Autor Wątek: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK  (Przeczytany 14579 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #15 dnia: 14.08.2019, 12:26 »
A z czystej ciekawości Aniu, ile Cię ten Delphinek kosztował?

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #16 dnia: 14.08.2019, 13:16 »
A z czystej ciekawości Aniu, ile Cię ten Delphinek kosztował?

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka
Cena kijka 330 329zł minus 10 % rabatu, za 360 byłoby 346 minus 10% :money:
Ania

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #17 dnia: 14.08.2019, 13:17 »
Dzięki za info 🖒

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline RafiWRO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #18 dnia: 27.11.2019, 17:01 »
Witam mam pytanie do użytkowników tego kijka. Czy nada się on do łowienie w rzece (Odra)? Dystans 30/45m oraz podajnik w wersji small/medium, 30/50g plus towar.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #19 dnia: 27.11.2019, 17:06 »
Obawiam się że do tego celu jest to za miękki kij...

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #20 dnia: 27.11.2019, 20:18 »
Aniu, bardzo ładna prezentacja :bravo: Umknęła mi jakoś wcześniej.
Jakość zdjęć, opis ale przede wszystkim podobają mi się zdjęcia z pomiarów.
Gdyby nie to, to w mojej głowie pojawiłyby się brzydkie myśli, że nie potrafisz dobrze zmierzyć średnicy wewnętrznej przelotki :-[

A to dlatego, że mam V1 tej wędki 360 cm, gdzie pierwsza przelotka ma średnicę wewnętrzną 18,5 mm, czyli całe 5 mm mniej niż w nowej wersji ???
To chyba najistotniejsza różnica pomiędzy wersjami. Pozostałe wymiary pomimo zastąpienia pianki korkiem są takie same lub podobne.

Szczytówki, niestety są te same GlassCarbon. Nie używam ich, bo łowię na komercji raczej większe rybki. Dokupiłem komplet szczytówek węglowych do tej wędki w Carpmix i na komercji do łowienia karpi na 50 m dobrze się spisują. Niezłe są też szczytówki Jaxona zielone (średnie) lub czerwone (średnio miękkie) kupione za grosze w D.
Na większe odległości ta wędka raczej średnio się według mnie nadaje.

P.S. Jest na forum duży wątek poświęcony wcześniejszej wersji http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=9519.msg290050#msg290050
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #21 dnia: 28.11.2019, 15:40 »
Aniu, bardzo ładna prezentacja :bravo: Umknęła mi jakoś wcześniej.
Jakość zdjęć, opis ale przede wszystkim podobają mi się zdjęcia z pomiarów.
Gdyby nie to, to w mojej głowie pojawiłyby się brzydkie myśli, że nie potrafisz dobrze zmierzyć średnicy wewnętrznej przelotki :-[

A to dlatego, że mam V1 tej wędki 360 cm, gdzie pierwsza przelotka ma średnicę wewnętrzną 18,5 mm, czyli całe 5 mm mniej niż w nowej wersji ???
To chyba najistotniejsza różnica pomiędzy wersjami. Pozostałe wymiary pomimo zastąpienia pianki korkiem są takie same lub podobne.

Szczytówki, niestety są te same GlassCarbon. Nie używam ich, bo łowię na komercji raczej większe rybki. Dokupiłem komplet szczytówek węglowych do tej wędki w Carpmix i na komercji do łowienia karpi na 50 m dobrze się spisują. Niezłe są też szczytówki Jaxona zielone (średnie) lub czerwone (średnio miękkie) kupione za grosze w D.
Na większe odległości ta wędka raczej średnio się według mnie nadaje.

P.S. Jest na forum duży wątek poświęcony wcześniejszej wersji http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=9519.msg290050#msg290050
Dzięki! Łowię nim czasami i jak będę miała chwilkę na sklejenie dłuższej wypowiedzi to napiszę plusy/minusy z wypadów z tym kijkiem, pozdrowionka 👋
Ania

Offline RafiWRO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #22 dnia: 29.11.2019, 07:23 »
Obawiam się że do tego celu jest to za miękki kij...

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Dzięki za pomoc. Finalnie padło na Daiwe yank n bank power feeder 12ft

Offline Feciu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #23 dnia: 11.10.2020, 15:46 »
Aniu, gdybyś miała wybrać jedną z Twoich dwóch wędek to którą byś zostawiła, delphin czy nevis ?
Jeżdżę od czasu do czasu na Batorówkę i chciałbym dokupić drugi zestaw (mam mikado uv 360/120 + matrix horizon 4000).

