Autor Wątek: Trolling - szczupak  (Przeczytany 3075 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Trolling - szczupak
« dnia: 05.09.2020, 19:22 »
Jest może wśród nas ktoś kto zna się na "szczupakowym trollingu"? Chce w tym roku spróbować tej metody i szukam porady 🙂

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Trolling - szczupak
« Odpowiedź #1 dnia: 05.09.2020, 20:00 »
Też jestem zainteresowany tematem, planuję coś podobnego na rok 2021 - Mazury.
;)

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Trolling - szczupak
« Odpowiedź #2 dnia: 05.09.2020, 23:59 »
Jest może wśród nas ktoś kto zna się na "szczupakowym trollingu"? Chce w tym roku spróbować tej metody i szukam porady 🙂

Ale konkretne jakie pytania masz?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Trolling - szczupak
« Odpowiedź #3 dnia: 06.09.2020, 10:29 »
Szukam jakiejś wędki i przynet do trollingu na wodzie 2,5-5m głębokości. Głównie chodzi mi o jakieś sprawdzone woblery 10-12cm i gumy (jak je zbroić do trollingu).

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Trolling - szczupak
« Odpowiedź #4 dnia: 06.09.2020, 17:31 »
Jak szczupak i trolling to raczej większe przynety. Woblery to np Salmo Executor Sahllow Runner. Gumy -15 i 23 cm rippery Relaxa, generalnie na rynku jest taka masa przynęt, ze głowa boli.

Generalnie - woblery 12 cm ok, jak gumy to nie schodziłbym ponizej 15cm. Bardzo lubie tez gumy Dragona - Lunatic i  Mutant 15cm ale przyneta numer jeden to jednak Relax 23cm - rozumiem, ze rozmawiamy o szczupakach 70cm+.

Jeśli chodzi o sprzęt to bardzo lubie łowić jerkówką Dragona do 120g wyrzutu z multikiem. Łatwiej wypuszcza się przynęte za łódź z multiplikatora.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Trolling - szczupak
« Odpowiedź #5 dnia: 06.09.2020, 18:23 »
Ogólnie to nie nastawiam się na rekordy, ciężko u mnie o większe sztuki. Nie mam przekonania do tak dużych przynęt...może z czasem się to zmieni ale na razie wolę próbować łowić na mniejsze.

Offline pejcz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarski komandos-popierduła
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Trolling - szczupak
« Odpowiedź #6 dnia: 06.09.2020, 21:08 »
Na wiosnę miewałem dobre wyniki na canibale 12.5-15cm, które taką głębokość powinny obsłużyć główką 15-30g (zawsze możesz pokombinować z długością dyszla, która też wpływa na głębokość zejścia przynęty). Do 15cm można dać dozbrojkę. Jesli chodzi o woblerki to salmo perch jest ciekawy.

Co do kija to nie powinien być za sztywny, parabolik o długości 240-250  będzie ok. Ja używam beastmastera do 40g i jestem zadowolony.
Piotr

Machaj wędą, ryby będą!

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Trolling - szczupak
« Odpowiedź #7 dnia: 06.09.2020, 21:43 »
Ogólnie to nie nastawiam się na rekordy, ciężko u mnie o większe sztuki. Nie mam przekonania do tak dużych przynęt...może z czasem się to zmieni ale na razie wolę próbować łowić na mniejsze.

Właśnie taki błąd popełnia wiekszość. Szczupak często nie wyjdzie do zbyt małej przynety.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Trolling - szczupak
« Odpowiedź #8 dnia: 07.09.2020, 00:41 »
Zadam pytanie w tym wątku, choć nie jest to idealne miejsce na to pytanie.
W Birmingham jest dużo kanałów. Tuż koło niego zazwyczaj jest ścieżka, najczęściej wybetonowana. Zauważyłem, że niektórzy wędrują ze spinningiem w ten sposób, że wrzucają przynętę do wody i idą po prostu brzegiem. Nie zauważyłem żeby pracowali jakoś kijem. Da się w ten sposób coś złowić?

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Trolling - szczupak
« Odpowiedź #9 dnia: 07.09.2020, 11:36 »
Jak się da poprowadzić przynętę, to dlaczego nie dało by się czegoś złowić?
Tomek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Trolling - szczupak
« Odpowiedź #10 dnia: 16.10.2020, 21:06 »
Zastanawiam do gum w trolu dawać wkręcana głowke z obciążeniem czy też wkrętke i obciążenie na agrafce przyponu? Gumy 15-16 cm, będę w zbroił w pojedyncze kotwice i zastanawiam się czy na wkrecie bez obciążenie nie będzie mi guma się wykładała na bok.

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Trolling - szczupak
« Odpowiedź #11 dnia: 16.10.2020, 21:57 »
Zadam pytanie w tym wątku, choć nie jest to idealne miejsce na to pytanie.
W Birmingham jest dużo kanałów. Tuż koło niego zazwyczaj jest ścieżka, najczęściej wybetonowana. Zauważyłem, że niektórzy wędrują ze spinningiem w ten sposób, że wrzucają przynętę do wody i idą po prostu brzegiem. Nie zauważyłem żeby pracowali jakoś kijem. Da się w ten sposób coś złowić?

U nas strażnicy za takie coś wlepiali mandaty. :D
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt