Autor Wątek: Jest tu jakiś akwarysta?  (Przeczytany 9948 razy)

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #15 dnia: 07.02.2015, 13:19 »
Nie wiem czy nie za wcześnie zacząłeś nawozić. Rośliny po wsadzeniu potrzebują trochę czasu, żeby ruszyć i raczej nie od razu zaczynają nawóz przerabiać. Z nawozami jak już pisałem bardzo śliski temat bo tam gdzie jest ich za mało lub za dużo zaczynają się glony różnorakie.
Z Twojego opisu widać, że wziąłeś się z rozmysłem do roboty :) Już mi się podoba i tym bardziej nie mogę się doczekać zdjęć :) Co do Anubiasa (którego uwielbiam), te bródki z glonów, które masz lubią się niestety na jego liściach osadzać :(

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #16 dnia: 07.02.2015, 14:14 »
NO wlasnie Ten anubis jak i zabienica Gina w oczach pod tym dziadostwem a rezta rosnie jak szalona juz 2 razy przezadzalem  nurzanca i Mech. A co do tych nawozow To nawozilem przes 1 miesiac teraz juz 5 miesiecy nie nawoze a glony pojawily sie jakies 3 miesiace temu.:)
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #17 dnia: 07.02.2015, 19:12 »
Dobra info podalem chyba dosc dokladne :) teraz zalaczam foty to jak doradzi ktos cos jeszcze konkretniej ;) Dodam jeszcze ze dzisiaj jak robilem fotki zobaczylem ze mam male rybki platki :P i lecialem jeszcze do sklepu po cos zeby je odzielic ;D







!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #18 dnia: 07.02.2015, 19:47 »
nie za ładnie wygląda ten kożuch z glonów,nie obędzie się bez akwarystycznych rewolucji ,czyli żmudna  robota,  czyszczenie i wszystko od nowa i ograniczenie światła naturalnego do minimum.Tak na marginesie może glony były przyniesione na roślinach i mają dogodne warunki do rozwoju. Częstym błędem jest wpuszczanie zbyt dużej ilości ryb w stosunku do wielkości zbiornika i problem z zachowaniem czystości gotowy ,no ale twoje akwarium ma rybostan prawidłowy .Gratuluje narybku :thumbup: fajnie zaaranżowany zbiornik 
Pozdrawiam
Jacek

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #19 dnia: 07.02.2015, 19:48 »
To teraz jesteś ojczulek chrzestny :D Jeśli to pierwsze młode rybki to musisz to oblać :P
A jak wymieniasz wodę? Chodzi mi konkretnie o to czy i jak odmulasz dno?

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #20 dnia: 07.02.2015, 19:59 »
haha pewnie obleje :)   Mam taki zwykly wezyk  o srednicy 0,5cm ze sklepu ogrodniczo-budowlanego a na koncu taki jakby lejek zalozony i tym "odkurzam" dno przy okazji spuszczania wody :)  no 2 miesiace temu juz byla rewolucja wszystko wyparzalem( kamienie, korzen itd) rosliny skubalem i mylem w jakiejs chemi z sklepu ale znowu sie pojawilo :/ Co do przyniesienia glonow z roslinami to watpie bo kupowalem w sklepie a tam sa trzymane prawie w sterylnych warunkach :) a pozatym czesc z nich to rosliny invitro a jak mowil sprzedawca to juz 100% bezpieczenstwa... taka rewolucja to niestety zawsze zagadka czy rosliny sie przyjma i znowu zaczna ladnie rosnac bo jak narazie mech i nurzaniec to pieknie mi rosnie :D a czytalem gdzies na necie ze komus po takim calym czyszczeniu padly i rosliny(nie przyjely sie) i czesc ryb :( narazie poczekam az narybek podrosnie i wtedy jak nie bedzie wyjscia znowu cale akwa od nowa zrobie  a z narybkiem  zobacze co z nim zrobie czy sprzedam czy zostawie sobie. Jak mi sie juz z tym uda uporac to moze i krewetki zakupie :)
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

elvis77

  • Gość
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #21 dnia: 07.02.2015, 20:03 »
Mam akwarium,ale mnie to nie kręci. Zajmuje się nim syn. Dzisiaj byłem i kolejna słówka na rybki poszła. Mieliśmy ostatnio podobny problem i zmieniliśmy zwykły filter na kubełkowy z wkładem ceramicznym,dodatkowo zasłoniliśmy światło dzienne i ograniczylismy światło sztuczne do minimum. Chemia nie działa,a glonojady i kiryski wręcz jej nie znoszą podobnie jak soli. Problem nie znikł całkowicie,ale znacznie się zmniejszył. Podobno dodawanie wywaru z zielonej herbaty pomaga,bo brat ma akw.i używał,ale ja się nie bawiłem. Dobra filtracja,natlenianie i ograniczenie dopływu światła powinno pomóc. Dodam tyle że strasznie zaczęły rosnąć glony dopóki nie zaczęliśmy dawać CO2 z "bimbrowni",ale już jest spoko.

