Autor Wątek: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK  (Przeczytany 14589 razy)

Offline Feciu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #30 dnia: 12.10.2020, 01:09 »
Cytuj
BTW weź poprawkę na CW opiuma - te 80g to lekko przeszacowany

Nie planuję zakladać większych koszyków niż 40g więc myślę, że delphin będzie idealny.

Dziękuję za pomoc

Offline wojtas1986

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #31 dnia: 12.10.2020, 03:25 »
Mam wersję 3,3 m bez korka i jestem mega zadowolony. Co do szczytówek to tak samo mam zamiar zakupić dodatkowe od modelu Magma, miałem dodatkowe od Jaxona ale niestety przez nieuwagę połamałem.

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #32 dnia: 12.10.2020, 07:17 »
Od magmy mają większe przelotki, w wyniku czego, na szczytówce masz większe niż ostatnia na blanku wędki :) Jeżeli Ci to nie przeszkadza to jak najbardziej.
Średnica wewnętrzna wejściowej/wylotowej Opium 4,17/3,05mm
Średnica wewnętrzna wejściowej/wylotowej Magma 5,68/5,68mm(wszystkie takie same)

Offline vip.marcin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #33 dnia: 26.04.2021, 13:47 »
Witam, mam pytanie o jakość wykonania oraz większą uniwersalność wędzisk Mikado Katsudo Slim Method Feeder 350 cm/90g vs Delphin Opium Feeder V2 Shrink 360cm/80g - 60% PZW/ 40%komercja, ryby w przedziale 0,5-5kg

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #34 dnia: 10.06.2023, 13:08 »
Gaz na palniki i odgrzewamy temat :-)
Może są osoby które miały styczność z tymi kijami i bedą w stanie podpowiedzieć.
Mam Browning Argon ST 330cm 75cw. Fajny kijek ale niestety dwuskład problematyczny dla mnie w transporcie.
Chcę wymienić go na inny i w szranki stają:
Delphin Opium V2 330cm 80cw
Delphin Magma M3 Duo 330-390cm 100cw
Daiwa Ninja X Method Feeder 330cm 80cw

Łowię głównie podajnikami 20-40g+papu.
W większości łowiska z rybkami max 50-60cm ale raz od wielkiego dzwonu zdarzają się bonusy.

Zdaję sobie sprawę, że Ninja może się okazać półkę niżej niż opiumy ale pewności nie mam bo żadnego z tych kijków nie miałem okazji pomacać.
Różnica w cenie do opiumów około 60zł.

Kolejna sprawa dotyczy opiuma. Czy wersję cork/shrink różnią się jedynie korkiem/gołym dolnikiem ( a może w wersji shrink to jest pianka?) czy są jeszcze jakieś niuanse?
Jaką długość szczytówek mają magma duo i opium oraz jakiej średnicy szczytówki do nich pasują? W wątku czytam, że pasują zamiennie, ale jaka średnica?

Magma ma tych szczytówek w komplecie zdaje się pięć , opium 3...
Jak różnią się pracą/wykonaniem Magma od Opium V2 ?

Jakie opiumy mają średnicę wewn/zewn pierwszej przelotki?

Pomóżcie człowiekowi się zdecydować :-) , a może jeszcze jakaś wędka godna uwagi która godnie zastąpi browninga który po jednym wypadzie na ryby zniechęcił jedynie długością transportową?

Pozdrawiam.


Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #35 dnia: 10.06.2023, 14:23 »
Szczytówki do Opium - długość 50 cm, średnica osadzenia 3 mm z dość dużymi przelotkami. Szczytowa ma śr. wewn. 4 mm. Pasują szczytówki szklane Jaxona. Musiałem je lekko doszlifować, żeby dobrze weszły. Nowe mają średnicę ok 3,1 mm, dobrze doszlifowane ok. 2,95 mm. Jaxon węglowa miękka lepiej mi pasuje pracą ale ma trochę małe przelotki. Ideał udało mi się osiągnąć przekładając przelotki od szklanych Jaxonów do węglowej.
Mam Opium 3,6 V1 i śr. wewn. pierwszej przelotki to 18,5 mm. Na zdjęciu Ani pomiar V2 pokazuje 23,5 mm. Nie wiem, jak wersja 3,30 m.
Pozdrawiam,
Tomek