Autor Wątek: Czym jeździmy na ryby?  (Przeczytany 91441 razy)

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #420 dnia: 08.10.2020, 09:06 »
Witam. Ujeżdża ktoś Focusa Mk3 w kombi? Mam kilka pytań odnośnie tej fury.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #421 dnia: 08.10.2020, 16:46 »
Emerytka nadal na rybki śmiga ;)

Jeśli miałbym wozić sprzęt kiedyś tym nowszym, to kupię coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-dla-psa-mata-bagaznika-100x60-typ-12l0-7537320154?
O to jest fajne, przydało by się tylko dzielone tylnej kanapy na siedzenia i było by mega
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #422 dnia: 08.10.2020, 17:34 »
Emerytka nadal na rybki śmiga ;)

Jeśli miałbym wozić sprzęt kiedyś tym nowszym, to kupię coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-dla-psa-mata-bagaznika-100x60-typ-12l0-7537320154?
O to jest fajne, przydało by się tylko dzielone tylnej kanapy na siedzenia i było by mega

Myślę, że to jest bez problemu do zrobienia. Zadzwonisz do producenta, podasz, gdzie mają zrobić przecięcie zapinane na rzep, i tak Ci zrobią.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #423 dnia: 09.10.2020, 22:30 »

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #424 dnia: 08.11.2020, 19:56 »
Witam Kolegow,

Dotarlem do momentu, w ktorym pakowanie wedek do rodzinnych samochodow zaczyna mnie denerwowac.
A to pukniete drewno na obiciu drzwi, a to plama na skorze, dosc...:/.

Poczytałem nieco i okazuje sie, ze za znosne pieniadze do 15k, mozna kupic calkiem fajne samochody, ktore niezle sie spisza.
Moi faworyci(mowimy oczywiscie o samochodach okolic 2000-2006):
- vw caddy minivan
- renault kangoo 4x4
- vw sharan
- suzuki vitara
- peugeot partner
- citroen berlingo

Temat zaczalem obczajac wczoraj.
Oczywiscie marzy mi sie vw transporter, w ktorym idzie sie nawet wyspac ale nie wiem czy chce az tak duze auto - moze mnie przekonacie.

I moje pytanie: jakie sa Wasze doswiadczenia z zakupem takiego narzedzia wedkarskiego?
Ktore auta najlepiej sie Wam spisaly i byly funkcjonalne?
Co po zakupie takiego narzedzia okazalo sie dysfunkcyjne, lub czego Wam zabraklo?

Tak jak napisalem, moj budzet na wedko-transport to 15k.
Z gory dziekuje za Wszelkie uwagi.

EDIT: Skupiamy sie przede wszystkim na funkcjonalnosci w kontekscie wyprawy na ryby - silniki, awaryjnosc, to moj problem, tym glowy nie chce Wam zawracac.

P.S-mam nadzieje ze Administracja nie zlinczuje mnie za tego posta, ale sprzet wedkarski to sprzet wedkarski, wiec auto wedkarskie potrzebne jak podbierak ;-).

Pozdrawiam ;-).

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #425 dnia: 08.11.2020, 20:05 »
Volvo XC70 Cross Country?

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #426 dnia: 08.11.2020, 20:11 »
Volvo XC70 Cross Country?

Szkoda takiego auta.
Nie chce sie martwic urwana miska olejowa...a jak przypadkiem wedko-transport utopie w lowisku, to tez nie bede plakal i wroce do domu pociagiem usmiechniety z butelka whiskey ;-).

To ma byc samochod, do ktorego wrzuca sie krzeslo wedkarskie z otwarta klapa z odleglosci 10m, i bez strachu ze cos sie obije ;-).

L.M.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #427 dnia: 08.11.2020, 20:12 »
Z listy usunąłbym:
- caddy - miałem i straszliwe problemy - silnik 1,9TDI niby dobry a ja pół auta wymieniłem mam złe doświadczenia/
- sharana - słabe opinie.
Berlingo - klient miał błyskawicznie sprzedał i powiedział, że już nigdy więcej :)
Za to polecić moge / dobre doświadczenia :
- renault kangoo - jeździłem w firmie - jak dla mnie rewelacyjne auto - mieliśmy z silnikiem 1,5 dci jak się nie mylę - trochę słabe, ale spalanie i awaryjność rewelacyjna 
Dodałbym /Pod uwagę wziąłbym i to rewelacyjna wg mnie opcja:
- Forda Galaxy - najlepiej z silnikiem 2,0 i gazem - to taki mały kiosk na kółkach :), (wg mnie niewiele mniejszy pojemnościowo od VW transportera - wiadomo transporter wyższy ale ceny też wyższe :)) ceny częsci bajka, dostępność dobra - jest 7mio osobowy, jak wyciągniesz fotele z 2 i 3 rzędu to spokojnie pośpisz.  Niby to samo co sharan, ale sharany maja straszną opinie a Galaxy rewelacyjne, ja kupiłem jakiegoś szrota z 2001 za 3,5k jexdziłem 2 lata i sprzedałem za 3k - żałuje...
Pod uwagę brałbym też renaulta Grand Scenica - tez dość fajne auta, ale raczej nowsze wypusty powyżej 2010 r.

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #428 dnia: 08.11.2020, 20:14 »
Z listy usunąłbym:
- caddy - miałem i straszliwe problemy - silnik 1,9TDI niby dobry a ja pół auta wymieniłem mam złe doświadczenia/
- sharana - słabe opinie.
Berlingo - klient miał błyskawicznie sprzedał i powiedział, że już nigdy więcej :)
Za to polecić moge / dobre doświadczenia :
- renault kangoo - jeździłem w firmie - jak dla mnie rewelacyjne auto - mieliśmy z silnikiem 1,5 dci jak się nie mylę - trochę słabe, ale spalanie i awaryjność rewelacyjna 
Dodałbym /Pod uwagę wziąłbym i to rewelacyjna wg mnie opcja:
- Forda Galaxy - najlepiej z silnikiem 2,0 i gazem - to taki mały kiosk na kółkach :), (wg mnie niewiele mniejszy pojemnościowo od VW transportera - wiadomo transporter wyższy ale ceny też wyższe :)) ceny częsci bajka, dostępność dobra - jest 7mio osobowy, jak wyciągniesz fotele z 2 i 3 rzędu to spokojnie pośpisz.  Niby to samo co sharan, ale sharany maja straszną opinie a Galaxy rewelacyjne, ja kupiłem jakiegoś szrota z 2001 za 3,5k jexdziłem 2 lata i sprzedałem za 3k - żałuje...
Pod uwagę brałbym też renaulta Grand Scenica - tez dość fajne auta, ale raczej nowsze wypusty powyżej 2010 r.

Hej, dziekuje za rekomendacje techniczne, ale tym na razie sie nie martwmy, to moj problem.
Skupiamy sie przede wszystkim na funkcjonalnosci w kontekscie wyprawy na ryby.

BTW-dziekuje za rekomendacje co do VW Transportera, domyslam sie ze tam mozna juz zrobic maly domek wedkarski ;-).

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #429 dnia: 08.11.2020, 20:15 »
Według mnie Berlingo i długo długo nic. Miałem i byłem zadowolony. W pracy też było ich kilka i nigdy nie było z nimi problemów. Według mnie nr 1.

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #430 dnia: 08.11.2020, 20:16 »
Subaru Forester . Pakowny. Super napęd w terenie. Silnik benzynowy bez turbo niezniszczalny.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #431 dnia: 08.11.2020, 20:17 »
ja polecam Forda Galaxy - co do VW nie mam zdania bo nie miałem - znajomy ma ale na budowie używa jeździ 20 km dziennie - do roboty i z powrotem :) - samochód już kultowy :) - z jakiegoś powodu.

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #432 dnia: 08.11.2020, 20:18 »
Subaru Forester . Pakowny. Super napęd w terenie. Silnik benzynowy bez turbo niezniszczalny.

Fajna opcja, musze sprawdzic jak z bagaznikiem.

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #433 dnia: 08.11.2020, 20:19 »
Volvo XC70 Cross Country?

Nie chce sie martwic urwana miska olejowa...a jak przypadkiem wedko-transport utopie w lowisku, to tez nie bede plakal i wroce do domu pociagiem usmiechniety z butelka whiskey ;-).


21 cm prześwitu - najwięcej z tych które rozważasz ;-)

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 494
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #434 dnia: 08.11.2020, 20:19 »
Jakiś czas temu stanąłem przed podobnym, jak nie takim samym dylematem. Przymierzałem się i kombinowałam aż na "placu boju" zostały;
- Caddy, ale w wersji long,
- Sharan/Alhambra/Galaxy
W rezerwie citroen Jumpy/fiat Scudo/pugeot Expert pierwszej generacji.

Wygrał Sharan (benzyna - gaz), z racji na ładowność (pokrowiec 2m mieści się bez problemu), prześwit, przestrzeń - da się wygodnie przespać, oraz koszty eksploatacyjne. A także wygodę i komfort za kółkiem w dalszych trasach.
Kuba