Autor Wątek: Ciekawe filmy  (Przeczytany 1372055 razy)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #405 dnia: 24.05.2015, 20:44 »
Recepta na zwyciestwo :D

1 kg cukru pudru ??? dobry jest! :thumbup:
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #406 dnia: 28.05.2015, 18:37 »
Pozdrawiam - Gienek

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #407 dnia: 30.05.2015, 20:09 »
p. Dominik wyrzucony z lowiska :/ Szkoda gadac...


Znam to łowisko bardzo dobrze i z tego co widać to właśnie ‘’ Mały rekin ‘’ nie ma racji, łowi on na południowym brzegu gdzie nie wolno wywozić przynęt łódkami – a to właśnie na filmie robią. Stanowiska do wywózki i łowienia z większych odległości znajdują się na przeciwległych brzegach wschodnim i zachodnim. Słuszna rację miał gościu który przyszedł wkurzony, Mały Rekin wywożąc przynętę wywiózł ją z pewnością w poprzek kilku jak nie kilkunastu innych zestawów. Poza tym żeby nie dopuścić do takiej sytuacji max odległość na której wolno łowić z brzegu południowego to 20 m, to jest brzeg udostępniony raczej początkującym wędkarzom a nie do wywózki zestawów na środek. Myślę że wywózka zestawów łódką, na tym zbiorniku gdzie praktycznie z każdego miejsca można dorzucić na środek / około 80m / zakrawa lekko na snobizm i chęć pochwalenia się łódką, co nie tylko w ich przypadku zauważyłem.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #408 dnia: 31.05.2015, 00:01 »

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #409 dnia: 31.05.2015, 07:16 »
Fajna sprawdzona metoda stara jak świat,bardzo popularna do tej pory przynajmniej nad Odrą
Staś
Klasyczny Feeder

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #410 dnia: 31.05.2015, 08:12 »
p. Dominik wyrzucony z lowiska :/ Szkoda gadac...


Znam to łowisko bardzo dobrze i z tego co widać to właśnie ‘’ Mały rekin ‘’ nie ma racji, łowi on na południowym brzegu gdzie nie wolno wywozić przynęt łódkami – a to właśnie na filmie robią. Stanowiska do wywózki i łowienia z większych odległości znajdują się na przeciwległych brzegach wschodnim i zachodnim. Słuszna rację miał gościu który przyszedł wkurzony, Mały Rekin wywożąc przynętę wywiózł ją z pewnością w poprzek kilku jak nie kilkunastu innych zestawów. Poza tym żeby nie dopuścić do takiej sytuacji max odległość na której wolno łowić z brzegu południowego to 20 m, to jest brzeg udostępniony raczej początkującym wędkarzom a nie do wywózki zestawów na środek. Myślę że wywózka zestawów łódką, na tym zbiorniku gdzie praktycznie z każdego miejsca można dorzucić na środek / około 80m / zakrawa lekko na snobizm i chęć pochwalenia się łódką, co nie tylko w ich przypadku zauważyłem.
 

Ja osobiscie zastanawiam sie jaki jest sens wywozu lodkami na stawach komercyjnych
nie wiem ale ja uwazam ze nalezy rybe sciagac na takich lowiskach w odleglosci zutu z wedki
zastanawiam sie skoro prubujemy zlowic ja na akwenie zamknietym  a takim jest niewatpliwie staw to nie lepiej prubowac aby ona podeszla do nas anie warjowac i prubowac dotrzec my do niej
to kwestia czasu kiedy ryba podejdzie a jak zawodnicy mysla ze tylko karpiszony sa na srodku lowiska to sie myla
najwazniejsza sprawa to fakt jezeli goscie beda futrowac tylko na srodku to wiadomo to bedzie stolowka i karpiszony beda podchodzily sporadycznie i dlatego jeste zdziwiony polityka wlascicieli ze pozwalaja na stawach wywozic lodkami
zasada jak wlasciciel bedzie miec kloce w wodzie to i tak klijenci sie zjawia nawet jesli bedzie zakaz wywozu
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #411 dnia: 31.05.2015, 08:20 »
Fajnie to skomentował kolego fish 07,snobizm i szpan
Staś
Klasyczny Feeder

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #412 dnia: 31.05.2015, 08:22 »
Fajnie to skomentował kolego fish 07,snobizm i szpan

zgadzam sie te łódki na stawach komercyjnych jak dla mnie to paranoja
Maciek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #413 dnia: 31.05.2015, 10:12 »
Przede wszystkim ten klimat, i inne przedstawione tutaj komercyjne atrakcje zupełnie mi nie odpowiadają... Dla mnie to wędkarskie piekło..
Ok, rzecz gustu.

Pozwolę jednak wyrazić swoje zdanie w temacie.
Zgadzam się że na tego typu łowiskach wywożenie, zanęcane za pomocą łódeczki powinno być zabronione. Mały zbiornik, duża presja i jeszcze dodatkowe zamieszanie na wodzie z powodu łódek...Atmosfera trochę jak w wesołym miasteczku...Albo jakimś Las Vegas..
Poza tym co dalej? Śledzenie czipowanych ryb za pomocą GPS?

Uważam, że stosowanie łódek zanętowych powinny być dozwolone jedynie na większych zbiornikach. Powiedzmy powyżej 10ha.
Ograniczenia powinny również dotyczyć, zasięgu łódek.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #414 dnia: 31.05.2015, 11:56 »
W ten sposób także można skutecznie łowić karpiki. I nie tylko karpiki..:)
Dla mnie to jest prawdziwy relaks.

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #415 dnia: 31.05.2015, 13:49 »
Witam wszystkich.Kiedyś widziałem nad wodą taką sytuację.Na brzegu z wędką stała żona "wędkarza",który na pontonie wywoził przynętę.Łowisko było zarośnięte.Kiedy już wpuścił zestaw w "oczko" to następnie płynął do brzegu i na liściach grążeli układał żyłkę,jakby mu wzięła ryba to miał po nią płynąć.Powiedziałem mu że to nie ma nic wspólnego z wędkowaniem,że wędkę postawił tak jakby postawił sieć.Że to co robi to jest polowanie na rybę a nie wędkowanie.No ale jak sam powiedział on poluje na karpia.
Uważam że powinien obowiązywać zakaz wywożenia przynęt i zanęt,stosowania ehosond,gpsów itp.A swoją drogą ciekawy jestem jak taki "snajper" potrafi zarzucić wędkę z brzegu w miejsce gdzie wywiózł tą małą łódeczką zanętę.Śmiech mnie ogarnia jak czasem widzę na jakimś filmie co wyczyniają ci niby wędkarze.

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #416 dnia: 31.05.2015, 14:50 »
Przede wszystkim ten klimat, i inne przedstawione tutaj komercyjne atrakcje zupełnie mi nie odpowiadają... Dla mnie to wędkarskie piekło..
Ok, rzecz gustu.

Pozwolę jednak wyrazić swoje zdanie w temacie.
Zgadzam się że na tego typu łowiskach wywożenie, zanęcane za pomocą łódeczki powinno być zabronione. Mały zbiornik, duża presja i jeszcze dodatkowe zamieszanie na wodzie z powodu łódek...Atmosfera trochę jak w wesołym miasteczku...Albo jakimś Las Vegas..
Poza tym co dalej? Śledzenie czipowanych ryb za pomocą GPS?

Uważam, że stosowanie łódek zanętowych powinny być dozwolone jedynie na większych zbiornikach. Powiedzmy powyżej 10ha.
Ograniczenia powinny również dotyczyć, zasięgu łódek.

Jeżeli nie łódką, to helikopterem dowiozą ;) Chciałbyś mieć nalot spombami z drugiego brzegu małego łowiska czy łódkę zdalnie sterowaną pod nosem? Pytam poważnie, bo jedno i drugie robi zamieszanie.

Komercje to mały pikuś. Jest regulamin - nie podoba się - wyjazd, w razie oporów długotrwały ban. Na wodach ogólno dostępnych to dopiero jest Dziki Zachód: dziadki na łodziach na chama wpływają w nęcone miejsca, nie daj Boże złów coś przy nich, to miejscówka jest spalona, na brzegach pseudokarpiarze walący suchą kukurydzę do wody workami, okupacja miejscówek na dwie lub trzy zmiany, nocne serenady po całym jeziorze.....
U nas prawo trzeba zmienić. Opiekunów wód powołać - takich z prawdziwego zdarzenia.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #417 dnia: 31.05.2015, 15:27 »
"Jeżeli nie łódką, to helikopterem dowiozą ;) Chciałbyś mieć nalot spombami z drugiego brzegu małego łowiska czy łódkę zdalnie sterowaną pod nosem? Pytam poważnie, bo jedno i drugie robi zamieszanie.

Komercje to mały pikuś. Jest regulamin - nie podoba się - wyjazd, w razie oporów długotrwały ban. Na wodach ogólno dostępnych to dopiero jest Dziki Zachód: dziadki na łodziach na chama wpływają w nęcone miejsca, nie daj Boże złów coś przy nich, to miejscówka jest spalona, na brzegach pseudokarpiarze walący suchą kukurydzę do wody workami, okupacja miejscówek na dwie lub trzy zmiany, nocne serenady po całym jeziorze.....
U nas prawo trzeba zmienić. Opiekunów wód powołać - takich z prawdziwego zdarzenia. "

Spodowanie,- o tym nie pomyślałem. No, to jeszcze większa masakra.
Więc konsekwentnie stwierdzę że spodowanie na małych zbiornikach również powinno być zabronione ;)

W pozostałym masz zdecydowanie rację. Doświadczyłem tego wszystkiego już wielokrotnie. M.in. z tych powodów darowałem sobie karpiowanie. Miałem już dość tego cyrku.
Polowanie na duże drapieżniki pozwala mi (jeszcze) na skuteczną ucieczkę od tego wszystkiego... Choć też trzeba się bardzo, ale to bardzo pilnować..
A biała ryba jedynie wczesną wiosną, głównie luty marzec.
Teraz nawet za linem na grajdoły już czasem nie mam ochoty jeździć. Choćby ostatnia sytuacja. Bodaj w środę wydłubałem malutkiego linka. Maleństwo. Kawałek dalej był miejscowy i widział. Już okupuje to stanowisko. Skutecznie. Jest na rencie...:)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #418 dnia: 02.06.2015, 21:42 »
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #419 dnia: 03.06.2015, 19:17 »
Krzysztof