Autor Wątek: Grubość plecionki przy nęceniu szklanką w klasycznym feederze  (Przeczytany 1628 razy)

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Panowie i Panie jakiej grubości plecionek używacie do nęcenia szklanką lub większymi koszykami przy klasycznym feederze ? Interesuje mnie nęcenie szklanką na odległości do 40m i koszykami typu  Preston Distance Cage Feeder 2018 - XL // 25g - BAIT UP lub Guru X-Change Bait-Up Feeders na odległościach do 60 m. Posiadam już plecionkę do spomba 0,25mm i zastanawiam się czy nie jest to linka zbyt gruba aby osiągać takie dystanse. Proszę o podpowiedzi jakiej grubości plecionek Wy używanie. Pozdrawiam :)

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Panowie i Panie jakiej grubości plecionek używacie do nęcenia szklanką lub większymi koszykami przy klasycznym feederze ? Interesuje mnie nęcenie szklanką na odległości do 40m i koszykami typu  Preston Distance Cage Feeder 2018 - XL // 25g - BAIT UP lub Guru X-Change Bait-Up Feeders na odległościach do 60 m. Posiadam już plecionkę do spomba 0,25mm i zastanawiam się czy nie jest to linka zbyt gruba aby osiągać takie dystanse. Proszę o podpowiedzi jakiej grubości plecionek Wy używanie. Pozdrawiam :)

A jakim kijem nęcisz?

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Mam takiego mocnego feedera Konger Spirado 3,6m do 150 g.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Mam takiego mocnego feedera Konger Spirado 3,6m do 150 g.

Te koszyki stawiają duży opór w powietrzu ale powinny na 60 m dolecieć. Jakby co to zawsze możesz zastosować cieńszą plecionkę i strzałówkę.

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Na takie odległości używam 0,10mm.  Ale kup taki rozmiar żebyś mógł wykorzystać do łowienia, nie tylko nęcenie.

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Interesuje mnie plecionka tylko pod nęcenie. Pod łowienie mam inne wędki i plecionki 0,10mm. Pytam tylko o plecionki do nęcenia i siłowego rzucania :)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Wędzisko 12 ft do nęcenia dużymi koszykami na dalekiej odległości może być niekomfortowe. Ale jeśli chcesz nęcić 40 m to jest ok. Co do plecionek to 0.10 lu 0,12 dla Twojego komfortu będzie ok.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Jeśli siłowe rzuty to 0.12 i strzałówka :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Dzięki Panowie :beer: