Autor Wątek: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb  (Przeczytany 34863 razy)

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #75 dnia: 09.10.2016, 21:35 »
Najnowszy genialny pomysł ZO Katowice, na 2017 rok uchwalili zapis w regulaminie że jest ZAKAZ SPINNINGOWANIA  OD 01.01 -30.06 :facepalm:
 Mimo że mało spinninguje gratuluje dziadkom poczucia humoru
To teraz spiningiści mają 4-5 miesięcy sezonu ? Gratuluję ! Może to krok w stronę promowania Deadbaita.... :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #76 dnia: 09.10.2016, 21:36 »
Najnowszy "genialny" pomysł ZO Katowice, na 2017 rok uchwalili zapis w regulaminie że jest ZAKAZ SPINNINGOWANIA  OD 01.01 DO 30.04 :facepalm:
 Mimo że mało spinninguje gratuluje dziadkom poczucia humoru
Przepraszam oczywista pomyłka drukarska :)
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #77 dnia: 09.10.2016, 21:38 »
Mimo że mało spinninguje gratuluje dziadkom poczucia humoru

Niech te stare ćwoki sp....ają i lepiej niech zaczną latać po sklepach za nowym garniturem a nie głupoty wymyślać
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Kadłubek

  • Gość
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #78 dnia: 09.10.2016, 22:42 »
Może niech wprowadzą zakaz wszelkiego połowu od 01.01.2017 do 31.12.2017.
Dla ryb będzie lepiej nie trzeba będzie zarybiać bo przecież nikt nie łowi a kasa ze składek będzie na działalność statutową czyli imprezy integracyjne. :facepalm:

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #79 dnia: 09.10.2016, 22:48 »
I Będzie powtórka z historii. Jak to nomenklatura uwlaszczyla się na państwowym.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #80 dnia: 11.10.2016, 22:16 »
Zadziwiające są te pomysły.
Tym bardziej, że właśnie wśród spinningistów wielu jest zwolenników C&R.
Nie lepiej byłoby propagować na przykład łowienie na żywca/trupka z natychmiastowym zacięciem? Używanie systemików, które obecnie są zakazane i zachęcanie do szybkiego zacinania - to jest coś, co może uratować życie wielu niewymiarowym drapieżnikom.
Można użyć w tym celu WW, strony internetowej PZW, kanałów YT, prezentacji na imprezach.
Szkoda mi spinningistów, bo to często ludzie łowiący jedną wędką przez parę godzinek po pracy. Sam, kiedy nie mam koncepcji i/lub możliwości na dłuższą zasiadkę ze spławikiem czy feederem, idę sobie pospinningować. Nawet łowienia na boczny trok mniejszych okoni jest wtedy frajdą.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #81 dnia: 11.10.2016, 22:32 »
Ja akurat mam inne doświadczenia ze spinningistami. Kilka razy bylem świadkiem ich łowów i nie odbiegały one od średniej krajowej jeśli chodzi o dawanie w leb rybkom. Ale to moze tylko moje odczucia.
Problem jest zawsze ten sam. Jakikolwiek by przepis pzw nie uchwaliło, czy to limity, czy okresy to i tak nie zmieni sytuacji bo nikt tych wędkarzy nie kontroluje.
Mozna uchwalać wymiary, widelki, szersze okresy, mniejsze limity... polski wędkarz zabierze tego 35 cm szczupaka czy sandacza jesli będzie wiedział ze nikt go nie złapie. Taka polska mentalność.

Trzeba zmienić cala strukturę polskich wód, własność. Gospodarzowi musi zależeć. Pzw to antygospodarz.
Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #82 dnia: 12.10.2016, 07:55 »
Niech lepiej zrobią Odrę no kill we wszystkie dni, bo widać, że ryb przybywa. Ale jak jestem we wtorek i środę (kiedy no kill nie obowiązuje) to jestem świadkiem wyławiania przez 2 dni ryb, które uchowały się dzięki wprowadzeniu tej zasady w pozostałe. Zjeżdzają się mięsiarze już w poniedziałek po południu i koczują aż do godziny 0:00, żeby zarzucić wędkę. Siedzą niektórzy przez dwie noce i dwa dni i tłuką ryby. Limit? Jakie limity! Przecież przez dwa dni i dwie noce trza coś jeść, więc jak złowią rybę to nie wpisują jej do rejestru ani nie wrzucają do siatki tylko od razu w łeb i na grilla. Kto im udowodni? Przecież im do żołądków nikt nie będzie zaglądał. Wprowadzenie przez ZO Katowice No Kill na Odrze w Rogach to dobre posunięcie jednak jak zwykle trzeba było zrobić ukłon w stronę mięsiarzy i dać im dwa dni, kiedy to mogą najeść się do syta.

