Autor Wątek: Łowisko PZW Bażyna, czyli piękna woda i piękne ryby - 27.09.2017  (Przeczytany 27883 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Na filmie faktycznie się mylę w tej kwestii. Ale wątpię, aby za tę cenę tam ktoś zaglądał często, inne komercje karpiowe są dwukrotnie tańsze, i nie trzeba aż tyle drałować.
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Licencje droższe w 2018

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/25/cms/szablony/10905/pliki/uchwala_nr_622017_prezydium_zo_w_sprawie_zatwierdzenia_regulaminu_amatorskiego_polowu_ryb_na_lowisku_specjalnym_nr_654_bazyna_w_2018r.pdf



Widzę, że opiekunowie Bażyny zaczynają powoli podcinać sobie gałąź na której siedzą. Ja rozumiem, że czasem wzrost cen jest nieunikniony, ale to nie zwalnia ich z logicznego myślenia!
W ciągu najbliższych kilku lat, wzrośnie nam na rejonie ilość łowisk NK, ryb zacznie przybywać i ludzie zamiast płacić na Bażynie, będą latać po miejscowych, rybnych już wtedy wodach.
Myślałem, że jak na starość będę zniedołężniały, to przynajmniej będę miał możliwość łowienia wielkich karpi Bażynie :'( Tam plac równy, to śmiało z balkonikiem doczłapię, ale widzę jednak, że lata Bażyny są policzone.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Ja wiem czy to aż tak drogo....
W sumie ceny jak na komercji...

Pytanko rozumiem że to 220 zł - jest na cały sezon....na staw z miskami....
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Ja wiem czy to aż tak drogo....
W sumie ceny jak na komercji...

Pytanko rozumiem że to 220 zł - jest na cały sezon....na staw z miskami....



Absolutnie nie jest drogo, nie o tym Macieju pisałem.
Te 220 złotych płacimy za przyległe licencje, za wodę z miśkami tylko dniówki.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Ja wiem czy to aż tak drogo....
W sumie ceny jak na komercji...

Pytanko rozumiem że to 220 zł - jest na cały sezon....na staw z miskami....



Absolutnie nie jest drogo, nie o tym Macieju pisałem.
Te 220 złotych płacimy za przyległe licencje, za wodę z miśkami tylko dniówki.

No to komercha i to tania ( za trzy dni są stawki jak u innych za dobę)
Maciek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
50zł to raczej drogo, komercje kosztują 20-30zł
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Cytuj
Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy Policjii  Państwowej Straży Rybackiej; strażników: Społecznej Straży Rybackiej, Straży Ochrony Mienia PZW,  Państwowej Straży Łowieckiej i Straży Leśnej oraz upoważnionych osób przez Zarząd koła PZW nr 62Wodzisław Śl. Podczas kontroli należy okazać: legitymację członkowską PZW (w przypadku członka PZW), kartę wędkarską, zezwolenie wraz z rejestrem oraz złowione ryby.

-upoważnione osoby przez zarząd koła?

Jest jakaś lista tych upoważnionych? W jaki sposób ich rozpoznać, czym się legitymują? :o
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Cytuj
Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy Policjii  Państwowej Straży Rybackiej; strażników: Społecznej Straży Rybackiej, Straży Ochrony Mienia PZW,  Państwowej Straży Łowieckiej i Straży Leśnej oraz upoważnionych osób przez Zarząd koła PZW nr 62Wodzisław Śl. Podczas kontroli należy okazać: legitymację członkowską PZW (w przypadku członka PZW), kartę wędkarską, zezwolenie wraz z rejestrem oraz złowione ryby.

-upoważnione osoby przez zarząd koła?

Jest jakaś lista tych upoważnionych? W jaki sposób ich rozpoznać, czym się legitymują? :o

Chodzi zapewne o stróża który tam jest 24/h.
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Grzegorz, tam jest dwóch facetów, co obsługują ten geszeft. Pobierają opłaty, koszą trawę, pilnują porządku i całego dobytku.
To i nich mowa ;)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Cytuj
Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy Policjii  Państwowej Straży Rybackiej; strażników: Społecznej Straży Rybackiej, Straży Ochrony Mienia PZW,  Państwowej Straży Łowieckiej i Straży Leśnej oraz upoważnionych osób przez Zarząd koła PZW nr 62Wodzisław Śl. Podczas kontroli należy okazać: legitymację członkowską PZW (w przypadku członka PZW), kartę wędkarską, zezwolenie wraz z rejestrem oraz złowione ryby.

-upoważnione osoby przez zarząd koła?

Jest jakaś lista tych upoważnionych? W jaki sposób ich rozpoznać, czym się legitymują? :o

Chodzi zapewne o stróża który tam jest 24/h.

Domyślam się, że chodzi o obsługę czy tam stróża. Zastanawiam się tylko czy to formalnie jest zgodne z przepisami i ewentualnie czy ktoś wydał odpowiednie upoważnienie w związku z tym, stworzył listę upoważnionych, czy to tylko upoważnienie "ustne"... Trochę się czepiam. Przyznam. Kiedyś chcieliśmy podobną rzecz zrobić na licencji, to okręg stwierdził, że to nie jest legalne. Teraz nagle kontrole na Bażynie może przeprowadzać stróż...
Grzegorz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Cytuj
Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy Policjii  Państwowej Straży Rybackiej; strażników: Społecznej Straży Rybackiej, Straży Ochrony Mienia PZW,  Państwowej Straży Łowieckiej i Straży Leśnej oraz upoważnionych osób przez Zarząd koła PZW nr 62Wodzisław Śl. Podczas kontroli należy okazać: legitymację członkowską PZW (w przypadku członka PZW), kartę wędkarską, zezwolenie wraz z rejestrem oraz złowione ryby.

-upoważnione osoby przez zarząd koła?

Jest jakaś lista tych upoważnionych? W jaki sposób ich rozpoznać, czym się legitymują? :o

Chodzi zapewne o stróża który tam jest 24/h.

Domyślam się, że chodzi o obsługę czy tam stróża. Zastanawiam się tylko czy to formalnie jest zgodne z przepisami i ewentualnie czy ktoś wydał odpowiednie upoważnienie w związku z tym, stworzył listę upoważnionych, czy to tylko upoważnienie "ustne"... Trochę się czepiam. Przyznam. Kiedyś chcieliśmy podobną rzecz zrobić na licencji, to okręg stwierdził, że to nie jest legalne. Teraz nagle kontrole na Bażynie może przeprowadzać stróż...


Słusznie! Dowiem się i dam znaka.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Już wiem! Stróże mają na kontrolowanie papier z okręgu. A podwyżka jest prawdopodobnie dlatego, iż skończyła się dotacja z okręgu. A dodatkowo założyli kamerki i instalują pomosty na namioty.

Offline CEGLAK

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Witam, czy jeżeli mam opłaconą składke PZW na ten rok to na zbiorniku numer 2 muszę oplacac jednodniowe zezwolenie?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Tak, ci z opłaconymi składkami płacą mniej :)
Lucjan