Autor Wątek: Pytania o technikę łowienia feederem  (Przeczytany 6760 razy)

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pytania o technikę łowienia feederem
« Odpowiedź #15 dnia: 22.11.2017, 20:56 »
Taki manewr często stosuję. Musisz wiedzieć (przy jakiej długości przyponu,średnicy oraz wadze\rozmiarze haka z przynętą) jak długo opada przypon. Np. przypon o dł. 1 m i typowym haku druciaku nr 16 i średnicy np. 0.10 opada w wodzie stojącej ok 30-60 sekund. Po takim czasie prostuję przypon podciągając zestaw.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytania o technikę łowienia feederem
« Odpowiedź #16 dnia: 22.11.2017, 21:04 »
Szaleję z przyponami +70 na wodzie płynącej. Na stojącej, nie mialem okazji i sensu, przekraczać 50 cm. Na rzece nurt ciągnie zapach zanęty w stronę haka. Na wodzie stojącej, jak dla mnie przynęta powinna się znajdować w mirę sensownie w oddziaływaniu koszyka. Pomijam przeciąganie zestawu.
Arek

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pytania o technikę łowienia feederem
« Odpowiedź #17 dnia: 22.11.2017, 22:44 »
Ja generalnie długość przyponu uzależniam od tzw "realizacji brań".Jeżeli dajmy na to łowiąc przyponem o dł 50cm na dziesięć zacietych brań , wrzucam do siatki 5 ryb  to szukam dalej .Gdy założę przypon 1m i na tę samą ilośc zacięć wrzucę do siatki 8ryb to na taki przypon łowię dalej.Nie sugeruję się tym jak ryba bierze.Decydują punkty\gramy w siatce :)

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Pytania o technikę łowienia feederem
« Odpowiedź #18 dnia: 28.03.2018, 21:24 »
Hej,
dzięki za odpowiedzi, po ostatnim wypadzie kolejna porcja pytań:
* Trzymanie zestawów na drabinkach: ogólnie jestem skąpy ;) i zamiast obciąć i wyrzucić zestaw helikopterowy, nawinąłem go na drabinkę. Po jakimś czasie znów go użyłem, zaczepiając o klips używany do przyponu (obcięty zestaw miał ok 1.5m). Czy się tak praktykuje? Dzięki temu można by łatwo wymieniać zestawy.
* długość przyponu w zestawie helikopterowym - zmieniając przypon, najpierw miałem taki ok 30 cm i bawiłem się w przesuwanie - jak koniec przyponu był bliżej koszyka to wyglądało to trochę jak koszyk i przypon na pętli. Ma to sens w przypadku helikoptera, czy lepiej inny zestaw?
waggler + feeder + spinning