Autor Wątek: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?  (Przeczytany 2911 razy)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Witam, może ktoś z użytkowników powie mi czy jest jakaś różnica oprócz cenowej między pelletem Skretting 2,3mm a pelletem Ringers micros?

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?
« Odpowiedź #1 dnia: 21.03.2019, 09:19 »
Ostatnio kupiłem. Na pierwszy rzut oka Ringers Micro to mix Skretting i Coppens mniej więcej 50/50 ale nad wodą nie sprawdzałem. Ogólnie na forum polecają. Jest tylko jedna wada. Cena 11.9/12.9 za 1 kg w drapieżniku  vs 19.99 900g czyli jakieś 22 PLN Ringers. Ale jeśli jego skład jest lepszy i da mi lepsze efekty niż Coppens/ Skretting to myślę, że warto dopłacić trochę.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?
« Odpowiedź #2 dnia: 21.03.2019, 10:38 »
Prawie 50% ceny to ne "trochę".
Moim zdaniem na rekreacyjne łowienie chyba nie warto przepłacać jeśli za pełnowartościowy produkt płacimy połowę ceny.
Ale w sumie nie wiem ,nie używałem Ringersa.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?
« Odpowiedź #3 dnia: 21.03.2019, 11:41 »
Dla mnie jeżdżacego maks. 20 razy do roku i potrzebującego tak 300-400 g pelletu na połów dołożenia 10 PLN na 1 kg jeśli da mi to więcej emocji przy braniach bądź większe okazy w polu nęcenia to warto. Nie zabiije mnie to finansowo :)
Ale rozumiem osoby jeżdżące często 40,50 czy 60 wyjazdów i potrzebujące więcej towaru. Wtedy rzeczywiście lepiej kupić bazę dobrej jakości typu 2 wymienione przeze mnie wcześniej dopalić liquidem i też fajnie sie połowi. też wtedy bym tak robił, ale na chwilę obecną nie mam opcji wyjazdu aż tyle razy choćbym chciał:(
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?
« Odpowiedź #4 dnia: 21.03.2019, 13:17 »
Moim zdaniem płacisz tylko za markę. Tutaj naprawdę nie ma wielkiej filozofii. Jasny pellet to jasny pellet. Wszystkie wymienione są naturalne, nienasączane liquidami czy innymi magiami. Taki pellet może się różnić odrobinę składem, a więc i właściwościami (szybciej się rozpadać, bardziej puchnąć itp...), ale naprawdę szczerze wątpię, by takie niuanse miały wpływ na pobieranie go przez ryby. Zwłaszcza w trakcie takiego łowienia, do jakiego służy - czyli takiego z miejsca. Nie do długotrwałego nęcenia nim.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?
« Odpowiedź #5 dnia: 21.03.2019, 13:41 »
Na pewno za markę jak wszędzie. Akurat dobralem do darmowej dostawy i zobaczę czy to sens. Skład pewnie mają inny bo Ringers zalewa się do wysokości pelletu i zostawia na 30-60 minut. Nie jestem przekonany czy czysty coppens i skretting tak da radę zrobić by ciapy nie było.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?
« Odpowiedź #6 dnia: 21.03.2019, 13:57 »
Chyba nawet ostatnio Lucjan pisał, że kiedyś Skretting zachowywał się trochę inaczej. Teraz chonie mniej wody.

Ważne, żeby rybki brały. Wiara góry przenosi i często najlepiej biorą na to, w co najbardziej wierzymy ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?
« Odpowiedź #7 dnia: 21.03.2019, 14:27 »
Na pewno za markę jak wszędzie. Akurat dobralem do darmowej dostawy i zobaczę czy to sens. Skład pewnie mają inny bo Ringers zalewa się do wysokości pelletu i zostawia na 30-60 minut. Nie jestem przekonany czy czysty coppens i skretting tak da radę zrobić by ciapy nie było.
Coppens tak .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?
« Odpowiedź #8 dnia: 21.03.2019, 23:45 »
Witam, może ktoś z użytkowników powie mi czy jest jakaś różnica oprócz cenowej między pelletem Skretting 2,3mm a pelletem Ringers micros?

Prawdopodobnie Ringers zleca produkcję pelletów dodając coś 'od siebie'. Ogólnie jednak wielkich różnic nie ma :) Pomagają za to zalewajki i barwniki, którymi można zrobić bardzo dużo, i co polecam. Zielona betaina na przykład, żółty shelfish od Ringersa, coś czerwonego - może być truskawka, i mamy konkreta. Bez potrzeby kupowania drogiej paczki ważącej 900 gramów.

Według mnie warto dźwigać takie barwniki w płynie, gdyż każda woda jest inna, i kolor lub dodatkowy aromat może wiele zmienić. Po prostu zalewa się pellet rozcieńczoną lub nie substancją koloryzującą i jest git majonez. Co najważniejsze - nie trzeba ale można :)

Ja kupuję pellet 2 mm workami po 25 kilo, bo jest to mój podstawowy pellet, składnik zanęt, miksów, korzystam z niego przy nęceniu. O wiele lepiej kupić więc raz a dobrze, można też kupić z kimś do społu ten pellet i po sprawie. A dalej można z nim robić co nam się zachce...
Lucjan

Offline daro89krk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?
« Odpowiedź #9 dnia: 03.04.2019, 13:07 »
Dołącze się do tematu. Jak myślicie który pellet będzie idealnie pasował do zanęty Dynamite Baits Swim Stim Method Mix?? Myślę nad Coppensem albo Skrettingiem ale niewiem czym sie różnią a nie chce powielać w nich składników z zanęty.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?
« Odpowiedź #10 dnia: 03.04.2019, 13:15 »
Nie otrzymasz innej odpowiedzi poza:
- Skretting jest równie dobry co Coppens
- Ringers jest najlepszy
- Wszystkie są podobne


...i wariacje powyższych.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet skretting a Ringers Micros - czy jest różnica?
« Odpowiedź #11 dnia: 03.04.2019, 13:52 »
Jeszcze: Aller jest najtańszy :)
Marcin