dosyć słabo ubitej zanęty.
6. Nabijasz koszyk  mocniej , zakładasz przynętę i próbujesz łowić.  Zawsze starasz się zarzucać w to samo miejsce. Inaczej stracisz punkt nęcenia i rozproszysz ryby.  Co kilka minut wyciągasz zestaw nawet jak nie było brania.  Koszyk powinien już być pusty. Jeśli nie powinieneś słabiej  nabijać.  Zabetonowana w koszyku zanęta to duży błąd.
7. Pamiętaj , ze każdy zarzut pełnego koszyka nęci ryby i że trzeba dać im trochę czasu aby przypłynęły. Najpierw zamelduje się drobnica. Potem większe ryby.
8. Koniecznie obserwuj jak gdzie i na co łowią inni oraz jakie mają efekty.

Jest oczywiście wiele niuansów, dotyczących każdego z wymienionych lub pominiętych przeze mnie punktów jak chociażby interpretacja ruchów szczytówki,  ale uważam że to na początek powinno wystarczyć. Będziesz zaskoczony jak wiele nauczy Cię rzeka jeśli tylko będziesz miał głowę i oczy otwarte.
Wiesiek

Offline rzeznik2555

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wartkowice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #122 dnia: 13.11.2018, 16:41 »
Dzięki Wiecho za podpowiedzi wędka oczywiście pionowo nurt jest wartki ale sa główki i klatki zacznę na pograniczu nurtu . W rzece już łowiłem ale nie w tak szybko płynącej :D Pozdrawiam

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #123 dnia: 13.11.2018, 16:56 »
Tu jest niezły instruktaż nurtowego łowienia na energicznie płynącej rzece:


Offline Majster88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 3
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #124 dnia: 13.11.2018, 18:29 »
Witam by nie zakładać nowego tematu. Chciałem zapytać kolegów czy jest tu ktoś na forum co łowi na Warcie poniżej zbiornik Jeziorsko. Dokładnie chodzi o Księże młyny jakich gramatur koszyczków używacie, wybieram się  tam i nie wiem jakie koszyki będą dobre. Z tego co zaobserwowałem jest dość duży uciąg łowiąc na spławik, a na feeder jeszcze nie łowiłem. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Cześć

Ja często łowie na Warcie w pobliżu miejscowości Śrem:)  Ciężar koszyczka zawsze trzeba dostosować do konkretnego miejsca w którym łowimy oraz od tego w jaki sposób ustawimy się na brzegu rzeki. Np gdy łowimy z główki na granicy szybszego nurtu (warkocza) to wystarczy koszyk około 40 gr. Natomiast gdy siedzimy na brzegu rzeki i łowimy w tym miejscu ( np gdy poziom wody jest wysoki i główki są przelane) to koszyk musi być odpowiednio cięższy. Zasada jest taka żeby koszyk był w miarę stabilny w miejscu w którym łowimy i nęcimy.
Praktyka i doświadczenie w doborze koszyka przyjdą z czasem :)
A co do ustawiania feedera w pozycji pionowej uważam że jest to błąd. Owszem należy wędkę ustawić w miarę wysoko aby jak najmniej żyłki znajdowało się w wodzie, ale jednak w miarę  poziomo do lustra wody. Wtedy mamy dobrą sygnalizcję brań oraz czułość

Pozdrawiam :)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #125 dnia: 15.11.2018, 14:28 »

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #126 dnia: 01.12.2018, 12:20 »
Feeder brzanowy na modłę Trabucco:


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #127 dnia: 12.12.2018, 14:05 »
Jesienne płocie z Berezyny:


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #129 dnia: 22.12.2018, 19:53 »
Modus za te Twoje wszystkie filmiki idzie :thumbup: , ale to za mało, aby okazać wdzięczność za taką ilość filmowej wiedzy :) Jak będzie okazja to stawiam :beer:
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #130 dnia: 26.12.2018, 13:28 »
Jak myślicie koledzy czy taki Rodpod Delphin BBQ  https://www.carpmix.pl/rod-pody/2958-rodpod-delphin-bbq.html nadaje się do wędkowania na rzece. Cena dość atrakcyjna.A może jakieś inne propozycje.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting