Autor Wątek: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki  (Przeczytany 50351 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Nie pisałem jeszcze nigdy recenzji wędki, nie robiłem też testów i w zasadzie nie czuję się na siłach by wydawać jakieś poważniejsze opinie w tym temacie, więc potraktujcie to po prostu jako prezentację kijka tym bardziej, że jest to nowość i w zasadzie nie ma zbyt dużo informacji o tym produkcie.
Szczerze mówiąc dość sceptycznie dotychczas podchodziłem do produktów krajowych producentów, w tym również Robinsona. Celowałem w wędki popularnych i pewnych firm europejskich, jednak po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na temat Robinsona i jego nowszych produktów a zwłaszcza batów postanowiłem dać szansę wędce do methody.
Wędka Robinson Method Feeder z serii Diplomat jak już sama nazwa wskazuje służy do methody, a już pierwsze oględziny kijka w sklepie wywołały u mnie spore zaskoczenie i uśmiech na twarzy.

Pozytywnie zaskoczyła mnie waga kijków, wybrany przeze mnie kij o długości 3,30 m waży tylko 180 gramów, co stawia go w czołówce lekkich kijków dedykowanych do methody. Ciężar wyrzutowy mojego kijka oceniony jest przez producenta jako ciężar do 60 gramów.



Do wędki dołączony jest mały informacyjny kartonik. Kto chce może sobie wyczytać tam odrobinę informacji. Ot taka wizytówka serii.





W zestawie z kijkiem otrzymujemy pokrowiec z materiału przypominającego aksamit oraz dwie szczytówki, co nie jest w sumie jakąś rewelacją, a raczej standardem, bo są przecież firmy które dodają po 3 szczytówki.
Szczytówki mają oznaczenie 1 oz i 1,5 oz i wydają mi się idealne jak na wody stojące. Używam podajników 15 i 25 gramów i ani razu nie miałem problemu z napięciem żyłki czy ugięciem szczytówki.





Robinson Method Feeder to kij dwuskładowy i choć znam plusy takiej konstrukcji, to jednak wolę kije krótsze w transporcie. W tym przypadku długość transportowa to 173,50 cm.
Na łączeniu obu składów wszystko wygląda dość solidnie i trzyma się pewnie.



Po zmontowaniu wszystkich elementów doliczyć można się w sumie 2 przelotek na pierwszym składzie, 6 na drugim i 5 na szczytówkach co daje nam łącznie 13 przelotek. Nie mam pojęcia z czego są wykonane, ale nie widać żadnych ubytków czy większych nadlewek. Za to dwie są minimalnie przechylone. Jedna w stronę szczytówki a druga w stronę dolnika. Nie przeszkadza mi to, ale pewnie można by to skorygować.





Uchwyt na kołowrotek pokazany jest na zdjęciach poniżej.
Nie luzuje się, a kołowrotek trzyma się w nim pewnie. 





Ogólna jakość wykonania nie wzbudziła u mnie żadnych zastrzeżeń.
Mimo to, że wędka jest bardzo atrakcyjna wizualnie i może się podobać to przecież nie służy do oglądania jej a do łapania na nią ryb. W związku z tym jak najszybciej zabrałem ją nad wodę. W wolnej chwili od razu wybrałem się na komercję, żeby mieć większe szanse na udany chrzest kijka. Obawiałem się trochę jak kij zachowywać się będzie przy większej rybie, ale okazało się, że kilkukilogramowe karpie nie są dla tej wędki żadnym wyzwaniem. Mimo, że blank wydaje się delikatny, to przy kolejnych holach nie obawiałem się już o niego, a jego praca pod obciążeniem była jak dla mnie bardzo satysfakcjonująca.







Na kiju doskonale czuć leszcze i japońce choć tak naprawdę dopiero karpie pokazują pełne ugięcie i wiecie sami, że dają najwięcej frajdy.

Kij to w zasadzie pół parabolik i wydaje mi się, że projektanci trafili w środek i stworzyli kij który wybaczy drobne błędy przy holu, a jednocześnie umożliwi oddawanie celnych i w miarę dalekich rzutów.
Mi osobiście podpasował bardziej niż Daiwa Windcast Method Feeder w której przy rzutach przeszkadza mi jej "miękkość"

Biorąc pod uwagę cenę tej wędki, oscylującą w przedziale 240 - 250 zł, może okazać się, że będzie to całkiem ciekawa propozycja na przyszły sezon.
Wybaczcie jeśli pominąłem jakieś istotne szczegóły, nie miejcie pretensji o formę a jeśli chcecie wiedzieć coś więcej to pytajcie.


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 034
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #1 dnia: 30.10.2016, 18:29 »
Super recenzja :thumbup:
Tomek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #2 dnia: 30.10.2016, 18:38 »
:bravo: :thumbup:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline RafałWwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #3 dnia: 30.10.2016, 18:51 »
Brawo :bravo:
Feeder Klub Mazowsze

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #4 dnia: 30.10.2016, 18:59 »
Mariuszu, dzięki. Przeczytałem z zainteresowaniem :)
Jacek

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #5 dnia: 30.10.2016, 19:14 »
Super recenzja :bravo:
Widać Robinson idzie do przodu. Kij dwuelementowy, super akcja :)
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #6 dnia: 30.10.2016, 19:19 »
Dobrze się czyta i ogląda, dzięki czemu wiele informacji można z tej recenzji wynieść.
Naprawdę dobra robota. :thumbup:

Co więcej, może odkryłeś swoistego "rodzynka". Niezbyt drogi, niezbyt "markowy", a jednak naprawdę godny uwagi kijek ;)
Czesiek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #7 dnia: 30.10.2016, 19:43 »
Dzięki Panowie za miłe opinie.
Mam jeszcze w planach kilka tekstów ale po prostu brakuje mi czasu.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #8 dnia: 30.10.2016, 20:05 »
:thumbup: :beer: :)

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #9 dnia: 30.10.2016, 21:40 »
Dobra recenzja :thumbup:
Zwróciliście uwagę na metce method feeder 3,30 3 +2 , a z opisu Mario wynika 2+2.
Mam pytanie: czy obie szczytówki są dobrze dopasowane po względem grubości? Konkretnie, czy szczytówki nie są grubsze zaraz za łączeniem ze składem? Zeszlifowują końce i potem z cienkiego końca, który wchodzi w skład zaraz się pogrubia, a przy ugięciu daje to dziwne załamanie. Ile jest dwustopkowych przelotek?
   

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #10 dnia: 30.10.2016, 21:42 »
Fajna prezentacja :thumbup:

Dzięki.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #11 dnia: 30.10.2016, 21:53 »
Dobra recenzja :thumbup:
Zwróciliście uwagę na metce method feeder 3.30 3 +2 , a z opisu Mario wynika 2+2.
Trafna uwaga, fizycznie dostajmy 2+2

Mam pytanie czy obie szczytówki są dobrze dopasowane po względem grubości. Konkretnie czy szczytówki nie są grubsze zaraz za łączeniem ze składem. Zeszlifowują końce i potem z cienkiego końca który wchodzi w skład zaraz się pogrubia, a przy ugięciu daje to dziwne załamanie. Ile jest dwustopkowych przelotek.
Zerknę jutro i Ci napiszę.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #12 dnia: 30.10.2016, 22:57 »
Miałem pytać właśnie, czy ktoś miał tą wędkę w rękach, a tu recenzja :thumbup: Skoro złowiłeś na nią kilka ryb, to może napiszesz jak z czuciem ryby? Czy ciągnie się karpia jak worek, czy raczej czuć każdy ruch ryby? Robinson miał w swojej ofercie zawsze dobre kije, choćby seria diaflex, to i do metody być może ulepali coś fajnego ;)

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #13 dnia: 30.10.2016, 23:00 »
Planuję zakup wędki do metody/koszyka. Myślałem o Daiwa Black Widow Feeder 2,70 m 80 gr, teraz zastanawiam się nad tym Robinsonem. Wędka do połowu na komercji głównie karp, jesiotr. Dodam ze wędka dla mojej kobiety :D

Offline kismet75

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: B.P / Filadelfia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #14 dnia: 30.10.2016, 23:44 »
Fajna recenzja kijka, super  :) :thumbup:
Pozdrawiam
Mariusz