Zapis odnośnie spinningowania uważam za głupi i nieprzemyślany. Nie jestem zwolennikiem tej metody (w sensie - nie łowię), jednak absurdów nie zwykłem popierać.
Grzegorz

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #83 dnia: 12.10.2016, 08:07 »
Wydaje mi się, że ten zapis wprowadzono, ponieważ w okresie ochronny dla szczupaka mięsiarstwo spiningowało za okoniem 15-centymetrowymi gumami.
I jak zwykle przez bydło cierpią normalni ludzie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #84 dnia: 12.10.2016, 08:18 »
Wydaje mi się, że ten zapis wprowadzono, ponieważ w okresie ochronny dla szczupaka mięsiarstwo spiningowało za okoniem 15-centymetrowymi gumami.
I jak zwykle przez bydło cierpią normalni ludzie.

Wiadomo, że były patologie. Szkoda, że w ten sposób ktoś chce się ich pozbyć. W sposób, który uderza tylko i wyłącznie w uczciwych wędkarzy. Równie dobrze można by zakazać łowienia spławikiem czy z gruntu w całym sezonie, bo ktoś może złowić 20 cm lina albo 25 cm karpia i go zjeść. A kłusole i mięsiarze i tak będą targać szczupłe i tak.
Grzegorz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #85 dnia: 12.10.2016, 08:19 »
Wydaje mi się, że ten zapis wprowadzono, ponieważ w okresie ochronny dla szczupaka mięsiarstwo spiningowało za okoniem 15-centymetrowymi gumami.
I jak zwykle przez bydło cierpią normalni ludzie.




Dokładnie też tak myślę. Na moich wodach, szczególnie na Odrze, takich cwaniaczków jest cała masa. W styczniu i lutym szukają sandacza, on wtedy mocno nerwowy jest i wali we wszystko. Nie muszę mówić co to znaczy :'(

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #86 dnia: 12.10.2016, 08:43 »
Wydaje mi się, że ten zapis wprowadzono, ponieważ w okresie ochronny dla szczupaka mięsiarstwo spiningowało za okoniem 15-centymetrowymi gumami.
I jak zwykle przez bydło cierpią normalni ludzie.

Wiadomo, że były patologie. Szkoda, że w ten sposób ktoś chce się ich pozbyć. W sposób, który uderza tylko i wyłącznie w uczciwych wędkarzy. Równie dobrze można by zakazać łowienia spławikiem czy z gruntu w całym sezonie, bo ktoś może złowić 20 cm lina albo 25 cm karpia i go zjeść. A kłusole i mięsiarze i tak będą targać szczupłe i tak.





Zgadza się wszystko. To rozbija się o kontrole i ten cały kulawy system, wiele już na ten temat pisaliśmy. To jednak nie jest odosobnione rozwiązanie, chyba w Niemczech też tak mają :o

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #87 dnia: 12.10.2016, 09:12 »
Jak już to wcześniej zostało powiedziane - zdarzali się wędkarze, którzy szukali szczupaka w okresie ochronnym pod pretekstem połowu okoni. Tylko, że rozwiązaniem tego problemu powinna być zwiększona kontrola w okresie ochronnym, ale przecież łatwiej jest równać w dół, potraktować wszystkich jak kłusowników, wymyślić durny zapis w regulaminie i mieć spokój.

Może przydałyby się jakieś przepisy odnośnie przynęt w okresie ochronnym szczupaka? Z drugiej strony, opracowywanie takich przepisów nie jest mocną stroną PZW (np. zbrojenie trupka 1 hakiem).
Marcin

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #88 dnia: 12.10.2016, 09:20 »
Niestety ale w Polsce na "mięsiarstwo " jest tylko jeden sposób: kara, ale konkretna. Przyjechał samochodem zabrać samochód (zlicytować, kasa na zarybienie), zabrać sprzęt (zlicytować). Nie jego samochód, kara od 5 tys zł. Nie płaci do "paki".
Gwarantuje że 95% mięsiarzy zrezygnowałoby ze swoich przyzwyczajeń.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #89 dnia: 12.10.2016, 09:24 »
W moim okręgu po jesiennych zarybieniach 2015 r wprowadzono zakaz połowu Karpia ( no bo przecież inną rybą ciężko zarybić....) efekt finalny był taki że na spławikach żywcowych "wędkarze" montowali zestawy z kuku czy robactwem ZO poszedł krok dalej i wprowadził całkowity zakaz połowu na zbiornikach zarybionych czyli praktycznie wszystkich w okręgu pozostał jedynie spinning to wg. mnie przegięcie w drugą stronę bo przez kilku debili wszyscy wędkarze zostali pozbawieni możliwości łowienia w sezonie jesiennym a ZO zamiast zaostrzyć kontrole olał wędkarzy ....