Autor Wątek: Kłusownictwo nad Wieprzą  (Przeczytany 7483 razy)

Online e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #15 dnia: 31.01.2017, 13:54 »
Opowieść Frankestina to większy horror niż film z Frankensteinem.  >:O
;)

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #16 dnia: 31.01.2017, 17:58 »
Cóż, straszne historie nie muszą się dziać gdzieś daleko.

Teraz chciałem opisać inny rodzaj degeneracji w w wędkarskiej jakim jest lokalny "mięsiarz" - nazwijmy go dla przykładu Ziutek. Otóż Ziutek nie jest w stanie powstrzymać się od zabrania ryby jaką złowi bez względu na ilość. Z racji faktu, że okolica obfituje w starorzecza łowi tam, kiedy tylko może. Złowi siatkę ryb to pełna siatka wędruje pod nóż a potem do zamrażalka. Co więcej Ziutek jest dobrym słuchaczem i kiedy usłyszy, że w jakimś zbiorniku pojawiła się ryba po protu wycina ją jak tylko jest w stanie. Jeżeli zbiornik znajduje się w lesie to nie bawi się w wędkowanie tylko od razu jedzie z siecią. Potrzebuje jakiegoś tygodnia by wytrzebić rybę.

Bezczelność Ziutka można poobserwować na najbliższym łowisku komercyjnym. Łowisko to jest niedużym jeziorkiem, którego gospodarz ma dość zdrowy stosunek wędkarzy. Cały mały białoryb można zabierać bez żadnych opłat, ale za lina lub karpia trzeba zapłacić. Gospodarz zna Ziutka i mu ufa, co jest nadużywane w następujący sposób: Ziutek nigdy nie opuszcza stanowiska kiedy gospodarz jest obecny. Wystarczy jednak, że gospodarz zniknie na kilka minut by zjeść śniadanie w domu, Ziutek zwija sprzęt, zawija ryby i jedzie do domu.

Sami pewnie znacie takich historii bez liku, w mnie krew się gotuje za każdym razem kiedy je słyszę. Dlatego właśnie jestem zwolennikiem zbiorników które mają swoich gospodarzy, kogoś dba o wody.

P.S. Ziutek jest postacią autentyczną, choć imię zostało zmienione.
Franki

aroo04

  • Gość
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #17 dnia: 31.01.2017, 18:11 »
A mnie wkurza, gdy tzw "elita muszkarzy" nie pozwala mi łowić na wodach nazywanych umownie górskimi na spławik, sądząc że jestem takim ziutkiem. Wkurza mnie, że uważają kogoś kto stosuje c&r w dodatku jak należy, w przeciwieństwie do nich, jak często widzę, za mięsiarza patrząc na metodę jaką się posługuje, podczas gdy oni jedyne co potrafią to łowić na muchę, więc są ograniczeni fizycznie,  duchowo, umysłowo i emocjonalnie. I często sami są takimi ziutkami w postaci "elitarnego muszkarza".

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Franki

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #19 dnia: 14.12.2018, 17:45 »
Dobrze ze ich złapali, choć znając życie dostaną pewnie po 500zł grzywny i tyle... Pasowało by przykładnie ich ukarać

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #20 dnia: 27.12.2018, 17:38 »
Właśnie dostałem informację, że obaj kłusownicy zostali srogo ukarani - po 38000 PLN na głowę. Myślę, że to da im naprawdę do myślenia :)

Franki

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #21 dnia: 27.12.2018, 18:08 »
...ciach...
Pytanie które się wysuwa na pierwszy plan: Jak ja mogę z tym walczyć?

A ja się pytam: gdzie jest kasa na strażników?
PS. IMO w takich przypadkach jestem za udostępnieniem pozwolenia na broń. Taki strzał w nogę wyłączyłby gnoja na czas tarła.

Właśnie dostałem informację, że obaj kłusownicy zostali srogo ukarani - po 38000 PLN na głowę. Myślę, że to da im naprawdę do myślenia :)
Skoro gnój jest bezrobotny, albo pracuje na czarno, to nie ma dochodów. Skąd więc będą ściągane te pieniądze?