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #22 dnia: 07.02.2015, 20:14 »
tez na poczatku sie w "bimbrownie" bawilem ale raz ze po salonie sie  unosil zapaszek drozdzy a dwa ciezko bylo to wyregolowac raz duzo raz malo...  i juz od 5 miesiecy bez niczego i roslinki ladnie rosna:) Moze sprubuje i ja dac mniej gadki a wiecej ceramiki ;) moze jakies inne wklady bio jeszcze na to moga pomoc? mam jeszcze do dyspozycji filtr zewnetrzny typu kaskada o taki kupilem w Polsce jak bylem urzywany bo czytalem ze krewetki musza miec bardzo czysta wode i moj moze byc za maly a do tego ten pomiesci wiecej wkladow :) tylko gore akwa mam obudowana z plastiku na okolo i bym musial wyciac kawalek aby go zawiecic i rure z filtra przyciac bo za dluga :)
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #23 dnia: 07.02.2015, 20:39 »
Też tak odmulałem. Jakiś czas temu oglądałem filmy jakiegoś chłopaka na Youtubie i on miał super patent. Miał odciętą górę od butelki chyba gdzieś koło 1l i do tej góry przykręcona normalnie nakrętka w nakrętce dziura i przeciągniety wężyk. Ścianki butelki są cieńkie i ładnie wchodzą między żwir, można włożyć praktycznie do samego dna i kamyczki nie są zasysane do środka. Ten patencik chyba z 3 razy lepiej ściągał muł niż odmulacze z zoologicznego :)
Co do bimbrowni sam używałem chyba około dwóch lat i nachwalić się nie mogę. Przy czym to nie może być tak że się daje tylko CO2 albo tylko nawóz. Rośliny potrzebują odpowiedniej ilości światła, CO2, mikro i makro elementów. Jeśli jednego składnika jest za mało to one nie wykorzystają tych pozostałych. To tak jak piekarzowi dać tonę mąki i litr wody i powiedzieć żeby zrobił jak najwięcej chleba - wiadomo zrobi z proporcji na litr wody.
Tak przeglądam stare zdjęcia i to moje akwarium parę dni przed likwidacją

Syf już miałem i mi się nie chciało - glony już też się pojawiały ale rośliny jeszcze "szły" Przy dobrym nawożeniu wytwarzały sporo tlenu i bąblowały :)

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #24 dnia: 07.02.2015, 21:04 »
Fajne akwa :) za mna te krewetki tak chodza :) i caly czas mysle czy same czy z rybami, jak to urzadzic :)  ale teraz priorytet to pozbyc sie tego i nauczyc sie jak tego sie pozbywac a lepiej zapobiegac w przyszlosci do takie cudo przy krewetkarium popsuje caly jego urok :)
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

elvis77

  • Gość
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #25 dnia: 07.02.2015, 21:19 »
tez na poczatku sie w "bimbrownie" bawilem ale raz ze po salonie sie  unosil zapaszek drozdzy a dwa ciezko bylo to wyregolowac raz duzo raz malo...  i juz od 5 miesiecy bez niczego i roslinki ladnie rosna:) Moze sprubuje i ja dac mniej gadki a wiecej ceramiki ;) moze jakies inne wklady bio jeszcze na to moga pomoc? mam jeszcze do dyspozycji filtr zewnetrzny typu kaskada o taki kupilem w Polsce jak bylem urzywany bo czytalem ze krewetki musza miec bardzo czysta wode i moj moze byc za maly a do tego ten pomiesci wiecej wkladow :) tylko gore akwa mam obudowana z plastiku na okolo i bym musial wyciac kawalek aby go zawiecic i rure z filtra przyciac bo za dluga :)
Mam taki filter tylko,że nr 2 i jak był ustawiony na najmniejszy poziom pracy to od razu zwiększała się ilość glonów,a jak był ustawiony na więcej niż połowę to problem zanikał.Stąd wniosek,że duży wpływ ma dobra filtracja wody.Ja mam wsypane około 50% porcelany,a reszta to gąbka jako wypełniacz.Jakość i czystość wody jest nieporównywalnie lepsza od zwykłego filtra.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #26 dnia: 07.02.2015, 22:59 »
Pozdrawiam - Gienek

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #27 dnia: 07.02.2015, 23:52 »
Myślę, że ogólnie chłopaki napisali Ci większość rad i propozycji co powinieneś zrobić.
Największym i jedynym problemem początkującego akwarysty, próbującego bawić się nawożeniem są glony i brak bilansu między makro i mikro elementami. Druga sprawa to podawanie, prawidłowe dozowanie i dystrybucja Co2. Na bimbrowni można zajechać daleko, ale trzeba wiele prób i niepowodzeń aby uzyskać równowagę w zbiorniku.
Moje akwa jeszcze na "bimbrze"


Ps. Wodę dawaj odstaną, w żadnym razie z uzdatniaczem.

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jest tu jakiś akwarysta?
« Odpowiedź #28 dnia: 08.02.2015, 00:02 »
dzieki chlopaki :) zaczne od nowego urzadzenia akwa wszystko wymyje i od nowa zrobie. Postaram sie znalesc inne miejsce dalej od swiatla ale to bedzie trudne...  i zastosuje sie oczywiscie do waszych porad :) Dzieki Druid za artykul narazie na szybko przelecialem i wyglada na naprawde pomocniczy jutro go przeczytam na spokojnie. 
 Wielkie Dzieki
Pozdrawiam
Kamil
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp