Autor Wątek: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70  (Przeczytany 10052 razy)

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« dnia: 09.06.2020, 21:54 »



Za 180 zł dostajemy naprawdę fajnie wykonany kijek. Nie ma się do czego za bardzo przyczepić. Gdybym bardzo chciał to co najwyżej do braku zaczepu na haczyk. Jest jeszcze konieczność ściągania szczytówki do transportu. Dla niektórych może to być problem, ale dla innych zaleta, bo dzięki takiemu rozwiązaniu, kijek ma krótszą długość transportową. Mi to nie przeszkadza. Stosuję  zestawy doczepiane do krętlika z agrafką, zamontowanego na końcu żyłki głównej, więc ta szczytówka mi nie odpadnie od tak zabezpieczonej  wędki  Po prostu wyciągam szczytówkę i składam końcówką w kierunku kołowrotka, owijam rzepami i po problemie. Pierwsze co rzuca się w oczy po wyciągnięciu feederka z pokrowca, to niesamowita smukłość blanku i nietypowe dla feedera przelotki. Takie trochę match-owe, tylko większe. Spotykane chyba tylko w picerach Flagmana z serii - Mantaray i Sherman. Wędka jest bardzo lekka - 185 gram i szybka. Gdybym miał ją określić jednym zdaniem, to - Wydłużony i wzmocniony picer. Niewątpliwie zaletą tej wędki jest jej uniwersalność. Dzięki szczytowej akcji przechodzącej w głębsze ugięcie pod większymi ciężarami, nadaje sie znakomicie do klasyka jak i methody. Następną zaletą jest możliwość dokupienia szczytówek od innych modeli tej wędki z serii S- Canal. Do 1 i 2 oz , które dostajemy w pakiecie są jeszcze do kupienia - 0,5, 0,75 i 1,5 oz.

Dane producenta.

Długość: 3,60m
Długość transportowa: 110cm - 3 składy
Ciężar wyrzutowy: 70g
Waga: ok. 187g
Szczytówki: 2x węglowa 1oz, 2oz - ⌀2.2mm
Akcja: Moderate

Moje uzupełnienie.

- 15 przelotek w tym pierwsze osiem na podwójnych stopkach.

- Średnica blanku. - 11,6 m

Poniżej zdjęcia z ugięcia kijka pod koszykiem 30 gram + płotka 18 cm i 20 gramowego ciężarka z 20 cm wzdręgą, oraz siłowej próby uwolnienia zestawu z zaczepu. :D

Reasumując. Nie sztuka kupić coś z górnej półki cenowej i zachwalać. Wiadomo, że taki sprzęt będzie przeważnie bardzo dobry. Sztuka kupić coś z półki budżetowej, co wyrasta ponad przeciętność i dorównuje dużo droższym produkcjom. Uważam, że ta wędka taka właśnie perełką jest. 

 

 


Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #1 dnia: 09.06.2020, 22:17 »
Fajny kij :thumbup: Dzięki za recenzję. Po ostatniej focie widać, że jest to jednak kij dość mocny. Większość flagmanów chyba tak ma.

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #2 dnia: 09.06.2020, 23:08 »
Przelotki przypominają mi te z Mikado Black drafta picker

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #3 dnia: 10.06.2020, 07:38 »
Kolejna propozycja do budżetowych wędek wartych zainteresowania. :thumbup:

Dziś klient w cenie do 200 złotych ma naprawdę kilka ciekawych pozycji do wyboru, tak trzymać :bravo:

Cena nie determinuje tu niczego, bo obcięcie kosztów o połowę w stosunku do modeli za 400 złotych skądś się bierze jednak, i różnica choć nie widoczna na pierwszy rzut oka, to napewno gdzieś występuje. Najważniejsze by kijek służył i cieszył :) połamania :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #4 dnia: 10.06.2020, 07:57 »
Krótka, aczkolwiek treściwa recenzja 👏👍 a i kijek patrząc na zdjęcia pozytywnie zaskakuje wykonaniem w stosunku do ceny 👍
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Seteus88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 1
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #5 dnia: 15.09.2020, 18:21 »
Odkopię trochę temat.

Jak w/w ładuje się przy koszyku 40gr z zanęta?
Jestem ciekaw czy przy cw 70 będzie się tym dobrze rzucać.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #6 dnia: 16.09.2020, 12:02 »
Ja posiadam ten kijek w wersji 3,3m do 50 gram który mnie wyniósł około 150 zł, muszę przyznać ze na prawdę świetna wędka jak za takie pieniążki.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #7 dnia: 16.09.2020, 12:57 »
Odkopię trochę temat.

Jak w/w ładuje się przy koszyku 40gr z zanęta?
Jestem ciekaw czy przy cw 70 będzie się tym dobrze rzucać.
40 gramowym koszykiem jeszcze tą wędką nie łowiłem, ale myślę, że nie powinno być żadnego problemu. Przy szczytówce 2 oz, to już na pewno. Przy 30 gramowym i 1,5 oz śmiga aż miło.

Offline Seteus88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 1
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #8 dnia: 16.09.2020, 18:05 »
Ja posiadam ten kijek w wersji 3,3m do 50 gram który mnie wyniósł około 150 zł, muszę przyznać ze na prawdę świetna wędka jak za takie pieniążki.
[/quot

3,6 będzie bardziej uniwersalna tak mi się wydaje.
Niestety w sklepach wykupione/brak towaru... 3.3 da się jeszcze kupić ale pewnie poczekam na dłuższą.

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #9 dnia: 26.11.2020, 11:53 »
Witam.
Odświeżę temat.
Zastanawiam się nad zakupem tej wędki jako prezent dla taty. Głównie wędkujemy na dość sporych jeziorach i moje pytanie jest następujące czy w/w wędka poradzi sobie z rzutami na ok. 50m koszykiem 30g + towar? Na kołowrotku plecionka + strzałówka?
Pozdrawiam
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #10 dnia: 26.11.2020, 12:10 »
Poradzi sobie bez problemu.

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #11 dnia: 30.11.2020, 10:08 »
Zakupiłem ww kijek i wrażenia bardzo pozytywne lecz martwią mnie przelotki w szczytówce. Są bardzo małe. Łowił ktoś tą wędką z przyponem strzałowym? Jak z przechodzeniem węzła?
Pozdrawiam
Pozdrawiam Michał
C&R

Bombay

  • Gość
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #12 dnia: 03.04.2021, 16:08 »
Moja szczera opinia na temat tej wędki.
Po dzisiejszym dniu, spędzonym nad glinianką to mogę szczerze powiedzieć jedno o tej wędce.
Jak w wodzie macie większe ryby jak 20-30cm leszczyki i chcecie łowić cięższym koszykiem jak 35gram to ten kij super pomyłka.
Ładna i tania to dwie zalety ale hol karasia 30cm to udręka, zdecydowanie lepiej się sprawdza picker vde do 35 gram ma zdecydowanie lepszą akcję i zdecydowaniem lepiej sobie radzi z większymi przyłowami.
Całkowicie się rozczarowałem tym kijem, cieżar wyrzutu jest zawyżony o co najmniej 30gram, akcja wędki nie pozwala na aktywne łowienie, częste przerzucanie(naprawdę męczy rękę ta wędka).
Jedyny plus to to, że ładnie trzyma rybę na haczykach 16-18 i chyba to wszystko. Nie mogę sobie wyobrazić holu leszcza 2kg tym kijem, po części myślałem, że ten kij nada się do łowienia methodą ale znowu zderzenie z rzeczywistością tzn. hol np. 2-3kg karpia to będzie dramat.

Fakt ta wędka jest najtańsza w ofercie flagmana ale na pewno nie jest adekwatna do tego co dostajemy.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #13 dnia: 03.04.2021, 18:25 »
Za to szczytówka 2 oz od tej wędki idealnie pasuje mi do Feeder Rod Carp Pro Rondel Carp Feeder 3.3m 60g. Oczywiście po przezbrojeniu przelotek na oryginalne od złamanej szczytówki. :P
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Recenzja wędki Flagman S-Canal 3,60/70
« Odpowiedź #14 dnia: 03.04.2021, 19:16 »
Moja szczera opinia na temat tej wędki.
Po dzisiejszym dniu, spędzonym nad glinianką to mogę szczerze powiedzieć jedno o tej wędce.
Jak w wodzie macie większe ryby jak 20-30cm leszczyki i chcecie łowić cięższym koszykiem jak 35gram to ten kij super pomyłka.
Ładna i tania to dwie zalety ale hol karasia 30cm to udręka, zdecydowanie lepiej się sprawdza picker vde do 35 gram ma zdecydowanie lepszą akcję i zdecydowaniem lepiej sobie radzi z większymi przyłowami.
Całkowicie się rozczarowałem tym kijem, cieżar wyrzutu jest zawyżony o co najmniej 30gram, akcja wędki nie pozwala na aktywne łowienie, częste przerzucanie(naprawdę męczy rękę ta wędka).
Jedyny plus to to, że ładnie trzyma rybę na haczykach 16-18 i chyba to wszystko. Nie mogę sobie wyobrazić holu leszcza 2kg tym kijem, po części myślałem, że ten kij nada się do łowienia methodą ale znowu zderzenie z rzeczywistością tzn. hol np. 2-3kg karpia to będzie dramat.

Fakt ta wędka jest najtańsza w ofercie flagmana ale na pewno nie jest adekwatna do tego co dostajemy.


Ja za to posiadam 3.30 do 50g i jestem zachwycony tym kijem. Ja jakoś nie mam problemu łowiąc aktywie. Podajnik 30g załadowany pelletem śmiga aż miło. Fakt, przy holu dużego karpia około 8kg to był max tej wędki ale śmiało mogę ją polecić każdemu.

Mój znajomy kupił sobie też taki kij i jego odczucia są dokładnie takie samo, zresztą patrząc na opinie nie tylko ja mam takie zdanie na temat tej wędki.