Autor Wątek: Majówka - pomoc i porady dla karpiarza  (Przeczytany 3051 razy)

Offline Smoke9123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Majówka - pomoc i porady dla karpiarza
« dnia: 29.03.2019, 13:19 »
Witam jestem początkującym karpiarzem mam pytanie odnośnie miejscówki  i ilości oraz zapachu towaru do nęcenia. Łowić będę  na zbiorniku pzw  o powierzchni 4.63 ha. Dno jest piaszczyste, w głębszych dołkach sporadycznie jest muł. Dno jeziorka mam przesadowane, jest duża ilość górek oraz dołków. Planuje necić  na spadzie  z górki 1m na 2.5m potem jest krótki blat i spad na 4.8m. W zbiorniku wystepuja: lin, karaś,  leszcz, płoć, wzdręga, karp, amur i ryby drapieżne. Nastawiam się na karpia i amura, zasiadke chce zaliczyć w majówkie przez 6 dni. Mój pomysł na necenie 10-15kg kukurydzy zalanej dipem, 2kg konopi, po 1kg kulek 15,18mmm szybko wabiacych oraz długo wabiacych, do tego 2kg pellet 12mm szybko pracującego firmy Meus oraz 3 kg pellet 12mm profess signal wszystko o smaku truskawki. Myślę dodatkowo dać ok. 1kg  kulek 20mm czarny halibut na przełamanie smaku. Część kulek i pelletu będzie pokruszona. Teraz pytanie do Was forumowiczów czy miejsce, smaki oraz ilość towaru będzie dobra. Proszę o sugestie i porady.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Majówka - pomoc i porady dla karpiarza
« Odpowiedź #1 dnia: 29.03.2019, 13:58 »
Mógłbym się wypowiedzieć gdybym znał zbiornik i populacje ryb go zamieszkującą.
A tak to tylko jedno: kuku nie zaszkodzi, a pozostałe ithemy raczej też nie.

Jeszcze zależy co ile chcesz donęcać i przewozić zestawy. Ważne też: co na haku, warunki atmosferyczne itd.
Zestawy umieszczałbym też w różnych lokalizacjach.

Jest wiele szkół jak to robić.
Ja łowię raczej intensywnie, ale to dlatego że moje zasiadki są krótkie 12-14 h.

Rzeczne wielodniowe zasiadki realizowałem zupełnie inaczej niż krótkie karpiowe.
;)

Offline Smoke9123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Majówka - pomoc i porady dla karpiarza
« Odpowiedź #2 dnia: 29.03.2019, 14:16 »
Karp co roku jest w wpuszczany, pływają też miśki  do 10 kg amura jest mniej ale trafiają się 10+  necić planuje przez 5 dni raz dzienne w ostatni w ogóle. Myślę zacząć dużą ilością kukurydzy i troszkę kulek. Z dnia na dzień zmieszać ilość kukurydzy  a zwiększać ilość kulek i pelletu.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Majówka - pomoc i porady dla karpiarza
« Odpowiedź #3 dnia: 03.04.2019, 23:15 »
Czołem!

Skład zanętowy wygląda smakowicie :-)
Mały zbiornik, więc będziesz miał możliwość obłowienia wielu miejsc. Jeśli nie będziesz przeszkadzał innym wędkującym, to najlepiej byłoby umieszczać zestawy w różnych miejscach.
Pozwoliłem sobie na wzmiankę o tym przeszkadzaniu, bo niestety praktyki karpiarzy czasem bywają niezbyt szczęśliwe. Jeśli nad wodą nie ma nikogo, to można porozciągać żyłki w różnych kierunkach. Trzeba się jednak wtedy liczyć z tym, że jeśli ktoś przyjdzie, to trzeba umożliwić mu łowienie w obrębie jego stanowiska.

Połamania! :fishonhook:
Pozdrawiam
Mateusz

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Majówka - pomoc i porady dla karpiarza
« Odpowiedź #4 dnia: 04.04.2019, 09:10 »
Z tego co piszesz zbiornik jest mały, więc praktycznie z każdego brzegu dorzuci się wszędzie. Jeśli jest tam konkurencja wędkarska to proponowałbym skupić się raczej na jednym smaku/zapachu "nowym" dla tego zbiornika np halibut czy truskawka czy jakiś inny, ale jeden.
Czy warto robić klasyczną miejscówkę ??? - na tak małym zbiorniku wg mnie nie, bo ryba podróżuje po nim całym, za mały jest.
Na czym bym się skupił - zachęcić do brania i przyzwyczaić ewentualnie do smaku (uważam, że na tak małym zbiorniku nie przyzwyczaisz do konkretnego miejsca).
Zacząłbym też nęcić z 5 - 10 dni przed majówką (jeśli masz blisko) , tak, żeby mnie nie podpatrzyli, a na majówce tylko łowił i donęcał w niewielkich ilościach.
Oczywiście zbiornika nie znam - to tylko takie moje przemyślenia.