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #22 dnia: 27.12.2018, 18:08 »
Właśnie dostałem informację, że obaj kłusownicy zostali srogo ukarani - po 38000 PLN na głowę. Myślę, że to da im naprawdę do myślenia :)

 :bravo: :bravo: :thumbup:

Offline Majcher

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 332
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #23 dnia: 27.12.2018, 18:32 »
Właśnie dostałem informację, że obaj kłusownicy zostali srogo ukarani - po 38000 PLN na głowę. Myślę, że to da im naprawdę do myślenia :)

 :bravo: :bravo: :thumbup:
I bardzo dobrze! Może to ich czegoś nauczy.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #24 dnia: 27.12.2018, 19:12 »

Skoro gnój jest bezrobotny, albo pracuje na czarno, to nie ma dochodów. Skąd więc będą ściągane te pieniądze?

Państwo mimo wszystko sobie z tym poradzi, może mają jakiś majątek, może pójdą po prostu do więzienia, może prace społeczne.

Uważam że zabranie tym debilom tego na czym im najbardziej zależy to najlepsza kara, tak samo powinno być z oszukanymi samochodami, złodziejami itp. strasznie dotkliwe kary finansowe rzędu 100x czy 1000x równowartość mienia, np. za samochód 10 razy jego wartość, 10000zl za kilogram ryby itp.

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #25 dnia: 27.12.2018, 19:26 »
Frankenstein jesteś pewny co do kwoty którą podałeś? chyba chodzi o 3800 zł  a nie 38 tysięcy złotych na głowę? Chociaż wolałbym tą drugą opcję :money: ;D
PZW only  : o )

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #26 dnia: 27.12.2018, 19:29 »
Właśnie dostałem informację, że obaj kłusownicy zostali srogo ukarani - po 38000 PLN na głowę.

Chyba ktoś sobie żart zrobił :P (pomijam w tym miejscu oczywistą oczywistość jaką jest kwestia zbyt niskich kar za kłusownictwo). Artykuł jest z grudnia 2018r. i już przed świętami był wyrok? No bo przecież nie mandatem "wyłapali" taką grzywnę. Co oni dobrowolnie poddali się karze i uzgodnili, że chcą zapłacić 38 tysięcy na głowę jeszcze przed świętami ? ;) Myślę, że komuś coś się tam powaliło w przekazywaniu informacji, bo wątpię, że sędziemu - przy takim stanie faktycznym jak ten opisany w artykule ;)

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #27 dnia: 27.12.2018, 19:30 »
Frankenstein jesteś pewny co do kwoty którą podałeś? chyba chodzi o 3800 zł  a nie 38 tysięcy złotych na głowę? Chociaż wolałbym tą drugą opcję :money: ;D

Tak, jestem pewien 38 k na glowe.
Franki

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #28 dnia: 27.12.2018, 19:32 »
Właśnie dostałem informację, że obaj kłusownicy zostali srogo ukarani - po 38000 PLN na głowę.

Chyba ktoś sobie żart zrobił :P (pomijam w tym miejscu oczywistą oczywistość jaką jest kwestia zbyt niskich kar za kłusownictwo). Artykuł jest z grudnia 2018r. i już przed świętami był wyrok? No bo przecież nie mandatem "wyłapali" taką grzywnę. Co oni dobrowolnie poddali się karze i uzgodnili, że chcą zapłacić 38 tysięcy na głowę jeszcze przed świętami ? ;) Myślę, że komuś coś się tam powaliło w przekazywaniu informacji, bo wątpię, że sędziemu - przy takim stanie faktycznym jak ten opisany w artykule ;)

Brat jest policjantem i bral udzial w tej akcji. Mam info z 1 ręki.
Franki

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kłusownictwo nad Wieprzą
« Odpowiedź #29 dnia: 27.12.2018, 19:42 »
Ogromny szacunek i uznanie dla Twojego brata. Kwoty kar są srogie i tak powinno być.
Marcin