Autor Wątek: Wiertło do pelletu  (Przeczytany 10012 razy)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #15 dnia: 27.07.2018, 07:54 »
Ps. Igła do stoperów? Jak? Dlaczego?
A jak użyć ponownie gumowy stoper po zdjęciu z żyłki? Przecież jeszce dobry ;). Trzeba go było sprytnie nawlec. Do tego służyła igła do nawlekania stoperów. :D

Czasami używam bardzo cienkiej igły, a do dużych stoperów, gumowych takiego nawlekacza.


Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #16 dnia: 27.07.2018, 08:31 »
Własnie takiego krawieckiego nawlekacza do igieł używam z dobrym skutkiem do przewlekania plecionki przez oczko haczyka przy wiązaniu przyponów.  Trzeba tylko nieco zacisnąć  szczypcami drucik aby "ostrze" było cieńsze.
Wiesiek

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #17 dnia: 27.07.2018, 09:14 »
A ja kupiłem sobie od wujka Lee  ręczną mini wiertareczkę za całe 9zł.   Można zakładać wiertła różnych średnic.
 Przyda się nie tylko do pelletów i kulek.

https://pl.aliexpress.com/item/Bobing-Portable-Metal-1PC-95mm-Hand-Drill-1PC-1-5mm-Twist-Drill-Bits-Manual-Drilling-Hole/32828526370.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.OYzi3x

Tak to wiertło z chin jest najlepsze jakie miałem. Tylna głowica się swobodnie okręca jak i całość jest dostatecznie długa co pozwala na podparcie w trakcie wiercenia i znacząca poprawę wygody użytkowania w stosunku do innych.
Tomek

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #18 dnia: 27.07.2019, 00:00 »
Podczepię się pod ten wątek. Zakupiłem w wędkarskim wiertełko oraz igłę do pelletu do przyponu z włosem ale widać, że otwory w pelletach często wymagają poprawienia czy powiększenia. Wspomniane wiertełko 1 mm niestety w tym przypadku nie daje rady. Potrzebne są wiertełka o większej średnicy. Jakie średnice wierteł zakupionych przez Was w sklepach budowlanych przydają się podczas nawiercania pelletu czy kulek na włos?
Marcin

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #19 dnia: 27.07.2019, 00:08 »
A to nie jest tak, że standardowe wiertła mają 1,5 mm i trzeba kupić 1,7? Pamiętam, że kupiłem takie o średnicy 1,7 mm i było git.
Jacek

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #21 dnia: 27.07.2019, 06:45 »
A to nie jest tak, że standardowe wiertła mają 1,5 mm i trzeba kupić 1,7? Pamiętam, że kupiłem takie o średnicy 1,7 mm i było git.

Z reguły mają 1,5mm. Oprócz takich zrobiłem sobie wiertełko 2mm, żeby plastikowe przedłużki w twardy pellet ładnie wchodziły.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #22 dnia: 27.07.2019, 10:00 »
2mm. Przechodzi każdy pushstop.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Dyrek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Alwernia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #23 dnia: 27.07.2019, 11:16 »
https://allegro.pl/oferta/wojskowe-wiertlo-do-kosci-chirurgiczne-2-0-mm-7883513877

Polecam, żadna kulka czy pelet mu się nie oprze, Przewierca nawet kulkę, która zapomniana na dnie torby wyschła na kamień.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #24 dnia: 27.07.2019, 11:37 »
https://allegro.pl/oferta/wojskowe-wiertlo-do-kosci-chirurgiczne-2-0-mm-7883513877

Polecam, żadna kulka czy pelet mu się nie oprze, Przewierca nawet kulkę, która zapomniana na dnie torby wyschła na kamień.

Cholera, do czego służy takie wiertło? :o


Ogólnie push-stopy mają 1.5 mm średnicy, mowa o tych dobrych, jakie ma Drennan. Nie polecam innych, nie chodzi o żadną reklamę, ale o jakość ich wykonania. Są najlepsze na rynku i używam ich od wielu lat, teraz do łowienia brzan, i są niezastąpione (nie tracę ich w ogóle przy silnych rybach jak brzany). Inne firmy mają je słabsze i gorszej jakości (często na przykład są tępe). Ale do rzeczy. Push-stop ma 1.5 mm średnicy, jednak często trzeba otwór przewiercić czymś większym aby swobodnie założyć przynętę na włos. Dlatego ja używam wiertła 1.5 mm oraz 2 mm, tak aby się odpowiednio dopasować. Trzeba pamiętać, że wiele kulek będzie pękać przy przewiercaniu, dlatego trzeba robić to ostrożnie. Dlatego warto też mieć wiertło 1 mm, aby robić nim nawiercanie wstępne przy bardzo kruchych kulkach czy pelletach. Można też nawiercać wstepnie wiertłem 1.5 mm aby potem użyć 2 mm, ilosć pęknięć przynęt będzie o  wiele mniejsza.  Tutaj mała porada, nawiercanie powinno się robić przy kruchych przynętach tak, aby nie pchać wiertła, co powoduje pękanie, ale kręcić nim, tak aby wierciło. Są przynęty które pękają, i warto być uważnym tutaj oraz cierpliwym, bo takie nawiercanie trochę może potrwać.

Inna sprawa to jak robimy włos z push-stopem. Ja robię pętelkę, tak aby supeł znajdował się około 2-4 mm za push-stopem. Jeżeli będzie on zbyt blisko, to wtedy supeł z push-stopem nabitym na igłę to 2 mm średnicy razem, co często powoduje rozpad przynęty. Jeżeli mamy tylko wiertło 1.5 mm, to wtedy otwór jest zbyt mały, i supeł będzie powodował pękanie przynęty.
Lucjan

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #25 dnia: 27.07.2019, 12:01 »
Może kogoś jeszcze zainteresuje. Nawet ciekawe wiertło https://www.castorama.pl/wiertlo-do-metalu-universal-hex-2-mm-id-1090816.html
Marcin

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #26 dnia: 27.07.2019, 13:16 »
A ja kupiłem sobie za 4 zł   taki uchwyt-wiertareczkę, wkładam tylko odpowiednie wiertełka i wiercę co chcę.
Działa

http://tiny.cc/q1kcaz
Wiesiek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #27 dnia: 27.07.2019, 19:19 »
Może kogoś jeszcze zainteresuje. Nawet ciekawe wiertło https://www.castorama.pl/wiertlo-do-metalu-universal-hex-2-mm-id-1090816.html
Dobre! Jak ktoś zabiera ze sobą małą wkrętarkę do mieszania zanęty to jak znalazł do twardych kulek.
https://allegro.pl/oferta/wojskowe-wiertlo-do-kosci-chirurgiczne-2-0-mm-7883513877

Cholera, do czego służy takie wiertło? :o

Przecież napisano. Do kości :-P ;-D

Ogólnie push-stopy mają 1.5 mm średnicy, mowa o tych dobrych, jakie ma Drennan...
Do tego dochodzi grubość żyłki x 2. Przy fluo 0,25 dochodzi 0,5 mm. I, jak pisze Luk, pętelka nie może wchodzić na pushstopa. Wtedy 2 mm może nie wystarczyć.

Ja preferuję osadzanie wierteł na klej w kołku meblowym 8 mm.

Nie śliska się w mokrych palcach.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #28 dnia: 27.07.2019, 20:20 »
W jaki sposób tak krok po kroku osadza się wiertło czy igłę w kołku meblowym?
Marcin

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiertło do pelletu
« Odpowiedź #29 dnia: 27.07.2019, 21:00 »
Ale czekaj - żartujesz? Bierzesz wiertarkę, ostrożnie wiercisz wiertłem dziurę w kołku żeby w miarę równo było, kapka kleju, wsadzasz do kołka (odwrotnie ;) ) to wiertło, którym wierciłeś i tyle....
Z pozdrowieniami - Marcin