Autor Wątek: Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką  (Przeczytany 4199 razy)

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką
« dnia: 02.01.2015, 11:03 »
Zima w kalendarzu, ale trzeba już zaplanować wakacyjny wyjazd na urlop,bo zima zleci a nie chcę czekać na ostatnią chwilę i chciałbym coś zarezerwować.Jakie macie swoje ulubione,sprawdzone miejsca urlopowe?Ja poszukuję spokojnego miejsca,daleko od tłumów urlopowiczów (Mazurskie jeziora),gdzie można w spokoju z rodziną odpocząć i dobrze powędkować.

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką
« Odpowiedź #1 dnia: 03.01.2015, 22:00 »
Czy koledzy podzielą się swoimi wędkarskimi kurortami  ;D Bardzo na was liczę.

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką
« Odpowiedź #2 dnia: 03.01.2015, 22:24 »
Szczerze to do tej pory byłem jeden raz aby połączyć wypoczynek z łowieniem (ja, żona, szwagier, siostra + dzieci)
Nie mogę tego miejsca polecić pod względem połowów lecz jeśli chcesz odpocząć to z tym nie będzie problemu.

53°36'35.3"N 21°07'29.2"E
53.609800, 21.124767

Jeden leszcz dosyć ładny reszta to małe płotki i okonie bardzo małe. Łowienie z brzegu a spinning z łódki. Na spinning masa okoni lecz takich do 20cm i jeden szczupły 53cm nic poza tym. Okres koniec czerwca początek lipca później polski morze :P i zero łowienia ryb.

Z tego co się dowiedziałem później w wędkarskim w Szczytnie to w tym jeziorze nie ma ryb. Tam ogólnie jest jakiś dziwny podział o administrację tych wód i ja się w to nie zagłębiałem bo byłem tam tydzień.

Innych miejsc nie polecam i tego w sumie też jeśli chodzi o połów bo nie da się u mnie za bardzo połączyć wędkowania z wakacjami.

pozdrawiam




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką
« Odpowiedź #3 dnia: 03.01.2015, 22:35 »
Dzięki za odzew i dobre chęci ;) Szukam na necie różnych ofert,no ale wiadomo  jak ktoś już był i poleci to taki już pewniak, ;) a tak jechać w ciemno to szkoda tego urlopu ;)Jak ktoś coś jeszcze ma to proszę zapodać jakiegoś linka :)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką
« Odpowiedź #4 dnia: 03.01.2015, 22:42 »
Wiesz ja nie mogę inaczej i tam pojechałem w ciemno. Przekazałem siostrze aby szukała miejsca w mazurach jak najbliżej plaży i dostępną łódką bo to dla mnie podstawa.

Było całkiem fajnie lecz pod względem ryb to średnio, nawet bardzo. Szczególnie dla kogoś kto nie spinninguje (codziennie) i wyciąga więcej ryb na spinning niż na spławik (jak tyko może to chodzi) :D

Musiałbym się kolegi spytać gdzie on był w woj. śląskim i bardzo sobie chwalił :D Pobił nawet swój rekord suma :D Mówił że na śląsku jest inna (lepsza) kultura łowienia ryb niż u nas na Podlasiu.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką
« Odpowiedź #5 dnia: 03.01.2015, 22:51 »
Będę wdzięczny za każdy dobry namiar  ;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką
« Odpowiedź #6 dnia: 03.01.2015, 22:53 »
Po pierwsze nie polecam Mazur - ryb nie ma, ceny pobytu i żarcia robione pod Warszawkę wiec wysokie
Polecam za to Pojezierze Wielkopolskie - bardzo dużo tanich miejsc noclegowych, czysto i połowić sie da . Podobnie w Lubuskiem gdzie jeszcze dodatkowo lasy grzybne
Pozdrawiam - Gienek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką
« Odpowiedź #7 dnia: 27.02.2015, 05:21 »
Polecam na wakacyjny wypoczynek miejscowosc Borne Sulinowo w zach.pom . Tutaj laczymy obydwie pasje razem , piekne czyste i rybne jezioro Pile oraz przeogromne obszary lesne pelne grzybow!!. Jak ktos lubi spokoj, i wypoczynek na lonie natury naprawde polecam, super miejsce. Mozna tanio wynajac kwatere, sprzety wodne,  sprzety do turystyki , naprawde wszystko to co potrzeba. Dodatkowo w sierpniu co roku jest zlot militarii jak ktos lubi.

Polecam
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką
« Odpowiedź #8 dnia: 27.02.2015, 08:47 »
Zapomnij o mazurach i jeziorach mazurskich. Tak jak juz wyzej ktos napisal - przeplacisz bo ceny z kosmosu a odnosnie lowienia ryb to nic nie zlowisz bo pusto w tych jeziorach.  Ja od kiedy mam zone z Finlandii to tam spedzam wakacje. Tylko z gory prosze kolegow nie robcie bydla - nie zapelniajcie zamrazarek rybami przed powrotem do Polski (jak to ma miejsce przy wyjazdach do Szwecji).

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką
« Odpowiedź #9 dnia: 27.02.2015, 09:10 »
Z moich doświadczeń: nie polecam Mazur (z wyjątkiem jeziora Mokre, ale łowiłem w przeszłości), byłem wiele razy. Kaszuby lub Lubuskie - dobry pomysł, ale nie mam aktualnych miejscówek. Może gdzieś blisko rzeki Bug, sam bym tam pojechał. Znam 4 ludzi (nie ekipa, każdy był osobno), którzy porządnie połowili na Bugu i starorzeczach (sumy, szczupaki, okonie, liny, płocie itp.) w tym 3 "niedzielnych" wędkarzy. Dwóch było blisko Drohiczyna, pozostali nie pamiętam. Podobno trzeba się "trochę" skumać z miejscowymi. Jeden (lub dwóch) z kolegów otrzymał dużo informacji o rybach i łowiskach od gospodarza agroturystyki, u którego mieszkał. Niestety z żadnych z tych kolegów nie mam stałego kontaktu, nie mam też nr telefonu ani e-maila.
;)

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Miejsce na urlopowy wypoczynek z wędką
« Odpowiedź #10 dnia: 16.03.2015, 17:57 »
Bug to piękna rzeka. Niestety bardzo kapryśna ... Dwa lata temu  dwa razy  zmienialiśmy termin wyjazdu z powodu wysokiej wody. Trzeba też pamiętać, że to nasza wschodnia granica. Nie wolno łowić po zmroku i trzeba się rejestrować na lokalnym posterunku WOP. W nocy też lepiej się nie kręcić. Żeby nie zabrakło trzeba kupić na zapas :) Ryby piękne. To ostatnia nieuregulowana rzeka w Europie. Do tego piękne starorzecza... Polecam.
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.