Autor Wątek: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem  (Przeczytany 50721 razy)

Offline gdalk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« dnia: 11.10.2018, 14:52 »
Koledzy,

może ktoś podsunie jakieś ciekawe rozwiązanie. Łowię sandacza z gruntu na martwą rybkę. Zestaw zbroję klasycznie - ukleja przeszywana igłą od pyszczka do płetwy ogonowej, przypon z żyłki i pojedynczy hak, na ogonie podwójna pętla zabezpieczająca martwą rybkę przed zsuwaniem. Zestaw dobrze sprawdza się na rybach do 70cm, powyżej zaczynają się schody - większość stosowanych przeze mnie żyłek/fluo pęką podczas holu na podwójnej pętli ogonowej. Oczywiście mogę zastosować grubszy materiał przyponowy, ale na mojej wodzie znacznie obniża to liczbę brań. Nie mogę też zrezygnować z "mocowania" na ogonie, bo łowisko wymusza na mnie bardzo mocne, siłowe rzuty podczas których martwa rybka zsuwa się po przyponie. Próbowałem już kilku patentów - nić elastyczna, gumki do pelletu ale niestety efekty sa niezadowalające. Czy ktoś mógłby doradzić sposób blokowania martwej rybki na ogonie który nie osłabi przyponu? Dzięki!

Offline Tell me Artur

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 11.10.2018, 15:34 »
Ja zbroję w ten sposób:

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 11.10.2018, 15:39 »
Nie wiem gdzie łowisz ale w PL dwie kotwiczki nielegalne w martwej rybce >:(

Online Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #3 dnia: 11.10.2018, 15:44 »
A przypon z plecionki?

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #4 dnia: 11.10.2018, 16:01 »
Nigdy tak nie łowiłem, więc nie wiem, czy pomogę. Ale mam w szafie taki materiał:
https://www.decathlon.pl/kevlar-wdkarski-przyponowy-10m--id_1588608.html
Jest bardzo miękki a zębom raczej niestraszny. Szczególnie tym sandaczowym.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #5 dnia: 11.10.2018, 16:38 »
Jeśli chciałbyś łowić na mrożoną rybkę to ja stosowałem taki myk- przygotowywałem kilka gotowych zestawów uzbrajałem rybki i wtedy mroziłem. Nad wodę brałem je w termosie i po prostu po każdym braniu czy przerzucaniu zmieniałem zestaw na nowy. Zero problemów z zarzucaniem czy zsuwaniem się rybki.

Offline gdalk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #6 dnia: 11.10.2018, 16:56 »
Dzięki za odpowiedzi - zestaw z dwoma kotwiczkami to na pewno nielegal na PZW ;)

Co do mrożenia gotowych zestawów, ciekawe jak ma sie to do wytrzymałości żyłki, takie przemrożenie. Zastanawiałem się żeby przebić ogon w dwóch miejscach, przewlec zyłke i zacisnac małą śrucinę, tylko zastanawiam sie czy to nie ma gorszego wpływu na wytzrymałość.

Offline Tell me Artur

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #7 dnia: 11.10.2018, 17:07 »
Niedozwolone jest ale mam to gdzieś. Nie czekam z zacinaniem jak większość łowców sandaczy kilka minut tylko tnę zaraz po braniu. Wszystkie rybki zpięte za pysk i w dobrej kondycji wracają do wody. W d..... mam ten ich chory przepis :)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #8 dnia: 11.10.2018, 18:09 »
Ja tylko przypominam, że zgodnie z RAPR ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane... więc uwaga z tymi mrożonkami, bo jakiś "mózg" się może jeszcze przyczepić do mrożonej ryby :P

Offline gdalk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #9 dnia: 11.10.2018, 18:30 »
Mam często kontrole PSR-u na Martwej Wiśle, Policji również i złego słowa na nich nie mogę powiedzieć ;) ale przepis to przepis, zgadzam się.

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #10 dnia: 11.10.2018, 19:47 »
W d..... mam ten ich chory przepis :)
Jeżeli masz to w d... to Twoja sprawa. Ja uważam, że po prostu z Ciebie zwykły KŁUSOL i już. Należy ubolewać nad takim postępowaniem i  należy to potępiać.
Marek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #11 dnia: 11.10.2018, 19:52 »
W d..... mam ten ich chory przepis :)
Jeżeli masz to w d... to Twoja sprawa. Ja uważam, że po prostu z Ciebie zwykły KŁUSOL i już. Należy ubolewać nad takim postępowaniem i  należy to potępiać.