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #24 dnia: 11.10.2020, 16:44 »
Hej Kolego
Pod względem jakości wykonania i frajdy z holu Newis nie ma startu do Opiuma . W tej kwocie naprawdę ciężko o coś lepszego , użytkuje starszą wersję już 3 lata i uwierz mi że przebiegi moich opiumow są juz bardzo duże a mi to sprawują sie nadal świetnie i nadal dają mi dużo frajdy. Rok temu kupiłem Preston Monster i po kilku wyjazdach go sprzedałem ponieważ według mnie opiumki sa lepsze a w swojej cenie nie maja sobie równych pod względem jakość /cena .

pozdrawiam
Bartek

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #25 dnia: 11.10.2020, 17:36 »
Jak dla mnie wykonanie nevisa jest tak samo dobre jak delphina,obydwa kije są ładnie wykonane ,ale jeżeli chodzi o pracę to jak dla mnie nevis nie daje szans delphinowi jak się łowi karpie na komercji,ma dużo więcej mocy,delphin na pewno lepszy do mniejszych ryb
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #26 dnia: 11.10.2020, 17:57 »
Jak dla mnie wykonanie nevisa jest tak samo dobre jak delphina,obydwa kije są ładnie wykonane ,ale jeżeli chodzi o pracę to jak dla mnie nevis nie daje szans delphinowi jak się łowi karpie na komercji,ma dużo więcej mocy,delphin na pewno lepszy do mniejszych ryb
Dokładnie. To dwa rożne kije. Jeden subtelny, lekki parabolik, drugi mocny, o mięsistym blanku , progresywny kawał wędy. Nie wiem jakie ryby mają być poławiane Opiumem, ale lin-dzikus 50kilka centów robił co chciał przed kilka ładnych minut.

Offline Feciu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #27 dnia: 11.10.2020, 20:55 »
Jako, że zaczynam przygodę z methodą to do tej pory trafiały mi się głównie liny, karasie, jesiotr i mniejsze karpie (poniżej 5kg).
Chcę dokupić drugi zestaw do pary z mikado 3,6 120g, dlatego rozglądałem się za czymś krótszym z bardziej parabolicznym charaktererem aby móc pobawić się z mniejszą/średnią rybką. Dlatego właśnie bardziej skłaniam się do delphina

Myślałem o zestawie: delphin + sherman pro

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #28 dnia: 11.10.2020, 21:35 »
Nie mam Nevisa, więc trudno mi porównać. Mam inne węgierskie wędki i są to raczej mocne wędki na duże ryby. Jeśli lin-dzikus 50kilka centów robił co chciał przed kilka ładnych minut to całkiem przyjemny hol. Ja na Opiuma holowałem 10 kg karpia kilkanaście minut na hak 12. Nie lubię wyciągania ryb jak wiadra z wodą ze studni.
Jeśli masz UV 120 g to całkiem mocny i raczej sztywny kij, jeśli chcesz coś delikatniejszego i z akcją bardziej progresywną to Opium powinien być idealny. Nie jest to jakiś bardzo delikatny kij ale ładnie pracuje również pod mniejszymi rybami. A są dni, kiedy karpie 4 - 5 kg nie chcą brać na haczyki większe niż 16 - 14 i  wówczas bardziej finezyjna wędka lepiej się sprawdza.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #29 dnia: 11.10.2020, 21:49 »
Jako, że zaczynam przygodę z methodą to do tej pory trafiały mi się głównie liny, karasie, jesiotr i mniejsze karpie (poniżej 5kg).
Chcę dokupić drugi zestaw do pary z mikado 3,6 120g, dlatego rozglądałem się za czymś krótszym z bardziej parabolicznym charaktererem aby móc pobawić się z mniejszą/średnią rybką. Dlatego właśnie bardziej skłaniam się do delphina

Myślałem o zestawie: delphin + sherman pro
Posiadam oba kije (Vanity 3,6 100g, Opium 3,3m). Jeżeli łowisz w łatwej wodzie bez zaczepów, to jak najbardziej Opium. Mam na rozkładzie na Opiuma kilkanaście miśków w przedziale 6-10kg, z tym , że to ryby złowione w łowisku, gdzie jedyną przeszkodą jest "mnich" do przelewania wody. W przypadku łowiska z zaczepami, subtelny Opium nie da sobie rady. Z kolei patrząc na parametry wędki którą posiadasz, najprawdopodobniej zdublujesz sobie zestaw. BTW weź poprawkę na CW opiuma - te 80g to lekko przeszacowany