Autor Wątek: Sposób na miętusa  (Przeczytany 35104 razy)

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #30 dnia: 09.11.2017, 11:45 »
W sumie miętus to padlinożerca, także jak żeruje to nie pogardzi niczym co mięsne. Trzeba go szukać niedaleko brzegu w dołkach na pograniczu nurtu, tam gdzie prąd rzeki może mu coś do żarcia przynieść. Podobno większe egzemplarze migrują na tarło dlatego przeważnie łowi się egzemplarze niewielkie 30-35 cm, gdyż te większe ciężko namierzyć jak są w ruchu. Na innym forum kiedyś rozmawiałem z wędkarzem łowiącym regularnie miętusy na Odrze. Ganiał za nimi aż do ujścia do morza, a jakie zdjęcia wstawiał pięknych sztuk to poezja. :P
Tomek

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #31 dnia: 09.11.2017, 12:52 »
Większa rzeka, większe ryby.
Feeder & spinning

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #32 dnia: 09.11.2017, 12:53 »
Najlepsze wg mnie to jednak fileciki z płotki lub połówki uklejki. Próbowałem na fileciki z flądry ale brań było dużo mniej chociaż flądra ma bardzo intensywny zapach i powinna być skuteczna. Znajomy łowi na filety z leszcza i także na wyniki nie narzeka. Rosówka i czerwone to głównie malutkie miętusy.

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #33 dnia: 09.11.2017, 13:04 »
Tak płotka,leszczyk.
Ale kto patroszył kiedyś miętusy to powinien zauważyć , że najczęściej w żołądku miały kiełbie
Feeder & spinning

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #34 dnia: 09.11.2017, 13:47 »
Większa rzeka , większe ryby
No nie do końca, łowię w Wiśle, Narwi i Bugu i ciężko mi przekroczyć wymiar 45 cm, bo po prostu za rzadko jeżdżę i nie mogę trafić na te większe. Ten odrzański łowca twierdzi że najlepszymi miesiącami na łowienie jest grudzień i maj. W grudniu jest już na moich rzekach pod ochroną, a maj obalił całą moją teorię, że to zimowa ryba.
Tomek

Offline Waldemar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Koło nr 3 Rozwadów
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #35 dnia: 09.11.2017, 19:49 »
Próbowałem kilka razy na Tanwi przed zaporą ale nie miałem nawet dotyku miętusa, kolega mówił że ludzie z Ulanowa łowią zaraz przy zaporze a nawet na niej tylko nie wiem jak to ma się do przepisów, w tym roku wybiorę się na przy ujściowy odcinek Tanwi.

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #36 dnia: 10.11.2017, 09:04 »
Większa rzeka , większe ryby
No nie do końca, łowię w Wiśle, Narwi i Bugu i ciężko mi przekroczyć wymiar 45 cm, bo po prostu za rzadko jeżdżę i nie mogę trafić na te większe. Ten odrzański łowca twierdzi że najlepszymi miesiącami na łowienie jest grudzień i maj. W grudniu jest już na moich rzekach pod ochroną, a maj obalił całą moją teorię, że to zimowa ryba.
I masz odpowiedź ? ryby dużej raczej z partyzanta się nie złowi.
W maju często jeszcze rzeką płynie pośniegówka i raczej chodzi o temperaturę wody
Feeder & spinning

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #37 dnia: 10.11.2017, 09:05 »
Próbowałem kilka razy na Tanwi przed zaporą ale nie miałem nawet dotyku miętusa, kolega mówił że ludzie z Ulanowa łowią zaraz przy zaporze a nawet na niej tylko nie wiem jak to ma się do przepisów, w tym roku wybiorę się na przy ujściowy odcinek Tanwi.
50 m przed jest tablica z zakazem wędkowania.
Feeder & spinning

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #38 dnia: 10.11.2017, 10:27 »
Większa rzeka , większe ryby
No nie do końca, łowię w Wiśle, Narwi i Bugu i ciężko mi przekroczyć wymiar 45 cm, bo po prostu za rzadko jeżdżę i nie mogę trafić na te większe. Ten odrzański łowca twierdzi że najlepszymi miesiącami na łowienie jest grudzień i maj. W grudniu jest już na moich rzekach pod ochroną, a maj obalił całą moją teorię, że to zimowa ryba.
I masz odpowiedź ? ryby dużej raczej z partyzanta się nie złowi.
W maju często jeszcze rzeką płynie pośniegówka i raczej chodzi o temperaturę wody
A no nie mam, nigdy nie złowiłem w maju miętusa, ale też i się na niego nie nastawiałem.
Tomek

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #39 dnia: 10.11.2017, 10:36 »
Na rzece na której łowie to mam wrażenie że każdy większy dołek z krzakami lub kamieniami to prawie pewne miejsce na miętusa. Są miejsca gdzie trafiają się większe sztuki jak i miejsca gdzie tylko maluchy biorą . Ważne aby dno było piaszczyste i woda natleniona. Jakoś nie mogę rozeznać w których miejscach można liczyć na większe sztuki . Zasada jest taka że jak są brania to prawie zawsze większe miętusy meldują się jako pierwsze jeśli oczywiście w danym miejscu są :)

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #40 dnia: 10.11.2017, 12:46 »
Na rzece na której łowie to mam wrażenie że każdy większy dołek z krzakami lub kamieniami to prawie pewne miejsce na miętusa. Są miejsca gdzie trafiają się większe sztuki jak i miejsca gdzie tylko maluchy biorą . Ważne aby dno było piaszczyste i woda natleniona. Jakoś nie mogę rozeznać w których miejscach można liczyć na większe sztuki . Zasada jest taka że jak są brania to prawie zawsze większe miętusy meldują się jako pierwsze jeśli oczywiście w danym miejscu są :)

A no masz racje zawsze jest pierwszy duzy , a później knypki.
A gdzie na tej rzece nie ma krzaków i zaczepów ? ;D
Feeder & spinning

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #41 dnia: 10.11.2017, 17:14 »
W sumie miętus to padlinożerca, także jak żeruje to nie pogardzi niczym co mięsne. Trzeba go szukać niedaleko brzegu w dołkach na pograniczu nurtu, tam gdzie prąd rzeki może mu coś do żarcia przynieść. Podobno większe egzemplarze migrują na tarło dlatego przeważnie łowi się egzemplarze niewielkie 30-35 cm, gdyż te większe ciężko namierzyć jak są w ruchu. Na innym forum kiedyś rozmawiałem z wędkarzem łowiącym regularnie miętusy na Odrze. Ganiał za nimi aż do ujścia do morza, a jakie zdjęcia wstawiał pięknych sztuk to poezja. :P

Piotr Szukała?
Feeder & spinning

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #42 dnia: 10.11.2017, 17:54 »
Nie wiem, jest pod nickiem lota lota.
Tomek

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #43 dnia: 17.11.2017, 14:45 »
Nie wiem; on był w latach 2008 na innym forum ale nie pamiętam nicku. Super okazy łowił w okolicy 3 kg!


Feeder & spinning

Offline Waldemar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Koło nr 3 Rozwadów
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Sposób na miętusa
« Odpowiedź #44 dnia: 17.11.2017, 15:25 »
Próbowałem kilka razy na Tanwi przed zaporą ale nie miałem nawet dotyku miętusa, kolega mówił że ludzie z Ulanowa łowią zaraz przy zaporze a nawet na niej tylko nie wiem jak to ma się do przepisów, w tym roku wybiorę się na przy ujściowy odcinek Tanwi.
50 m przed jest tablica z zakazem wędkowania.

No właśnie a miejscowi łowią pod samą zaporą.