Należy potępiać, ale też ważyć słowa. Zauważ, że w końcowym rozrachunku ryby kolegi wracają do wody. A większości tych, co przestrzegają tego przepisu (i do tego czekają, aż sandacz będzie miał rybę w odbycie) przeważnie dostają w łeb.

Arturze, łamanie tych nielicznych przepisów służących ochronie ryb nie jest dobrym pomysłem. Świecisz przykładem, świeć na całej linii. Bo jakiś dziad zobaczy Twoją skuteczność i "ściągnie" od Ciebie nieregulaminowy pomysł ze zbrojeniem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #12 dnia: 11.10.2018, 20:14 »
Michał nie mogę się z Toba zgodzić. Jak ktoś łamie prawo to je łamie, a nie nagina >:O. Kolega łowi zestawami, które są niezgodne to według Ciebie, co to znaczy - kłusuje?????
Czy nie jest to samo, jak ja wrzucę sznur z haczykami (30 sztuk np.) z przynętą do wody i z rana wypuszczę ryby. To oczywiście wyolbrzymione porównanie, ale czy coś się różni. Zabroniony sposób połowu, ale ryba wraca do wody.

Moim zdaniem na tym portalu powinniśmy piętnować takie postępowanie. Nie ważne, że "ryba wraca w dobrej kondycji do wody".
Łamie ktoś regulamin to łamie, a nie nagina  >:O. Powtarzam się.
Moim zdaniem kto z premedytacja łamie prawo ogólnie powiedzmy wędkarskie to KŁUSOL i nie ma co się rozpisywać. Rozumie, że ktoś może z niewiedzy łamać prawo, wtedy należy go uświadomić, ale jeżeli ktoś robi to z premedytacją to KŁUSOL i tyle.
Marek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #13 dnia: 11.10.2018, 20:24 »
Michał nie mogę się z Toba zgodzić. Jak ktoś łamie prawo to je łamie, a nie nagina >:O. Kolega łowi zestawami, które są niezgodne to według Ciebie, co to znaczy - kłusuje?????
Czy nie jest to samo, jak ja wrzucę sznur z haczykami (30 sztuk np.) z przynętą do wody i z rana wypuszczę ryby. To oczywiście wyolbrzymione porównanie, ale czy coś się różni. Zabroniony sposób połowu, ale ryba wraca do wody.

Moim zdaniem na tym portalu powinniśmy piętnować takie postępowanie. Nie ważne, że "ryba wraca w dobrej kondycji do wody".
Łamie ktoś regulamin to łamie, a nie nagina  >:O. Powtarzam się.
Moim zdaniem kto z premedytacja łamie prawo ogólnie powiedzmy wędkarskie to KŁUSOL i nie ma co się rozpisywać. Rozumie, że ktoś może z niewiedzy łamać prawo, wtedy należy go uświadomić, ale jeżeli ktoś robi to z premedytacją to KŁUSOL i tyle.

Podejrzewam, że nie zawsze na 50 jedziesz 50.
Jesteś zatem PIRATEM!!! Trzeba Cię piętnować!!!
Nie ważne, że tylko troszkę przekraczasz prędkość i tylko gdy są idealne warunki pogodowo-drogowe. Jesteś pirat i już!

Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zbrojenie martwej rybki na sandacza - problem
« Odpowiedź #14 dnia: 11.10.2018, 20:27 »
Michał nie mogę się z Toba zgodzić. Jak ktoś łamie prawo to je łamie, a nie nagina >:O. Kolega łowi zestawami, które są niezgodne to według Ciebie, co to znaczy - kłusuje?????
Czy nie jest to samo, jak ja wrzucę sznur z haczykami (30 sztuk np.) z przynętą do wody i z rana wypuszczę ryby. To oczywiście wyolbrzymione porównanie, ale czy coś się różni. Zabroniony sposób połowu, ale ryba wraca do wody.

Moim zdaniem na tym portalu powinniśmy piętnować takie postępowanie. Nie ważne, że "ryba wraca w dobrej kondycji do wody".
Łamie ktoś regulamin to łamie, a nie nagina  >:O. Powtarzam się.
Moim zdaniem kto z premedytacja łamie prawo ogólnie powiedzmy wędkarskie to KŁUSOL i nie ma co się rozpisywać. Rozumie, że ktoś może z niewiedzy łamać prawo, wtedy należy go uświadomić, ale jeżeli ktoś robi to z premedytacją to KŁUSOL i tyle.

Widzisz... Chyba napisaliśmy do Artura to samo. A porównaj nasze wypowiedzi.

Booohal fajne podsumowanie ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters